• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
dragozow - майстор
https://www.argo-market.com/Products/Details/1313
На 35 метър е 2 м3 на час. По-малката SKM 100 е към 1 м3 на час. Една защита от сухо и готово.
шоп - майстор
Тази помпа дали ще се охлажда в кладенец?
miroki - майстор
ср мар 31, 2021 12:36 pmшоп написа:
Тази помпа дали ще се охлажда в кладенец?
Ако я сложи в тръба.
Дали има нещо по-икономично, че е 1,1 кв.
dragozow - майстор
ср мар 31, 2021 12:36 pmшоп написа:
Тази помпа дали ще се охлажда в кладенец?
Специално на тази не и е проблем.
ozimen - специалист
Благодаря за вниманието.
Здравейте, прочетох една две теми не съм влезнал в дълбочина на материята затова ще опиша въпроса ми за избор на потопяема помпа вид/марка/капацитет/мощност/напор/дебит и т.н.
Ситуация:
Сондаж с диаметър на тръбите 50-70 см
Дълбочина 22-23 м
Вода около 7-10 метра
Водата не е свършвала никога последните десетина години с помпа вида пусната вътре над водата с дълъг маркуч с клапан. Параматри на старата помпа не мога да кажа но баща ми реши след като затегна вече след толкова години да я сменим с потопяема.
Въпроса е какъв вид на помпата с какви параметри е нообходима до 400-700 лв.
Съответно, маркучи, клапани или други допълнителни компоненти до краен резултат да се полива двор 0,5 до 1 декар с прилично количество - дебит на водата в маркуча цол и половина (мисля, че е), който до момента е бил и винаги е текла доста вода за моите разбирания лаишки :)
Извинявам се ако не използвам правилни трермини или недостатъчно описание.
tihogr - специалист
Каква помпа ще ми препоръчате за кладенец? Ще се ползва основно за поливане на градина (да е с някакъв среден дебит нито да изкопава лехите, но и да не трябва да полива човек цял ден). В момента водния стълб на кладенеца е 1.20м. иначе предполагам, че става и повече. До повърхността на водата е почти 13м. Бюджет до 250лв., но колкото по-евтина толкова по-добре.
Идеята е да е надеждна и да не изисква по специални грижи. Аз си мисля за нещо потопяемо или някаква, която да стои горе примерно хидрофор, но Вие ще кажете. Евентуално и магазин в София да препоръчате, откъдето да я закупя.
шоп - майстор
пон юли 11, 2022 7:44 pmtihogr написа:
До повърхността на водата е почти 13м. Аз си мисля за нещо потопяемо
Правилно си се ориентирал да е потопяема пома. Обаче ако искаш качествена помпа бюджета е малко нисък.
tihogr - специалист
пон юли 11, 2022 8:25 pmшоп написа:
пон юли 11, 2022 7:44 pmtihogr написа:
До повърхността на водата е почти 13м. Аз си мисля за нещо потопяемо
Правилно си се ориентирал да е потопяема пома. Обаче ако искаш качествена помпа бюджета е малко нисък.
нещо със средно качество също ме устройва
miroki - майстор
Търси около 80-100 л. Минута. С керемидка, не изкопава лехата.
Всички които имат 20+ метра ще ти вършат работа.
Класиката са всички СРМ 100. Ако нямаш шахта (вероятно имаш, щом е било вида) трябва да я спуснеш надолу.
Потопяемите са трудни за уцелване, или дебит или метри.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Потопяема помпа за кладенец.Избор до 400лв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: