• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mar80 - специалист
Какво представлява защитата за работа на сухо, на какъв принцип работи. Дали ще сработва ако не изключи пресостата?
koveslav - майстор
mar80 написа:
Говорих пак с баща ми и ми каза, че помпата е била прокапала на връзката към пресостата и когато я видял при аварията разшерителния съд е бил топъл. Това ме навежда на мисълта, че пресостата не е изключил и водата от там е прегряла и така се е спукал и маркуча (спуканото е веднага преди фитинга за помпата). Ако е така ще трябва да сменям всичко гумено и пластмасово в турбината.
Не се засягай,но ти май си си харесал определен ремонт ......Загрял е мотора от продължителната непрекъсната работа,а въздуха който го охлажда обдухва е затоплил и всичко останало от оборудването,защото е насочен към него.За да спукаш полиетилена от температура ти трябват над 70 градуса на водата,а и той ще се раздуе доста от налягането преди да се спука.Такава температура си е доста сериозно парене,а не просто някакво затопляне на пипане с ръка.Не се вкарвай предварително във филми,ремонтирай помпата само след като си сигурен във всичко друго.....
Сложи задължително клапан на изхода на помпата,защото хидравличните удари са много опасни за нея и оборудването.След като клапана ти е долу на смукателя(а не горен-на входа на помпата,както ги слагаме ние),най-вероятно точно обратен хидравличен удар,който се получава винаги при спирането на помпата ти включена в голямата по обем система, най-вероятно ти е претоварил и спукал маркуча и евентуално повредил турбината на самата помпа,пресостата и уплътненията му и т.н.!!!!
Последна промяна от koveslav на пон мар 28, 2016 10:40 pm, променено общо 1 път.
mar80 - специалист
Само предполагам за прегряването, защото да прокапе и преди пресостата нещо е ставало. Възвратен клапан имам за втория етаж, купен е и за първия, но не го сложих с мисълта ако засмуче въздух да се включи водата от водоснабдяването и да не направи беля.
koveslav - майстор
Прочети пак края на поста ми и ще си обясниш и повредата на пресостата.Сигурен съм че белята и спукванията ти са точно по тази причина.Не говори за етажите.Клапан се слага веднага след изходните оборудвания на помпата,независимо дали ти харесва.По подобен начин като теб аз пръснах чисто нов филтър и чак тогава взех на сериозно този проблем.
mar80 - специалист
Ще сложа и другия възвратен клапан, но не мисля, че проблема е от обратен хидравличен удар, защото помпата ми е в избата и за двата етажа изводите са отделни. От помпата до най високата точка на първия етаж, който е без възвратен клапан е не повече от 1,5-2 метра. Бойлера е на по-ниска точка от помпата тъй като и той е в мазето.
mar80 - специалист
Какво представлява защитата за работа на сухо, на какъв прицип работи?
Andri01 - майстор
Датчик за поток ,а може и пресостат настроен да спира при налягане под 0,5Бар/ примерно/.
mar80 - специалист
Мерси! И аз за това си мислех.
hidrazin - майстор
Що ли пък аз не си мисля така?
Едни хора ще се вкарат в нови филми.
Други им помагат. :-D
:partyman:
mar80 - специалист
Ако действително сработва при поток не може да защити помпата ако не изключи пресостата.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Максимално работно налягане на хидрофор Wilo." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: