Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ewgeny - напреднал
Вкарах проектите в общината, и ми ги върнаха като една от причините е, че не е предвиден противопожарен хидрант. Голяма греда. Мен ли ще карат да го правя, аз ли ще го плащам? Селото е от около 300 човека
torbalan - Дървен философ
В твоя имот ли ще бъде хидранта?
kozl - майстор
И за ко са проектите :?
Населението как е свързано с броя на хидрантите :? По-скоро площите, които покрива хидранта.
ewgeny - напреднал
torbalan написа:
В твоя имот ли ще бъде хидранта?
До колкото разбрах от проектанта, ще го нанесем на ситуацията, все пак ще си бъде извън имота. Ама това направо си е греда. И ако ме карат аз да го плащам, пък ВиК да го прави си е рекет. Интересно е, че ВиК ми завериха без този хидрант, а пък общинарите се дървят.
kozl написа:
И за ко са проектите :?
Населението как е свързано с броя на хидрантите :? По-скоро площите, които покрива хидранта.
Пак до колкото разбрах, на всеки 100 м, трябва да има такова нещо. Т.е. може да ми се размине, само ако в радиус 100 м около мен, друг са излъгали да направи. Но при мен, няма.
infomar
У наше село нЕма нито един такъв хидрант.... що така... ама и нови къщи не се строят от поне 20 години... :?
Пак ново законодателство.... :?

п.с.
Като ще е извън имота, какво те засяга теб и твоят план :? Попада ли в твоята скица на твоят имот? Че то ако има трафопост на селото до имота... пак ли ти ще го строиш :?
torbalan - Дървен философ
ewgeny написа:
torbalan написа:
В твоя имот ли ще бъде хидранта?
До колкото разбрах от проектанта, ще го нанесем на ситуацията, все пак ще си бъде извън имота. Ама това направо си е греда. И ако ме карат аз да го плащам, пък ВиК да го прави си е рекет. Интересно е, че ВиК ми завериха без този хидрант, а пък общинарите се дървят...
Мога да те рекетират само докато ти съгласуват проекта. След това нямат инструменти.

До колкото разбирам ще искат да бъде нанесен на проекта, а не да го правиш ти.
gnt69 - майстор
Според мен първо ще правиш уличен водопровод и чак тогава СВО. Шом като ще правиш уличен водопровод трябва да отговаря на изискванията а именно на 150м хидрант.
infomar
не трябва ли ВиК да направи всичко до водомерът ти :?
kozl - майстор
kozl написа:
И за ко са проектите :?
Къща ли се проектира що ли :? Коя група е строежа?
ewgeny - напреднал
gnt69 написа:
Според мен първо ще правиш уличен водопровод и чак тогава СВО. Шом като ще правиш уличен водопровод трябва да отговаря на изискванията а именно на 150м хидрант.
Няма да правя уличен водопровод. Той си минава точно пред парцела ми.

infomar написа:
не трябва ли ВиК да направи всичко до водомерът ти :?
Да, ама аз го плащам. На приятел за 4 метра от водопровода до водомера - 1800 лв му взели.
kozl написа:
kozl написа:
И за ко са проектите :?
Къща ли се проектира що ли :? Коя група е строежа?
Незнам коя grupa e. Jilishtna sgrada na 2 etaja, RZP 220 m2.

Тема "Карат ме да правя противопожарен хидрант" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: