Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
geniya - специалист
Здравейте, имате ли мнение дали съществува технически проблем да се изгради WC и баня над кухня и да се свърже в общ отходен канал?Комшията над мен иска да си изгради тоалетна и баня над моята кухня, засега го спрях.Има проект за преустройство на апартамента, но не и на два по-малки.Назрява скандал, не ми се караше с него, но за мен съм прав, не желая да ми минават фекалиите през тръбата в кухнята.Моля за спешно мнение! :x
Pooh - майстор
Недопустимо е, да се изгражда мокро помещение, над сухо. Точка.
geniya - специалист
Комшията над мен не иска да разбере, че в тая държава има закони.Мисля, че ще спре, защото даже се е подписал на одобрения проект, а там е кухня над кухня както е редно!
hidrazin - майстор
Чл. 186. Изменение на съществуващи общи инсталации или прокарване на нови инсталации в съсобствени сгради или в сгради - етажна собственост, се извършва с изрично писмено съгласие на половината от всички съсобственици, съответно с решение на общото събрание на собствениците в етажната собственост, прието с мнозинство повече от 50 на сто идеални части от общите части.
:partyman:
gnt69 - майстор
Никакъв проблем не можеш да имаш стига банята да се направи свястно. Аз живея в къща и на втория етаж банята е десет квадрата. Половината баня и ваната конкретно са над кухнята. !0 години вече живея в тази къща капчица не е протекло или излязло петно на тавана. Нямам спомен да съм правил хидроизолации и тем подобни, Просто добре налепени плочки и добри наклони към сифона. И обезателно отдушник на канализацията щото като пуснеш водата в WC изсмуква сифоните ако няма откаде да вземе въздух. Не се заяждай с комшията той е твоя комшия . Всеки ден ще го виждаш. :drinkers:
geniya - специалист
Съгласно ЗУТ може да има мокро помещение над сухо, ако и двата етажа са на един собственик.Тогава няма и нужда да се пита никой.Ако в случая след 10-12год. протече от тавана и почне да капе лай*яна вода и капе върху кухнята, посудата и т.н., тогава аз ще съм потърпевшия и моето семейство! :x
Айде няма нужда!
Svetoslavoff1 - майстор
Реагирай още докато има мегдан, както се казва. Най-добре е да се разберете като хора, че е в нарушение, още повече както казваш е разписал за кухня над кухня. Ако не, сигнал в общината.
Успех!
torbalan - Дървен философ
За да е легално преустройството е необходимо твоето съгласие. Ако го направи без съгласието ти, ще бере много ядове после...

Чисто технически няма никакви проблеми да се направи банята като хората, така че да не тече вода... В момента в банята тече ли ти през тавана?
Защото такова нещо съм виждал, също е толкова неприятно, колкото и в кухнята да ти тече...
geniya - специалист
torbalan написа:
Чисто технически няма никакви проблеми да се направи банята като хората, така че да не тече вода... В момента в банята тече ли ти през тавана?
Защото такова нещо съм виждал, също е толкова неприятно, колкото и в кухнята да ти тече...
Ами ДА, ТЕЧЕШЕ, през тавана, напълни ми и луничката с вода. :x Точно след ремонта.Като му казах, че има теч от неговата баня в моята ме гледаше като извънземно.След това вика ако ти се кърти ела и кърти :x , е отидох и къртих, беше спукана тръбата Ф110 по дължина, компенсационна муфа и т.н.После плочки, фугиране и т.н. всичко В НЕГОВАТА БАНЯ го направих лично аз, даже платих на ВИК Майстора.
Не искам да ми се повтори това в кухнята :x :x :x
hidrazin - майстор
geniya написа:
После плочки, фугиране и т.н. всичко В НЕГОВАТА БАНЯ го направих лично аз, даже платих на ВИК Майстора.
И защо ти? Една застраховка на жилище е някъде 50-100 лева.
:partyman:

Тема "WC и баня над кухня в общ канал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: