Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nilro - специалист
Не е нужно да мислиш,а да видиш само как се съхраняват по складовете двата вида материал и ще разбереш.Пък защо и не да прочетеш.
Последна промяна от nilro на вт фев 09, 2016 9:50 am, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Не виждам защо връзките трябва да са открити.Прави се проба и тръбите се заравят задължител в пясъчна възглавница.
lov - майстор
Всичко ще е в земята така че слънцето е без значение. Дължината на цялото трасе около 50 метра. Дори ще са две за да мина само с едно копане. Искам да си пусна водопровода за питейна вода и второто за поливане от щерната. Да си намаля разпъването на маркучите. Не искам да смесвам двата водопровода по ред причини. А и да се гъузурча постоянно по крановете да прехвърлям не си е работа. Не че не може да стане но не си заслужава. При тази дължина разликата в цената на тръбата не е съществена да не кажа разлика от 2 пакета цигари. :) Адапторите и останалия чарколяк и той в тези граници.
Та питането ми е дали има други неща които са ми неизвестни при полагането в земята.
Andri01 - майстор
Помисли за източване или добра изолация за зимата,на тръбата ,която няма да се ползва.
lov - майстор
Това с води замръзване и източване ми е до болка познато. :lol: . Кога е правена водомерната шахта са копали доста юнашки за да може да се източва и за да не замръзва. И сега ще си я ползвам пак за разводките точно по същата причина.
Не ми давайте акъл как да стане ами отговорете за това което питах. То всъщност колегата отворил темата иска да знае същото.
Pooh - майстор
lov написа:
Не ми давайте акъл как да стане ами отговорете за това което питах.
Наистина ли очакваш, някой да ти помогне с такова отношение???
Всеки, който цени знанията и уменията си, би те "зарязал" на секундата след такава реплика! Хем не разбираш, хем обиждаш, че и ИЗИСКВАШ ... на базата на какво?
Andri01 - майстор
lov написа:
Това с води замръзване и източване ми е до болка познато. :lol: . Кога е правена водомерната шахта са копали доста юнашки за да може да се източва и за да не замръзва. И сега ще си я ползвам пак за разводките точно по същата причина.
Не ми давайте акъл как да стане ами отговорете за това което питах. То всъщност колегата отворил темата иска да знае същото.
Е,значи аз съм ти отговорил още в първият си пост! Виж го!!!
kozl - майстор
До сега не съм чул за пегризан пластмасов водопровод от гризачи или къртица. Полиетилена е по еластичен от полипропилена. Продава се на рула до Ф90 съм срещал. Това означава по-малко снадки при само транспортна дължина.
На временните селищз по стр.обекти сме ползвали, поцинковани, полипропиленови и полиетиленови тръби. Понякога замръзваха. Поцинкованите не издържат и се цепят, полипропиленовите и полиетиленовите са замръзвали и рзмръзвали без повреди.
С полиетиленовите и бързи връзки, по лесно се работи, не изискват ток на полето.
Във всички проекти, които съм разглеждал, външните водопроводи са от полиетилен, вътрешните от полипропилен. Защо :? сигурно има някакво правило, но поради слягане в земните пластове аз бих предпочел полиетиленови тръби.
lov - майстор
Pooh написа:
lov написа:
Не ми давайте акъл как да стане ами отговорете за това което питах.
Наистина ли очакваш, някой да ти помогне с такова отношение???
Всеки, който цени знанията и уменията си, би те "зарязал" на секундата след такава реплика! Хем не разбираш, хем обиждаш, че и ИЗИСКВАШ ... на базата на какво?
Мнението ти относно техническите ми познания и умения хич не ме интересува. И не е такъв начина така високомерно да се държиш и даваш съвети.
Почна се темата и изведнъж двама колеги дадоха мнение за материала. Поисках да се аргументират защо, а ти изведнъж от нищото реши че си вероятно най големиа специалист тука и да ми правиш забележки и да даваш оценки как добрите майстори си ценели труда и щели да ме отрежат. Та друг път преди да даваш такива категорични оценки преосмисляй си думите малко по внимателно.
Точно с тези двамата колеги много отдавна можем да си говорим на ТИ и много добре си знаем кой колко разбира. И понеже човек цял живот се учи мнението на още някой не е излишно. Не винаги можеш да си в час с много неща след като не си се сблъсквал с конкретен проблем. Мисля че теб конкретно не съм те питал как да си лепя тръбите или как се монтират адапторите или каквото и да е относно схемите на свързване.
Andri01 написа:
...........................
Е,значи аз съм ти отговорил още в първият си пост! Виж го!!!
В случая ни къртиците ме притесняват ни тъмнозелените :) Като механична здравина и двата материала са достатъчно издръжливи. Относно слягания при мен едва ли. Всичкото ще се полага почти директно върху скалата. Почвения слой е около 60 санта и друг избор нямам а и за слягане по тази причина пък пълен абсурд. Те и къртиците нещо не харесват мястото там май по тази причина. :lol: По на вътре в парцела където скалата слиза вече на дълбоко си се появят инцидентно но тъй като са дръвчета си и не ми правят беля водим мирно съвместно съществуване. Тегля им по една благословия кога мина с косачката и ми напълни крачолите с пръст. :-D

chapara съгласен съм че избора е мой но все пак двамата посеяха зрънцето съмнение :? Може да са се сблъсквали с конкретен проблем. А няма да изграждаме промишлени водпроводи.
:partyman:

Тема "Полипропиленови тръби през двора?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: