• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
LazarGanev - "Велик майстор"
Колко му е да хване влака - пенсионерска му работа :-D
mar80 - специалист
Да търси влака за Златоград, където няма такъв. :o :o
Andri01 - майстор
То добре,ама пенсията стига за билет в едната посока само. А после?Ко прайм? :?
mar80 - специалист
Продължавам с мъката и усещам как няма да ми издържат нервите и ще я хвърля на боклука. Няма ясна настройка на тоя пресостат. Развиваш големия болт уж да падне налягането, да ама не. Мръднеш ли единия трябва да барнеш и другия болт. Не става. И най-тъпото да го настройш така, че при включване налягането за миг да не пада на 0 бара. Така добре си беше настроена, защо изобщо трябваше да я пипа.
koveslav - майстор
mar80 написа:
Продължавам с мъката и усещам как няма да ми издържат нервите и ще я хвърля на боклука. Няма ясна настройка на тоя пресостат. Развиваш големия болт уж да падне налягането, да ама не. Мръднеш ли единия трябва да барнеш и другия болт. Не става. И най-тъпото да го настройш така, че при включване налягането за миг да не пада на 0 бара. Така добре си беше настроена, защо изобщо трябваше да я пипа.
Абе не знам какви системи въртите,аз ще ти споделя моя опит с моя хидрофор.Значи първо източваш балона и при празен балон мериш предварителното налягане на въздуха в него.Моето е 1.5атм. и никога не съм го променял и не съм се съобразявал с регулираното налягане на водата.След това зареждаш хидрофора и го правиш от големия винт да изключва на желания максимум.Тогава започваш само с малкия винт да регулираш хистерезиса и да търсиш желания минимум.Моя съм го настройвал така и скоро ще направи 10-на години без да ми е пукал балони или да съм имал каквито и да са повреди.Успех и споко с нервите.
ПП Беше писал за насрещно налягане на водопровода на ВИК,не знам каква ти е системата,да не бъркате нещо там.Опитай да регулираш хидрофора независимо.
Аз съм регулирал последно мисля на 2,8-2,0.Горното налягане съм го ограничил до максимума на това което съм засичал във ВИК мрежата,защото ме е страх да натоварвам с по-голямо налягане старата част на водопровода ми,поостарелите на някоя година бойлери и т.н.
mar80 - специалист
И аз стигнах до извода, че не трябва да се спазва налягането в балона и налягането при включване 0.2 бара. Направих помпата да включва на 2.2 налягането в балона беше 1.5 бара. Напимпах балона до 2 и веднага помпата започна да включва на 2.5 и от там надоло няма настройване. Сега разбирам, защо след ремонта ми включва на 2.4 а е била настроена на 1.9 бара. Бях напомпих съда до 1.9 и щях да вдигам налягането при включване. Свързано е налягането на балона с това на влкючване на пресостата. Само не мога да настроя това падане на налягането до 0, за миг, при включване.
Последна промяна от mar80 на пет май 06, 2016 7:02 pm, променено общо 1 път.
mar80 - специалист
Обяснено по просто, налягането при включване изцяло зависи от налягането в балона. Големия винт е за регулиране на изключване а малкия на хистерзиса. Само не разбирам защо при включване за миг налягането пада на 0 и съответно водата в чешмата рязко намаля за част от секундата при условие, че в балона има още вода.
Последна промяна от mar80 на пет май 06, 2016 7:01 pm, променено общо 2 пъти.
koveslav - майстор
"Добро утро"! Ако налягането на въздуха ти е 2.0 и налягането на включване ти е 2.0,това означава че трябва в балона да не остане и капка вода,за да се изравнят наляганията и пресостата да се задейства.Но задължително ще минеш през изходен дебит нула.Ако предварителното налягане е било 1.5 при същата ситуация все още ще имаш поток вода изтласкван от балона,а пресостата вече ще е включил.
Респективно в балон предварително напомпен на 1.5,щом вкараш дори и 1-2 литра вода,въздуха зад него се сгъстява и веднага си повишава налягането.Този сгъстен въздух играе ролята на пружина изтлскваща водата обратно.Плондера вътре ще се надува докато наляганията и от двете му страни се изравнят.Ако си настроил пресостата да изключи на 3 атм.,то ти ще ги постигнеш чак когато въздуха от другата страна на плондера се сгъсти до 3атм. и чак тогава пресостата ще изключи.При предварително налягане от 1.5атм. балона ти ще има оптимална вместимост и според спецификацийте ще издържа спокойно на налягания при напълване до 7-8 атм. Успех!
mar80 - специалист
Това ми е напълно ясно. Не мислех, че налягането в балона ще играе роля кога да включи пресостата. Сега ми пълни към 5 литра вода при 24 литров балон, което според мен е добре. Предполагам може да се качи до 7 литра, но ще се усещат много колебанията в чешмата.
Единствено не мога да разбера на какво се дължи този рязък спад при включване на помпата. При първия монтаж я настроих да не мръдва стрелката на манометъра при включване, но сега не успявам.
LazarGanev - "Велик майстор"
mar80 написа:
Единствено не мога да разбера на какво се дължи този рязък спад при включване на помпата. При първия монтаж я настроих да не мръдва стрелката на манометъра при включване, но сега не успявам.
Ами това минаване през нулата е заради факта, че водата в балона свършва преди да включи помпата. Трябва да настроиш налягането на въздуха да е по-малко от налягането на включване на помпата, т.е. помпата д включи преди да е свършила водата в балона
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Максимално работно налягане на хидрофор Wilo." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: