Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
wanderer - специалист
zz_stefanov написа:
Да не би да са оплескали нещата в завода - да са сложили нагревателя и терморегулатора горе, сиреч да са от бойлерче с долни тръби.
То стига само сондата на терморегулатора да е горе, за да се получи ефекта който описваш.
+1, че при този малък обем, дори малко неточно да е позиционирана сондата на терморегулатора може да се получи описания проблем
brum - майстор
Отивам да режа инструмента за отваряне. Ако се получи (че е от плексиглас) - ще има снимки тази вечер. Ако не - когато взема плоча дуралуминий - тогава.
nikolovvd - майстор
Предполагам модела е - GCU 0615 M01 RC.
Като го сравних с GCA 0615 M01 RC се вижда, че няма никаква визуална разлика, освен начина на залепване на емблемата. Ако този, който лепи емблемите я завърти на 180 градуса, то от долно става с горно оттичане.
Поне от снимките се вижда, че всичко останало е еднакво, дори маркирането на извадите за топла и студена вода е същото. Само е завъртян на 180 градуса.
Прикачен файл:
TESY.jpg
TESY.jpg (26.69 KиБ) Видяна 1389 пъти
За мен това е предизвикан производствен дефект от икономия. Поне доколкото си спомням при долно пълнене студената вода е отдясно като се гледа отпред, а на снимката е обратно, но може и да греша.
Ако не съм познал модела не се притеснявай, защото и при другите им модели е същото положение.
Или са използвали една и съща снимка, която са обърнали на 180 градуса, за да не правят повече снимки или наистина са им сбъркани бойлерчетата. Единствено емблемата е правилно поставена. :-D
Последна промяна от nikolovvd на пет май 27, 2016 10:13 am, променено общо 1 път.
radius - майстор
Очевидно снимката не е една и съща, дано и карантиите не са.
nikolovvd - майстор
Ето как изглеждат на конкурента им.
Прикачен файл:
Дипломат.jpg
Дипломат.jpg (22.15 KиБ) Видяна 1386 пъти
Входа за студената вода е от дясно!
brum - майстор
На външен вид разликата е само в надписа. Не успях да го отворя (блажени са вярващите, плексигласа поддаде на първият напън :) ), но ще гледам да издялам един инструмент от метал и ще опитам пак.

Аз пак да кажа - бойлера когато е пълен, но разкачен от тръбите нагрява почти целият обем вода. И загрява същото време за което загрява като е под налягане. Логичният извод е, че смества топлата и студената вода много бързо. Но е и факт, че 'ампулата' която мери температурата на водата е в горният край, а логичното е да е по-скоро в долният край където е студената вода. Най-вероятно и двата са от еднаква заготовка.

Та като се замисля - винаги има вариант да го монтирам с главата на долу и да си го ползвам така както е. Просто ще ми трябват по-дълги връзки до него и да разменя входа и изхода. Та ще взема да пробвам този вариант, че ще ми е по-лесен от колкото да "издялам" инструмента за отварянето.
nikolovvd - майстор
Бих ти препоръчал следното:
1. Свали го и го изпразни.
2. Съобрази мястото на ампулата за измерване/регулиране на температурата с монтажа.
3. С една тел, дълга около 1.5 пъти височината на бойлерчето и закривена съвсем леко в края, се опитай да разбереш колко е дължината на топлата и студената тръба.
4. След направените измервания подбери правилно входа и изхода според начина ти на монтаж.
5. Включи "опитната установка" и докладвай резултата! :roll: :wink:
brum - майстор
Добре :) . Ампулата само къде трябва да е разположена? В смисъл ако бойлера е висок 30см (водосъдържателят), а ампулата е дълга 10см - къде трябва да се пада тя?
nikolovvd - майстор
Възможно най-близко до нагревателя, но при условия че нагревателя е на правилното място, т.е. отдолу.
Ако нагревателят е в горната част на водосъдържателя, а ампулата е в долната, работата става опасна, защото топлата вода ще стои отгоре и като стигне точката на кипене ще се появят условия за взривяване.
Водата ще се нагрява, а ампулата ще отчита, че водата е студена, защото няма как да се движи водата по естествен начин.
Ако не ме разбираш, обърни внимание на положението на терморегулатора и нагревателя при вертикалните бойлери.
Е двата са долу на фланеца.
brum - майстор
Значи няма да местя терморегулатора. Но той така или иначе е в горната част на бойлера (тръбата за него е къса) и това очначава, че и нагревателят е там. Т.е. това е същият бойлер като за монтаж с тръбите на долу, но обърнат обратно и с разменени вход и изход.

Тема "Проблем с 5л бойлер на Теси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: