• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mar80 - специалист
Да, пише. Баща ми каза, че е имал някаква язвичка (цепнато) от вътрешния край на маркуча.
nikolson - майстор
Според написаното, разбирам, че вместо смукателен маркуч, е сложен "качествен до 10 бара :-D :-D :-D " обикновен поливен. А, както спомена Драгозов, китайските барове не са като европейските.
mar80 - специалист
Сложен е полиетиленов маркуч за вода, който ги слагат на водопроводите преди водомерите и т.н.
LazarGanev - "Велик майстор"
mar80 написа:
Да, пише. Баща ми каза, че е имал някаква язвичка (цепнато) от вътрешния край на маркуча.
Много пъти сме коментирали, че полетиленое маркуч не е подходящ за смукателната част, но това е друга тема. Но на налягане трябва да издържа и ако имаш документ за покупка може да си търсиш правата, макар че ми се струва много оптимистично
mar80 - специалист
Мислех да го правя с полипропилен, но гледах по-евтиното, което сега ще ми излезе много по-скъпо.
Andri01 - майстор
Не се кахъри чак толкова! Намери някой авер да погледне помпата. "Винаги има втори начин да одереш кожата на една котка" :lol:
kabel96 - специалист
Нищо и няма на помпата.Ново механично челно и пак ще е като чисто нова.
mar80 - специалист
Какво представлява това механично челно?
krasi92 - майстор
Защо маркучи от полиетилен или тръби от полипропилен след като се продават готови смукатели и 4 и 8 метрови и вероятността за проблем при засмукването е минимална.Ще бъде полезно да разберем нещо за механичното чело.
mar80 - специалист
Смукатела ми е 1,5 метра с две колена и с готовия маркуч за смукатели не би било удобно свързването. То като е качествен полиетиленовия няма да има проблем.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Максимално работно налягане на хидрофор Wilo." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: