Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте,

имам два бидона по 1 тон , които стоят на слънце и разбира се - са зеленясали. Мисля си, че това зеленясване може да запуши капковите маркучи.

Прочетох , че мога да използвам таблетки за басеини с хлор, които били безвредни за човека. Но не знам дали са безвредни за растенията , които ще поливам с тази вода?

По какъв начин (ако има друг) мога да реша проблема със зеленясала вода?

Благодаря!
gnt69 - майстор
Мрежов филтър на изхода. Или покриване на бидоните с нещо непрозрачно, зеленясват от слънчевата светлина. Филтъра хваща всичко от време на време го промиваш. Хлор не слагай че не го харесват растенията.
shotik - майстор
Имам бидон в метален варел, няма светлина , пак е зеленясал,не е от светлината ,има и други причини,вероятно във водата.
lebendi - специалист
Привет linderman,баща ми има бидон 1000л. за капково напояване и премахва зеленясването точно с препарат за басейни с хлор без последствия за растенията(предимно зеленчуци).Поздрави.
wanderer - специалист
моята ситуация е подобна, но приемам че нещата са комплексни - имат значение както характеристиките на водата, така и светлината. затъмняването при мен чуствително увеличава времето на зеленясване. без него се развъждат дори някакъв вид водорасли. използвам черно полиетиленово фолио за мулчиране, обвито 2 - слоя около бидона. за филтъра gnt69 ти е казал. наблюдаваш и чистиш според необходимостта. досега нямам запушена дюза, иначе филтъра си задържа боклуци, не е като да няма. водата в моя бидон се изпразва и пълни ежедневно.

Тема "Зеленясване на бидони за поливане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: