Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Celeborn - специалист
Здравейте, направо ме побъркват меките връзки, пуснати към едно Теси бойлерче - не само, че на външен вид ми бодат очите всеки път, но и съм си патил от меки връзки и имам голямото желание да ги разкарам и заменя с твърди. Само че не полипропилен, а метални. Цели се визуално да се постигне нещо като немските предпазни групи тип Stiebel Eltron или AEG, но реално без винтила, само тръбичките за водата. Постижим ли е подобен вариант и къде да го търся? Благодаря!
Прикачен файл:
2016-04-27 16.53.40.jpg
2016-04-27 16.53.40.jpg (54.26 KиБ) Видяна 2459 пъти
Прикачен файл:
hersteller-hansa-zubehoer-sicherheitsgruppe-druckfeste-warmwasserspeicher-bildgross2-495155.jpg
hersteller-hansa-zubehoer-sicherheitsgruppe-druckfeste-warmwasserspeicher-bildgross2-495155.jpg (22.2 KиБ) Видяна 2459 пъти
montoya - майстор
Тук би станало по лесно с PEX-AL-PEX тръба, с по едно адапторно коляно при бойлера и по един прав адаптор на кранчетата. Не виждам смисъл от кранчето на топлата вода, но щом го има, няма да го изхвърляш.
Такива тръбички като на проточните бойлери, които си дал на снимката, нямат намиране, поне аз не съм срещал по магазините, но и да намериш такива тръби, няма начин как да ги огънеш под твоите ъгли от крановете към бойлера.
Celeborn - специалист
Много, много благодаря! Кранчетата SCHELL ги бях гледал в Bauhaus, но нямаха от този тип тръби, само меки връзки с този накрайник като комплект към смесители...
lov - майстор
В доста от по сериозните железарии предлагат и направата на такива връзки от неръждаемо гофре по размер на клиента. А тука във форума в темата за соларите доста е писано за тях и как се запресоват накрайниците.
Celeborn - специалист
Ще се разчета там, благодаря! Макар че това ми изглежда малко по-естетично, но и гофрето е вариант
zmiori - специалист
Такава гофра могат да ти направят по размер и във фирми за битова газификация.

Тема "Бойлер - от меки на твърди метални връзки - възможно ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: