• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mar80 - специалист
Предела е 3,5 бара. Изключва бързо до 3,2 бара.
LazarGanev - "Велик майстор"
Като поостарее ще почне по-бавно да ги достига, иначе за сега е добре
mar80 - специалист
Да така е. Да работи безаварийно и да сме живи и здрави, тогава ще го намаля.
koveslav - майстор
На мен само тези 2 бара предварително налягане ми се струват необичайно високи....
LazarGanev - "Велик майстор"
Предварителното налягане трябва да е колкото налягането на включване, така че си е много добре
mar80 - специалист
Помпата вече е батак. Бесен съм. Спукал се е маркуча на смукателя а уж го сложих 10 баров. Имал е вътрешна язва и е избил. Не се знае колко време е работила така. И вече не иска да качва налягане, засмуква слабо. Подлежи ли на ремонт и колко ще ми струва ремонта?
Andri01 - майстор
Каква е помпата? Ако е центробежна-нищо и няма.
mar80 - специалист
Помпата е Wilo hwj 202 х ем 24l bg. Баща ми когато е видял, че не изключва водата е пръскала от спуканото. И тя е пръскала от там, защото когато падне налягането под 2 бара ми се включва водата от водоснабдяването. Не оставих възвратен клапан поради мисълта, че ако стане нещо помпата няма да работи на сухо, но това не е помогнало.
То е ясно, че помпата е батак. Няма друга причина да не качва налягане при условие, че е обезвъздушена и от крана тече вода слабо.
hidrazin - майстор
mar80 написа:
Помпата е Wilo hwj 202 х ем 24l bg. Баща ми когато е видял, че не изключва водата е пръскала от спуканото. И тя е пръскала от там, защото когато падне налягането под 2 бара ми се включва водата от водоснабдяването. Не оставих възвратен клапан поради мисълта, че ако стане нещо помпата няма да работи на сухо, но това не е помогнало.
То е ясно, че помпата е батак. Няма друга причина да не качва налягане при условие, че е обезвъздушена и от крана тече вода слабо.
Въобще не е ясно какви чудеса си сътворил!
Какво пръскане като ти е спукан маркуча на смукателя?
Помпата работила ли е на сухо?
И най-вече къде не си оставил възвратен клапан?
:partyman:
mar80 - специалист
Не съм сътворил никакво чудо, системата си беше много добре, но не предвидих менте маркуча. Няма възвратен клапан след помпата. Както казах пръска вода от смукателя защото под два бара ми тръгва водата от водоснабдяването. Писал съм го в темата.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Максимално работно налягане на хидрофор Wilo." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: