Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
medel76 - специалист
Здравейте,

Ще правя баня на село и ми ще слагам изолация на тръбите на правата вода.
Казаха ми за някаква изолация френска с черен цвят изглеждала като пореста гума.
Някой може ли да помогне,който е ползвал такава.Име?
Има ли си мм?
Благодаря!
шоп - майстор
Предполагам питаш за armafelx - изолация от черна микропореста гума със затворена клетъчна структора.

Обаче, признавам си, доста ми бе трудно да разгадая какво искаш да попиташ :-) Каква е тази права вода?!
Има ли крива?!

Иначе има всякакви размери вътрешно Ф и с различни дебелини на стената.
Аз обикновенно използвам ф18х9.5мм с цена около 1.5 лв/м.
medel76 - специалист
шоп написа:
Предполагам питаш за armafelx - изолация от черна микропореста гума със затворена клетъчна структора.

Обаче, признавам си, доста ми бе трудно да разгадая какво искаш да попиташ :-) Каква е тази права вода?!
Има ли крива?!

Иначе има всякакви размери вътрешно Ф и с различни дебелини на стената.
Аз обикновенно използвам ф18х9.5мм с цена около 1.5 лв/м.
благодаря!
Ще правя баня на село и ще правя ВиК и ми трябва да сложа на полипропиленаизолация.

Говорят ми за някакви нагревателчета за тръби.
Има ли смисъл от тях и тогава се слагало изолацията.
Armaflex-a френска фирма ли е?
шоп - майстор
Питай ги тези/този, които ти говорят тези неща, за какво са ти нагревателните кабели?

Когато тръбите са бодземно или в къща кабели не трябват. Те се слагат обикновенно на термосифонни солари.
medel76 - специалист
шоп написа:
Питай ги тези/този, които ти говорят тези неща, за какво са ти нагревателните кабели?

Когато тръбите са бодземно или в къща кабели не трябват. Те се слагат обикновенно на термосифонни солари.
Мерси!

Ти от коя фирма купуваш ф18 9мм?Има много който са с пореста гума
9мм достатъчни ли са ако сложа по дебелите?
Какъв е принципа на слагане?
шоп - майстор
Пазарувам ги от Ромстал, ползвам ги за солари. За мен принципа е колко може по дебела изолация. Могат да се нанизват, може и при монтирана тръба да се разцепят с нож и да се монтират.Отгоре минавам а ал. самозалепваща лента. Това е при мен. При теб може да е друго. Подземно ли ще са? Външно ли? Или пък вкопано?
Andri01 - майстор
Една хитрост-режеш изолацията спираловидно и я "навиваш" около тръбата. Пристягаш единия край с лента или изолирбанд ,а другия леко го натягаш по сока на навиването така,че изолацията да се пристегна по тръбата и после пак с лентата . Така може да я стегнеш само в двата края/ ако е къса тръбата/ или на 3-4 места-ако е над 1,5-2м.
medel76 - специалист
шоп написа:
Пазарувам ги от Ромстал, ползвам ги за солари. За мен принципа е колко може по дебела изолация. Могат да се нанизват, може и при монтирана тръба да се разцепят с нож и да се монтират.Отгоре минавам а ал. самозалепваща лента. Това е при мен. При теб може да е друго. Подземно ли ще са? Външно ли? Или пък вкопано?
Не няма да са подземно.Ще правя баня на село ще минават покрай тухлена стена и после ще се слага гипсокартон на стените.искам да ги изолирам за всеки случай
kozl - майстор
medel76 написа:
Ще правя баня на село и ще правя ВиК и ми трябва да сложа на полипропиленаизолация.

Говорят ми за някакви нагревателчета за тръби.
Има ли смисъл от тях и тогава се слагало изолацията.
Armaflex-a френска фирма ли е?
Смисълът от нагревателите, е да не източваш и продухваш тръбите при продължително отсъствие през зимата и липса на отопление в имота. Аз примерно оставях един маслен радиатор в помещенията с тръби - да поддържа Т>0, за да не замръзне водата в тръбите докато ме няма. И въпреки това в един студ, баш на коледа, га ме нямаше пак смръзнаха. И понеже тока на село не е сигурна защита по-дбре е да се източват и продухват тръбите :roll:
Но пък ако замръзнат тръбите и са полипропиленови - не винаги се пукат, а нагревателите около тях ще успеят да ги размръзят и има ли ток ще има и вода, е може и фонтани :wink:

Тема "питане за изолация на тръби в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: