• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
radius - майстор
Тоя попивен кладенец няма как да мине официално с документацията.
Andri01 - майстор
kartechar написа:
Водоплътната (изгребна) яма се прави с преливник, който отвежда течната субстанция в попивен кладенец. Трябва да се направи и вентилация на ямата, поради което колкото е по-далече от къщата, толкова по-добре. Между другото, всичко това трябва да е посочено в проекта за ямата в частта В и К.
Няма такова животно" преливник, който отвежда течната субстанция в попивен кладенец."! има отвор за изпразване с машина и евентуално отдушник. Същия може обаче да направи под формата на тръба от системата излизаща на покрива.
kartechar - специалист
Не знам в кой зоопарк търсите "животното". Аз си го имам в двора и от 7 години нямам оплаквания. Отдушник се прави задължително, а не евентуално, а който иска, може да си го изведе на покрива, в хола или през 2 имота, щом смята, че това е лесния начин. Колега radius, не съм запознат с нормативните изисквания към настоящия момент, защото не се занимавам със строителство, но при проектирането на моята канализация, проектът беше одобрен и изпълнен по описания начин.
radius - майстор
Интересно ми е кога е одобрен проекта и коя е общината. Сигурно не е скоро.
kartechar - специалист
Проектът е от 2005г. Наистина е отдавна и изискванията със сигурност са се променили, но както казах - не съм се интересувал. Просто исках да посоча, че "животното" го има, а дали е приложим варианта в сегашни условия, нека провери заинтересования. Между другото, този кладенец не е ли вариант в твоя случай за отвеждане на отпадните води от пречиствателната станция? Нали се водеха втора или не знам каква категория - годни за поливане.
Andri01 - майстор
"...отдушник под формата на тръба от системата излизаща на покрива...". Имах предвид от тръбата на канализацията в тоалета и директно на горе.Както се прави в жилищните блокове!
radius - майстор
Ба ли мама му вече дали може, по-скоро не, и то от гл.точка да не се накисне терена и предизвика свлачище, а не толкова заради замърсяването. То с тоя мергел в дълбочина, нищо няма да попива. В най-скоро време ще изкопая една траншея 10м и ще я направя по правилата за дренаж, пък колкото попива.
Андри, имам ПС http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=22&t=47077

/\
|
Последна промяна от radius на ср мар 23, 2016 3:21 pm, променено общо 2 пъти.
Andri01 - майстор
А "красотите" от миризмите? :?
  • 1
  • 2

Тема "Къде трябва да бъде разположена водоплътна яма/пречист. станция?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: