• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не си ги сменила преди плочките. Не пипай сега. Не ти мокрят те.
Май скучаеш :-)))
Покажи ми петното. По отдалече. Да схвана ситуацията
Ellia - помощник
[img][IMG]http://www.img-share.eu/f/images/170/DS ... _thumb.jpg[/img][/img]

Не знам дали успях да прикача правилно снимката. Освен това е малко неясна, понеже е правена на изкуствена светлина.
Ако се вижда, това от лявата страна на контакта е първоначалния теч, там беше много мокро. Това от дясната страна на контакта е вторичното петно, за което ми казват, че била влага. Първоначалното петно на пипане е сухо и стената се възвърна леко цвета. Това вдясно все още е влажно, но отстрани леко почва да изсъхва.
Не само, че не скучая, но и се налага да пътувам за няколко дни извън града, а ме е страх, все си мисля да не текне надолу :sad:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Пътувай спокойно
Zoro5 - специалист
Може да е някакъв конденз, който се е стекъл по кабелите или тръбите. На един познат така му разбихме стената в един ъгъл, където завиваше тръба на студената вода. Разкрихме тръбата и коляното на завоя, но теч не можахме да докажем - или го е нямало или е супермикроскопичен. Сега там има розетка с капак , а влага не се е появявала отново, може би заради проветрението.
Ellia - помощник
Много ви благодаря за съпричастността!
Мислила съм, че може и конденз да е, понеже банята е без прозорец, има вентилатор, но е слабичък.
Аз правя грешката след къпане да оставям вратата на банята отворена, а денят преди да стане петното беше адски студен, а на другия ден рязко се покачиха температурите. Мисля си, че може би в коридора е било прекалено студено, а при вечерното къпано и отваряне на вратата парата със съприкосновението със студената вода да е избила на стената.
Другото, в което се съмнявам, съседката, която ми е през един етаж е отсъствала за десетина дни. Върнала се е някъде ден след появата на теча. Тя твърди, че при нея няма нищо, но аз си мисля, че може като се е върнала да е заварила нещо и да го е спряла.
Преди няколко години, пак в нейния апартамент се е скъсала някава връзка и наводнила този апартамент над мен. Той затова сега е в безобразно състояние и не може да се разбере петната му нови ли са, стари ли са.
Ей това е, да има десет етажа над теб, върви доказвай.
Аз затова и не се съгласих да ми разбиват колоната с новите плочки, да разбиват и горе при съседа, за да ми сменят едно парче тръба и всичко това за 200 лв., а после да викам друг човек да ми изгражда колоната наново. И всичко това, само по предположения. Те щели да ми сменят част от тръбата между етажите, ама не давали гаранция, че е там проблема.
Затова и бях толковаа притеснена, всеки идва, вдига рамене и предлага да кърти наред.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Виж, казахме, това е ВОДА. Може 5 етажа по-нагоре да е излята кофа вода, да е влязла в някоя фуга, по някоя пукнатинка да се е смъкнала надолу, по кабели да е намерила път и да е избила покрай твоята конзола.
Било е еднократно
Спри да го мислиш. Нито блокът ще падне, нито нищо
Наесен, като изсъхне хубаво, ще грундираш петното, ще боядисаш и толкоз
Забрави го сега петното, направи един бърз кекс и почерпи една снимка
И пътувай спокойно
Ellia - помощник
Прави сте, разбира се, но аз съм си съвестна и не искам да създавам проблеми. Домоуправителят постоянно ме пита, кога ще взема мерки, да не потечало по долните етажи. И защо да взимам аз мерки, като след водомера тръбите съм си ги сменила. Аз ли да нося отговорност за общите щрангове на целия блок? Всеки си дава нарежданията, констатира нещо, но иначе вдигат рамена, не знаят какво е, но щом се пооявявало в моя апартамент, било моя грижа да го оправя.
Не съм живяла с такива хора. Живяла съм в семейна кооперация и в друга-нова. Не съм виждала пияни хора да седят пред блока голи до кръста и да ядат и пият отпред, за пръв път ми е касетофон със сръбски турбо фолк да ми кънти пред входа, на пейките, все едно са на село. Искам като има проблем, да седнем да го решим с общи усилия, но не се получава. Потече ми веднъж спирателния кран леко и навлажнил таван на съседката, а аз на работа не отидох, и платих двойно, защото беше неделя, авариен ремонт, само мир да има и да не създавам притеснения на никого, но явно е до манталитет и възпитание.
Един ден проблемът така или иначе ще стане огромен, защото тези щрангове са загинали вече. Няма кой да разбере, по-лесно е да се пие цяла нощ пред блока.
chapara - майстор
Застраховка без оглед на жилището струва 36 лв. на година-само, помисли върху това. От две години съм застраховал апартамента и селска къща. Две щети-градушката-изплатени стъкла предоволно. Разбиване на селската къща , без грабеж- заведена щета и ще се изплати :idea:
kalpev - специалист
Ellia написа:
Един ден проблемът така или иначе ще стане огромен, защото тези щрангове са загинали вече. Няма кой да разбере, по-лесно е да се пие цяла нощ пред блока.
Нямаш си и на представа колко си права. Още повече, колко добре те разбирам. Защото в този филм вече участвах и не бях само зрител. За съжаление...
Та, този един ден като се случи (вярвай ми, винаги е по празници, когато хората отсъстват), ще се учудиш колко изведнъж ще се разбързат хората, колко разбрани и съпричастни ще станат, как всички ще намерят пари за нови щрангове - кой скътани, кой назаем, кои един на друг ще си помагат. Точно ден и половина ще им отнеме...поне в моя филм беше така! И после ще почнат да съжаляват защо не са го оправили навреме и с минимални средства за щранговете, а сега ще трябва тепърва да правят и ремонти, боядисване, мазилки, инсталации, а най-ощетените даже сменяха мебели и ламинат.
Та, като съвет - първо задължително си застраховай жилището против наводнение, пожар и прочие. И още отсега си прегледайте и профилактирайте крановете на щранговете в мазето. И като дойде денят, поне от там веднага да се спре наводнението по колоната. Защото нашите кранове ни останаха в ръцете и целия блок после беше съпричастен по неволя. Те затова и се разбързаха всички! Taка, че...хм, от тази гледна точка погледнато, май по-добре е да не съблюдаваш този ми съвет...
Ако си от София, поне мога да ти дам контакти на добра фирма за смяна на щрангове. Хубаво е да си ги имаш, даже може да им вземеш предварително оферта и да знаеш с какви тръби работят. Защото в денят Х ще ви спести 3 часа и половина лутане от рода на "а, сега кой ще ни ги направи", както и думи от рода на "плащам си веднага, но искам да работят качествено, а тия и тия кой ли ги знае". И ти, като същинска фея от приказките, ще им поднесеш готовото и проверено решение :)
Бъди настоятелна, защото в комшийската идилия повече от двама консенсус никога не постигат, а четири и нагоре вече е чета с много предатели.
Знам, че тези ми думи със сигурност не те успокояват.
Но, ако те накара да се почувстваш мъничко по-добре - имаш моята съпричастност и морална подкрепа. Не, че с нещо ще те стоплят, но е по-добре от нищо...
Ellia - помощник
Благодаря много са разбирането. :yawinkle:
Нямам надежда за консенсус, защото тези хора отказаха безплатна(!!!) смяна на щрангове, тъй като блокът ни е одобрен за безплатно саниране.Хората дават по толкова пари, сами да си сменят тръбите, а те... И сега само ще топлоизолират отвън. Какво е това обновяване без смяна на щрангове, не ми е ясно, едно голямо нищо ще направим.
Когато ни дадоха да попълване декларации, какво желаем и какво не, съм разяснявала на съседите обстойно какво се иска от нас, защо трябва да се направи. Едната ми каза, че заради мен изтървала сериала, другата готвеше, третия ме гледаше умно и ....трезен като репичка :lol: Все едно не се отнася за тях. Тази под мен категорично се е обявила против смяната, така че ако й потече от моя щранг, няма да си мръдна пръста.
Застраховка на апартамента имам, но за този теч не съм се обадила, тъй като първо се чудех какво е и дали няма да изсъхне и много закъснях. Пък й разбрах, че ще ми платят само латекса евентуално, а разкарването било голямо,та реших да не си гърмя патроните, не се знае какво още ще се случи.
Не съм от София, от Бургас съм. Говорих с едно момче, което дойде да ми оправя спирателния кран, каза ми че за смяна на двата щранга плюс циркулационната тръба, плюс разбиването ще ми излезе около 400 лв. Разбира се, ако го направим повече хора едновременно би излязло много по-евтино, но...
Още веднъж много благодаря за съветите и съпричастността, много сте мили!
  • 1
  • 2

Тема "Неустановен теч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: