• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
diad40 - напреднал
Колеги, бихте ли дали съвет как да съединя два бидона за вода /от тези квадратните 120см/150см,за 1000л. вода/,за да мога да ги пълня като скачени съдове.Както знаете самите бидони имат кранове завършващи с външна резба ,които се затварят с капачка фи 60.Във ВИК магазините няма фитинги /тетки с кран и др./ с такава едра резба.Идеята ми е да монтирам между двата бидона тетка с кран, която да ми позволи да източвам бидоните един по един самостоятелно или едновременно.Вероятно трябва да се използват преходни муфи,чиято външна резба да отговаря на стандартен полиетиленов фитинг/тетка с кран/.С удоволствие бих приел всякакви идеи или съвети. С уважение Diad 40.
pipilica - майстор
Ми най-лесно намираш подходящ гумен маркуч който да нанижеш на тръбите и после каквото искаш на другия край на маркуча, другия вариант е стругар да ти направи преходи, има и още да си намериш подходящи щуцери като за бидона.
Те един подходящ
http://stoichkovi.bg/products/product_details/105937
Svetoslavoff1 - майстор
Аз развих оригиналния кран, срязах го и ми завариха пластмасов кръг ф около 60мм(това в гаража на един юнак, който се занимава с лепене, заварки на всякакви пластмаси, авт брони и тн), на него пробих отвор за 3/4" фланец, стегнат от външната страна с гайка. От там нататък слагаш каквото искаш.
ТОва стария вариант. По-новия - в инструментален цех ми престъргаха от пластмаса, която на жаргон наричаха "сапун", преходник от отвора на бидона към 3/4".
Връзките и по двата варианта навъртяха годинки в безотказна служба.
ПП; Извинявам се, 3/4" щуцер
krasi92 - майстор
Пробии капачките които затапват крановете за съответните фитинги с които си решил да работиш.
kabel96 - специалист
krasi92 написа:
Пробии капачките които затапват крановете за съответните фитинги с които си решил да работиш.
Точно така.Изрязваш капачката от вътрешната страна сам ще видиш къде и вътре влиза черна тръба ф40. Аз съм залепил с полиуретанов уплътнител и така вече 4 години.Ако не ти трябва такъв дебит още по лесно както е казал колегата.
diad40 - напреднал
diad40 написа:
Колеги, бихте ли дали съвет как да съединя два бидона за вода /от тези квадратните 120см/150см,за 1000л. вода/,за да мога да ги пълня като скачени съдове.Както знаете самите бидони имат кранове завършващи с външна резба ,които се затварят с капачка фи 60.Във ВИК магазините няма фитинги /тетки с кран и др./ с такава едра резба.Идеята ми е да монтирам между двата бидона тетка с кран, която да ми позволи да източвам бидоните един по един самостоятелно или едновременно.Вероятно трябва да се използват преходни муфи,чиято външна резба да отговаря на стандартен полиетиленов фитинг/тетка с кран/.С удоволствие бих приел всякакви идеи или съвети. С уважение Diad 40.
Колеги,идеята за преходна муфа или щуцер е добра.Знае ли някой,както пише колегата svetoslavoff1,къде мога да намеря тъй наречения "калъп"от пластмаса,като заготовка,от който материал да се престържат преходните фитинги.Благодаря Ви !
diad40 - напреднал
Svetoslavoff1 написа:
Аз развих оригиналния кран, срязах го и ми завариха пластмасов кръг ф около 60мм(това в гаража на един юнак, който се занимава с лепене, заварки на всякакви пластмаси, авт брони и тн), на него пробих отвор за 3/4" фланец, стегнат от външната страна с гайка. От там нататък слагаш каквото искаш.
ТОва стария вариант. По-новия - в инструментален цех ми престъргаха от пластмаса, която на жаргон наричаха "сапун", преходник от отвора на бидона към 3/4".
Връзките и по двата варианта навъртяха годинки в безотказна служба.
ПП; Извинявам се, 3/4" щуцер
Колега,този "сапун"q като заготовка ,къде може да се намери? DIAD
hidrazin - майстор
От тефлон ще ми излезе на златно ами платинено. :-D
Обаче тук май продават и тапи, и кранове ...
части за бидони
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
hidrazin написа:
От тефлон ще ми излезе на златно ами платинено. :-D
Не е тъй, щото то шефът вече го е купил, стугарят ти прави приятелска услуга в почивката си ... човекът питА за "сапуна", та му казах
  • 1
  • 2

Тема "Колеги, дайте съвет-съединяване на 2 правоъгълни бидони за вода 1000л.-120/150см." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: