Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте, преди малко повече от две години правихме основен ремонт на кухнята но честно казано нямахме желание да се занимаваме с повече къртене(след къртенето на цяла лята мивка ) и лепене на плочки и процедирахме така както се вижда на снимките.Сега има нужда от освежаване отново и определено ще трябва да изместим смесителя на мивката защото преди 20 години когато е правено,е правено криво и смесителя ни издържа едва по 3-4 месеца и се пука. Ще съм Ви благодарна ако ми обясните как се запушват дупките на стената и се извежда тръбата с водата под шкафа за да се сложи стоящ смесител.Както и за лепенето на плочките, искам да са по-големи за да се лепят по бързо( дано не се заблуждавам),но не знам дали има значение за лепилото в такъв случай като са по-тежки.
Благодаря Ви и се извинявам за дългия пост !
Прикачен файл:
1604713_10201462094329590_1804215488_n.jpg
1604713_10201462094329590_1804215488_n.jpg (68.77 KиБ) Видяна 1969 пъти
Прикачен файл:
1459924_10201148235883325_77395181_n.jpg
1459924_10201148235883325_77395181_n.jpg (41.8 KиБ) Видяна 1969 пъти
jekasus - майстор
Luciferian написа:
и се извинявам за дългия пост
Всъщност е кратък :-D
От другата страна на стената баня или...?
Без да се изкърти около изводи на батерията, нищо не може да се каже.
Luciferian написа:
.Както и за лепенето на плочките, искам да са по-големи за да се лепят по бързо( дано не се заблуждавам)
Гранитогрес 60х60 - долния ред шкафове с плота да се монтирани, лепят се плочите, после се монтират горните шкафове - по- лесно от това няма, при положение че долните шкафове с плота са на нивел :-D
Luciferian написа:
как се запушват дупките на стената
Какви? От канали на тръбите - в кухнята си позволявам гипс и най-бойната бързата смес е лепило за плочки, без значение какво, смесено със гипсово лепило за лепене на гипскартон, грубо 50/50.
И последно - кухнята от снимката е перфектния минимум, може да се добави котлона и допълнително плочки, всичко отгоре е излишна изгъзица...
torbalan - Дървен философ
Каква е идеята - цялостен ремонт на кухнята...

Или само да се премести смесителя?

И при двата случая, ако искаш да изглежда добре, без къртене няма как да минеш...


Иначе за стоящ смесител се оставят изводи на стената под нивото на плота, за които с меки връзки се хваща смесителя. Смесителите, които съм монтирал в къщи си ги имат в комплекта меките връзки, но са късички.

Понеже си мисля, че може да се окаже доста сложно свалянето на изводите за смесителя под нивото на плота, замисли се за следния вариант.

Махаш сегашните плочки, разкъртваш достатъчно, за да може да се преработи инсталацията така, че да се монтира нормално нов смесител и накрая слагаш някакъв от този тип:

Изображение

Има ги и с по-малко щръкнал чучур и с по-издаден напред и т.н.

Накрая лепиш новите плочки...

При това положение няма да се налага демонтаж на вече монтираните шкафове.
PCL82 - майстор
Просто си оправете изводите на стенния смесител и си сложете качествен такъв. Не се лъжете по модата на стоящите смесители-това е глупост, която обслужва само строителите да изпълняват по-бързо обектите. Иначе стенният смесител дава удобство да вкараш по-голяма тенджера под чучура. При стоящите понякога няма височина шише с вода да напълниш. Отделно закрепването към мивката понякога се разхалацва и има риск меките връзки отдолу да се повредят и да стане наводнение.
torbalan - Дървен философ
Кухненските стоящи са достатъчно високи.

Тези ниските са за умивалници само.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Стенните смесители са най-доброто и удобно нещо. За кухня. А и имате изводите

Тема "Преместване на смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: