Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
bubsss - напреднал
Здравейте,

Предстой ми подмяна на водопровода и ме интересува въпросните Viega Pexfit (гъвкави полиетиленови тръби с алуминиева вложа и пресови фитинги) дали са достатъчно надеждни за изграждане на цялата водопроводна мрежа в жилище?

Да/Не и защо, също кое препоръчвате?

Добър майстор/фирма които да направят подобен ремонт?

Едит 1: след водомера ще има редуцил-вентил който ще се грижи налягането да не е над 4 бара, понеже тръбите издържат до 10 бара.
Последна промяна от bubsss на ср юни 08, 2016 6:25 pm, променено общо 1 път.
montoya - майстор
Не са надеждни, прокапват. за водопровод полипропилен и с лепачката, може и с медни тръби де
torbalan - Дървен философ
Какво те кара да избереш точно този тип тръби?
bubsss - напреднал
Основната причина да се спра на гъвкавите тръби ми беше идеята да нямам почти никакви колена и тн (слаби връзки, според мен). Сегашния водопровод е ПП и имам проблеми с него (почти съм сигурен, че не е от самия ПП, а от некадърниците които са го правили). Ама аз не разбирам, четох доста в нета и затова и питам сега :)
torbalan - Дървен философ
Не знам. Не виждам никаква причина да избереш тези тръби и връзки пред полипропилена.

Какви проблеми имаш със сегашния тръбопровод?
bubsss - напреднал
На едно място тръбите минават до комина, последен етаж съм, тоест тези тръби са си почти външни и зимата 2 колена прокапаха там :( Изолация дори и да сложа ще е на тръбите, на колената май няма как?

А ако сложа от гъвкавите, първо няма да има колена или сглобки и второ целите ще са в изолация.
torbalan - Дървен философ
Изолация се слага. Не е проблем.

Но според мен, ако е изложено на студ, по-добре мисли за смяна на трасето, така че да не мръзне....
krasi92 - майстор
Най доброто е неръждавеика водопровод -ама скъпо
bubsss - напреднал
Те пак са с прес система и доколкото знам неръждавейка не е хубаво да се ползва дори за бойлер, камо ли за водопровод.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако не искаш ППР, най-доброто и най-сигурното за мен е Рехау, но трудно ще намериш монтажници с инструменти

Тема "Водопровод с пресови Viega Pexfit, достатъчно надеждни ли са?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: