• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
bridge - специалист
Как се казват тези помпи, с които се чистят сондажите - тези, които засмукват пясък и дребни камъчета? Дали си струва, човек да си купи такава, вместо да вика фирма за тази услуга?
Krass - майстор
Казват се винтови, но за прочистване е по-добре да се използва еърлифт.
milen56 - специалист
А за еърлифт малък компресор 24л ще стане ли? Дълбочината е около 10-12м.
шоп - майстор
казват се дренажни помпи
Трябва да се внимава такава помпа да не е с високи вибрации, тъй като това може допълнително да затлачи сондажа. При мен след като ми направиха сондажа уж го чистиха още същия ден с "полимери". което уж е по-добре от еърлифт или вероятно е вариация на еърлифт не съм толкова запознат. В крайна сметка след 2 месеца точене на водата със сондажната помпа на 2 пъти я блокирах, последва ремонт след втория път и още не мога да се отърва от ситните пясъци. Сега обмислям да търся друга фирма да направи еърлифт.
dragozow - майстор
На винтовата ще сменяш винтове до откат с този пясък, един винт е 50 - 70 лв, отделно неудобството да вадиш помпата и да я караш в сервиз. Турбинна сондажна помпа е по-подходяща, не трябва да е от тези с многото турбинки. Всички такива помпи ги дават за чиста, студена вода с примеси до 40 грама на м3.
Моя сондаж е 40м, мислех че само с многостъпална става. Къде може да се намери такава с 1 турбина? До момента 90лв и е ремонта, не си е работа пак да я скапя от пясъците
torbalan - Дървен философ
еърлифтинг...
torbalan написа:
еърлифтинг...
Има ли адекватна фирма на хоризонта, препоръчайте моля!
  • 1
  • 2

Тема "Помпа за почистване на сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: