Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
bubsss - напреднал
RAUTITAN stabil НЕ Е гъвкавата тръба, гъвкавата е RAUTITAN flex, но тя е само PE.

За неръжавейката са ми казвали майстори, че не е хубава и е вредна за водата, като качество е вечна да. И като пример ми дадоха, че няма качествен немски бойлер неръждавейка, точно поради тази причина.

Медните тръби ми бяха първоначалния избор, ама там и цената е доста солена, трябва заварките да са за водопровод, защото не всички стават. И в един момент видях тези на Виега и поне от това което видях би трябвало да са ОК. Обаче прес системата им не ми изглежда супер добра и реших да попитам. Иначе това че работят до 10 бара не е проблем, те ще са след редуцил-вентил който ще пуска не повече от 4 бара.
LazarGanev - "Велик майстор"
bubsss написа:
А тези на Рехау гъвкавите тръби са еднослойни само полиетилен или поне не видях да имат други. Така по ясно ли го казах? :)
Работя с Рехау, имам акумулаторна пресмашина, познавам тръбите. За водопровод се ползва обикновено Rautitan flex, която е еднослойна, омрежен полиетилен, не виждам какъв ти е проблема? Rautitan Stabil е трислойна, с алуминиева вложка и също е гъвкава, както всяка подобна. Названието ''твърда" идва от това, че се продава на пръти, но мисля, че я има и на руло. Тя е повече за отопление, но също може да се ползва за водопровод. По магазините не се продава - трябва да си намериш инсталатор, той ще дойде с материалите и ще платиш точно каквото е вложено

Тема "Водопровод с пресови Viega Pexfit, достатъчно надеждни ли са?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: