Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ESPACE - майстор
andy_forresite написа:
От лепилата се страхувам че няма да мога да развия като протече
Там ти е грешката, няма да протече. Иначе се развиват много лесно след нагряване с мини горелка.
andy_forresite написа:
Мисля да намажа със силикон, калчища и отгоре тефлон.
Не е достатъчно, трябва да капнеш и каноконлит и малко имамбаялдъ.
andy_forresite - майстор
Санитарно-технически лен, паста и отгоре навивка тефлонова лента за вид. Така ще опитам.
angelfilev - специалист
Близо 15 години издувах пластмасови бутилки и произвеждах бласавтомати. Всички резбови връзки на хидравличните системи при 150атм съм намазвал с лепило на LOCTITE за резби без нищо друго. Никога нито една не е пропуснала.
Използвал съм го и в отоплителната инсталация у дома също без нито един проблем.
ESPACE - майстор
andy_forresite написа:
Санитарно-технически лен, паста и отгоре навивка тефлонова лента за вид. Така ще опитам.
Успех. И да споделиш резултата.
angelfilev написа:
Близо 15 години издувах пластмасови бутилки и произвеждах бласавтомати. Всички резбови връзки на хидравличните системи при 150атм съм намазвал с лепило на LOCTITE за резби без нищо друго. Никога нито една не е пропуснала.
Използвал съм го и в отоплителната инсталация у дома също без нито един проблем.
Ние не разбираме бре Филев, няма нищо по-добро от кълчища с паста. Ама тя неволята накрая ще го научи, нахалост се хабим само.
andy_forresite - майстор
В града ми няма свестни кълчища, нито Локтайт. Даже не бяха чували за паста за кълчища. Поисках паста и реакцията беше такава :shock: - какво е това, няма такава паста, няма такова нещо ... Бре па няма. Е така ще стане. Неволята ще ме научи. От 100 сглобки да текнат 10 като за първи път ... според мен не е толкова зле :)
Всичките ми връзки поцинкована тръба към месинг капят. Също месингов нипел към кран хромиран. Най-вероятно за едни фитинги трябват Х уплътнител, а за други фитинги - Y уплътнител. С универсален работи само този, който е хванал чалъма да го слага правилно навсякъде и с годините опитно е установил кога и къде се получава проблем. Аз такъв опит нямам. Онзи ден ми беше сефте. Ще стане, не е китайско писмо, но проблемът е че вече нямам време и затова исках още вчера да съм приключил :?
ESPACE - майстор
Ако беше слушал какво ти се говори да си приключил и забравил със 100% успеваемост.
hidrazin - майстор
Една връзка перфектни кълчища, като плитка са е левче.
Една кутия паста към половин кило е 5-6 лева.
Ползвам някаква резедава (зеленикава) и мирише като маджун.
С тях ще направя огромно количество резби за разлика от Локтайт дето 10ml са 15-тина лева.
Паста за кълчища 1
Паста за кълчища 2
:partyman:
lov - майстор
То хубаво де и евтино ама с тези кълчища после никакви антифризи.
montoya - майстор
Странно, защо, протича ли антифриза през кълчищата?
hidrazin написа:
Една връзка перфектни кълчища, като плитка са е левче.
Една кутия паста към половин кило е 5-6 лева.
Ползвам някаква резедава (зеленикава) и мирише като маджун.
С тях ще направя огромно количество резби за разлика от Локтайт дето 10ml са 15-тина лева.
Паста за кълчища 1
Паста за кълчища 2
:partyman:
Някой да ми обясни ако може, какво е действието и смисъла от такава паста върху кълчищата. Нали ако прокапе през кълчищата се очаква да се надуят и да спре да капе. Едно време са мазали с боя и единствената далавера е, че сега като се наложи да разглабяш тръби с връзки мазани с боя преди 30 години, можеш да счупиш 2-3 ключа
hidrazin - майстор
Ами пастата запълва всички празнини между нишките на кълчищата - не се налага да чакаш да се раздуят.
Увериха ме че и след години се развивало лесно. Има логика, пастата е мазна и не позволява много, много на корозията за съсипе резбата.
Поне аз съм срещал резби само с кълчища дето пак нямат развиване.
Освен това не се налага да ги мокриш или плюнчиш. :-D Пастата си държи краищата.
И накрая, тъй като е мазничка резбите се навиват по-лесно.
Това се сещам на първо четене ама наистина върши добра работа.
:partyman:

Тема "Проблем с уплътняване на резби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: