Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasimr8607 - напреднал
Здравейте. Първо искам да се извиня,ако съм в грешния раздел. Въпроса ми е следния. Имам направен сондаж на 35 м с хидрофорна система. Имам и изградено локално парно с конвектори. Идва летния сезон - жегите и искам да се възползвам от конвекторите.До тук добре, но ако отворя крана и директно вкарвам водата от сондажа в климатичната инсталация ще ми идва малко скъпо,понеже помпата е 1,5 kW. Реших да го правя с допълнителен съд (около 300-500 литра), обаче незнам какво управление ми трябва да отваря и затваря клапана при долно и горно ниво.Задължително ще се сложи и клапан от преливане. Бредварително ви благодаря.
Junak - майстор
Аз съм с нивомер от пералня. 5 години нямам грижи. Пълня водосъдържател от бойлер 120 литра
1115 - специалист
Има готови изделя за твоя случай. Виждал съм на Телемеханик и Български на Комеко (comeco). Аз лично пък съм ползвал ултразвуков датчик за една цистерна преди време, но е скъпо удоволствие.
krasimr8607 - напреднал
Нещо по конкретно като модел
krasimr8607 - напреднал
Andri01 написа:
https://vikiwat.com/nivoregulatori-za-technosti.html
Благодаря ти за конкретния отговор. :prayer:
krasimr8607 - напреднал
Датчика ми дойде работи перфектно. Сега идва въпроса с резервоара за вода и електромагнитния клапан. Някакви препоръки?

Тема "Датчик за горно и долно ниво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: