• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
p.v.x - майстор
Друго е да ти покаже някой. :?

Пък нас вълците ни яли. :-D :rock: Ще си търсим италианец. :lol:
шоп - майстор
:-D
Масово в магазините режат тръбата както е на руло.

Като започнем монтажа, задължително първите 10 см от парчето трябва да го изправим на ръка за да е 100% прав участъка и да прережем със специалната ножица на тръба с ал. вложка. Дори на око тръбата да е права при сряза, ако предварително участъка на рязане не е изправен на ръка теча е сигурен на 50%.

Рязането става като срежем около 1/4 от тръбата и с кръгови движения на ножицата досрежем участъка. Така получаваме 100% перпендикулярен срез, което е предпоставка за добро и херметично уплътнение.

И накрая, задължително е използването на приспособлението за подвеждане и разширяване на среза за да не се преебът гумените О пръстени. Това приспособление се продава за 3-4 лв и си заслужава парите.

Зарягането на фитингите е нормално. След като системата достигне работно налягане и от някое съединение има просълзяване-притягаме.

Това ми казаха, това прявя и лично нямам проблеми.
p.v.x - майстор
шоп написа:
:

Това ми казаха, това прявя и лично нямам проблеми.
:prayer: :partyman:
fbr - майстор
шоп написа:
fbr, Продават ли се такива О пръстени?
О пръстени във всеки добре снабден железарски се намират всякакви размери, поне аз които съм виждал са в класьори по размери. Купувал съм и у нас имам доста от необходимите ми размери. Проблем при монтаж на неразглобяемите връзки може има, само ако не се ползва калибратор, и не се разшири тръбата, така че О-пръстена да влезе в тръбата без нараняване от среза на тръбата. Внимава ли се за тази подробност, неразглобяемите връзки стават вечни.
lov - майстор
Виждал съм комплекти О пръстени в този диапазон на размерите но никога не съм купувал щото ми хартисват от разни други ремонтни комплекти па и при двама майстори в една къща срамота да не изровиш нещо по куфарите.
Иначе основния проблем е при самото надяване да не се запретне пръстена. Ползването на дорник за калибриране на тръбата след отрязване е препоръчително. Кога имам повече връзки взимам на заем от един приятел едно професионално дорниче с острилка. Освен че калибрира тръбата я подрязва перпендикулярно но и прави едновременно вътрешна и външна фаска. По едно време се бян навил да си купя ама цената ме върна. А не е сложен и за направа само мерак да имаш.
Атакива проблемни връзки лекувам със термоустойчив силикон. Намазвам цилиндричната част обилно и надявям тръбата. Излишнотолеко с пръстче го оформям около връзката от външната страна и навивам гайката само на ръка без притягане. След 15-20 минути като стегне силикона стягям вече с ключ. Гарантирано не протичат повече. Дори същото нещо го правя превантивно на връзки на терсене място или ако са скрити за презастраховане.
hasko100 - специалист
Благодаря за съветите, ще се пробвам, ако не успея ще викам майстор.А може ли да ползвам друг начин на свързване с бойлера.Мека връзка става ли?.Четох за лепило Локтайт 577, дават го за уплътняване на резби.Някой пробвал ли е? :partyman:
шоп - майстор
Бойлера може да го вържеш и с неръждаеми тръби от гофрирана неръждавейка.
lov - майстор
Лепилото си е за резбови съединениа и няма работа там където се уплътнава с еластични материали.
  • 1
  • 2

Тема "Отоплителна инсталация с досаден теч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: