• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
pif4o - специалист
Здравейте колеги, моите драми с тая пуста къща краи нямат, на кратко, след като преди няколко години превърнах наличната яма в шахта като излях бившете и каменни стени с бетон за да не рухнат някои ден майсторите малко са си оставили ръцете, а именно не отляха и дъното щото видиш ли то било цемент от долу нищо му нямало, само да кажа че на дъното на тази шахта е тръбата към канализацията. Сега ще ме питате: Е тая къща като е строена що тръбите от нея не са навързани към канализацията и шахтата заровена? Ем питаите ме ама не мога да ви отговоря, просто всичко правено с тоя имот през годините преди да се нанесем ние по принуда там преди 10г е правено грешно. Та след като масторите отляха шахтата оставиха тръбите да текат в нея без да са вързани и водата се стича право в тръбата към канализацията, реално в шахтата вода не се задържа, но пропуканото и дъно просмуква вода от доста места, и самия терен леко пропада с годините съответно със себе си повлича и ъгъла на къщата които доволно се е цепнал и предстои укрепване. Та сега аз ще навръзвам тея тръби да текат право в тръбата на канала, но кажете какво да правя с дъното на шахтата, щото няма как да спра в него да не влиза дъждовна вода, искам да му направя няква замазка, с нещо като течна гума или знам ли какво, искам дъното да стане като на басеин да не пуска нищо на доли, имайте предвид че не мога да вдигам много нивото щото канализационата тръба е на самото дъно на шахтата. Искам с нещо с което ще ми е лесно да работя, щото шахтата е дълбока 1,50 метра и широка метър на метър, реално дъното е един квадрат, има ли нещо като асфалт или друго подобно дето да може да се плеска на дебел слои. Идва ми идея да подмажа дъното с замазка от някво флексово лепило за гранитогрес после отгоре с течна гума и после пак замазка от лепило но се притеснявам че дъното пак ще "мръдне" с времето и ще пропука тая замазка, та ми се ще нещо по еластично. В краен случаи ще изолирам шахтата от вода с первази от горе и ще трябва да мисля да вадя нещо като сифон че да обира водата от площадката на двора.
Последна промяна от pif4o на пет авг 12, 2016 8:07 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Правиш си канализацията и после правиш капак на тази шахта. Няма друг начин
pif4o - специалист
Тя капаци има бетонени, ама покрай тях се стича вида в нея, не е невъзможно да вдигна бордове че да не влиза водата, но пък на близо живее дворното куче и като му мия с маркуча ми е много удобно водата да върви в шахтата, ако трябва да направя сифон..... ама как ли ще стане, трябва да успея да пробия в стената на шахтата дупка за тръба ф110 което няма да е много лесна задача щото помня че тоя бетон беше някъв по висок клас якост и стената е дебела около 15-20 см башка арматурата в нея, та как се дупчи дупка с такова нещо с размер ф110 :)
chapara - майстор
Напълни я с бетон и си направи преди това дворна шахта на ниво терена със сифон фи 110 и утайник, който да можеш да почистваш периодично от пясък и по едри частици.
pif4o - специалист
Това с бетона не е никък добра идея, тва са кубик и половина бетон, само като се сетя ква е тежеста му ако го излея там цялата шахта с половината къща ще пропаднат в подпочвените потоци хахах, без майтап, дори си мисля че изливането на тези бетонени стени оказаха с тежеста си своето влияние. Подпочвените води при дъждовен период са на 3 метра само :) За сега съм на вариант дворен сифон и подмазване на дъното с течна гума.
VLADO66 - майстор
Ако може да я почистиш идеално и два дни да не се ползва, има решение.Прави се холкер между дъното и стената.После Sika top seal 107 навсакъде на две ръце, като върху холкера и 10 см. над и под него полагаш стъклофибърна мрежа между двете ръце.Големия зор ще е с идеалното изчистване, защото и най- малкия пропуск ще компрометира цялата гимнастика.
pif4o - специалист
Благодаря колега, със скромните ми познания и с помоща на гугъл разбрах какво е холкер и как се прави, така мислех и аз да постъпя ама незнаех че така се казва, да подмажа пода и стените под ъгъл-холкер и да използвам някаква хидроизолация, за холкера мисля да ползвам тетрафлекс или цементол.
montoya - майстор
От тая на изомакс изолация за покривите няма ли да свърши работа?
VLADO66 - майстор
Не става, в случая средата може да е агресивна
pif4o - специалист
Днес навързах тръбите и поизчистих дъното, в крайна сметка ще го подмажа но реших да не допускам вода да влиза в нея, като си направя хубав капак с висок борд и сифон в най ниския край на шахтата. Все пак ще рискувам с течната гума на дъното върху замазката пък ще си покаже. После ще ви щракна една снимка да видите за кво иде реч.
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолация на дъното на отходна шахта?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: