• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
dimitrova_k - специалист
Здравейте! Къде мога да видя как се слагат вик и канализационни тръби? В нета търсих, ама не намирам. В къщата ще имам само една баня с тоалетна и кухня и бих искал сам да се справя, но ако има някакви клипове, ще съм благодарен. С лепило ли се лепи или се запоява с поялник тръбите?
Също така и отвън канализационни тръби трябва да се прекарват с 2 чупки, докато стигне до ямата. На чупките докато разбрах, трябва да има ревизионни шахти.
montoya - майстор
Хубаво е за първи път да го видиш на живо как се прави, че от клип не вдява баш добре
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
И се лепи и се запоява. Има клипове, не може да няма. Как търсиш? За канала си трябва и наклон.
Имаш ли проект/чертеж или нямаш (да помагаме)
krasi92 - майстор
Има едно предаване-"Мисия моят дом" там снимаха разни такива неща
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
montoya написа:
Хубаво е за първи път да го видиш на живо как се прави, че от клип не вдява баш добре
Ще си направи проби наживо и ще се научи
egomen66 - майстор
Това съм го публикувал , в друга тема....

Полагаш тръбите, но не върху пръстта, а с подложка от пясък, добре трамбован. Около и над тръбите, също трябва да има пясък и отново го трамбоваш. Сложи поне 1 ревизия, за да не търсиш дълга проволка за почистване, при евентуален проблем. Ревизиите направи от разклонител ф110/45 градуса (води се У110), дъги 110/45 градуса (за да стане вертикално), парче тръба, за да излезе над земята и запушваш с ПВЦ или гумена тапа ф110. Ако тапата е ПВЦ, трябва да нагрееш тръбата с газова горелка или пистолет за горещ въздух , за да може тапата да влезе вътре или тръбата да е муфирана (с гумен уплътнител най-добре) за по-лесно обслужване, ако се наложи.Наклона на тръбите го направи 1% (на метър, сантиметър), най-лесно става с нивел дълъг 1 метър или по-дълъг, като на разстояние 1м от началото му залепиш нещо с дебелина 1см. Така ще гледаш всичко да е на хоризонтал. Също е важно, да не преминават тежки машини отгоре, но предполагам, че ще е в двор и няма да минават коли и камиони.Така го направиха при мен.Ако е необходима шахта за компенсиране на денивелацията трябва да се направи.Избягвай използването на колена до който нямаш достъп.

https://www.youtube.com/watch?v=emTM6D8 ... XVXaIOK3nL

https://www.youtube.com/watch?v=VNIcQaw ... SvODmF45HQ

https://www.youtube.com/watch?v=aR6gxDhQWYc

Във дясно , на всеки клип има още..
dimitrova_k - специалист
Имам чертежи, в момента папките са в надзорната фирма и оттам в общината за одобряване. Просто през това време ми се ще да знам как се слагат. В гугъла пиша монтаж на канализационни тръби, но няма много информация. Ергомен, благодаря ти много за клиповете и за информацията. Ще ги гледам.
А за ел инсталацията и за прекарването на тръби на пода за водната риза какво да напиша в гугъла, за да ми излизат клипове.
egomen66 - майстор
dimitrova_k написа:
Имам чертежи, в момента папките са в надзорната фирма и оттам в общината за одобряване. Просто през това време ми се ще да знам как се слагат. В гугъла пиша монтаж на канализационни тръби, но няма много информация. Ергомен, благодаря ти много за клиповете и за информацията. Ще ги гледам.
А за ел инсталацията и за прекарването на тръби на пода за водната риза какво да напиша в гугъла, за да ми излизат клипове.
http://www.youtube.com...Търсачката....

Форума е направи сам...и това не означава , че не можеш да потърсиш сам... :-D
Последна промяна от egomen66 на ср яну 27, 2016 5:04 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
То ако ставаше с клипове всичко... и аз съм си ги правил сам, но трябва да ти идва отвътре, с клипове не мисля, че може да стигнеш до задоволителен резултат.
dimitrova_k - специалист
Имам желание и бих могъл да се справя сам, но все пак ще ми се да гледам клиповете, за да преценя дали ще се справя. Ако не, тогава ще търся майстори.
  • 1
  • 2

Тема "Как се монтират Вик и канализационни тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: