Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
enviro - специалист
Сам човек на 26г пак е нещо :D Но съм инат и като почна нещо гледам да го довърша защото ако спра и не действам почвам да се ядосвам :shock: :-D пред къщата е залято с бетон макар и тънък сега май ще направя това за да свържа поне мръсния канал пък дренажа май ще го мисля след това, взема да намеря човек който разбира и да си каже мнението относно дренажа дали има смисъл да се прави такъв или не.
Сега проблема ми е чудя се колко още да копая незнам колко да го направя в интерес на истината и тея жили от този орех е ужас голям но няма как ще гледам да се преборя, каква ти беше идеята за шахта вижда ми се доста по сложно упражнение и повече пари ще отидат :-D В БГ сме ограничени до една или друга причина за жалост а това само с У ми се вижда доста по лесно но дали ще е надежно надявам се един ден като има бетон да не се налага да къртя бетона защото ще е чудо голямо приключение. Най лошото е че не ми върви нещо и след като направя дадено нещо после нещо изкача и трябва малко или много да се преправя :? :-D
а за снимките ще е супер.
Междодругото само да спомена неискам да викам майстори защото всички майстори който влязаха вкъщи с извинение лапнаха сумати пари и се *сраха единствения човек който съм доволен е този който направи банята и другия който ми постави дограмите, всички други ..... без коментар а уж скъпо работиха и много ги хвалиха , но да сме живи и здрави :)
nikolovvd - майстор
Годините в случая не са от голямо значение, когато земята замръзне. :)
А и Зимата не е много приятно да работиш навън. Или ще вали или ще духа студен вятър, а здравето е най-важното богатство, което притежаваме.
Няма да е лошо, ако имаш някой познат или роднина, който поне малко се е бил с работа по къща, да дойде и да огледа на място и да се нахвърлят идеи. Така през Зимата ще има какво да обмисляш и да правиш планове за следващата година.
На мен повече от половината ми род е от Бургас, но все не остава ред да им отида на гост, а и вече ме е страх да не ме бият като отида, че съм толкова несериозен. :-D
enviro - специалист
Ще намериш време за следващото лято, тъй ще имаш повод да дойдеш да провериш какво съм свършил на по бира :D
VLADO66 - майстор
В къщи съм вързал три тръби и отводняване с такава шахтичка. http://www.ekos96.com/%D0%BF%D1%80%D0%B ... D1%8530-33 Много е удобна за работа.
enviro - специалист
Може ли някоя снимка колега реална на отводняването и на шахтата немога ад разбрера в самата шахта как се включват тръбите вътре от там просто минават или немога да схвана нещо.
И друго да поппитам дали е възможно улуците вс от всяка страна да отидат от страната на тръбата или няма как и ще е грозно> :?
VLADO66 - майстор
От четирите страни на шахтата има отбелязани и леко зарязани без пробиване различни диаметри на различно ниво.Избиваш от която страна искаш отвор и пъхаш тръбата вътре, като се показва най много 5 см. Уплътняваш със силикон там където си вкарал тръбата и готово.
zdravcho - специалист
Коя част от канализацията е фекалийна и коя само за отточна вода?
VLADO66 - майстор
Принципно е добре двата вида води да ги изведеш поотделно от двора.Забранено е водостоци да се вкарват в канализационни съоръжения.Ако не сега, то някога това ще ти създаде проблем и ще трябва пак да копаеш.
enviro - специалист
VLADO66 написа:
От четирите страни на шахтата има отбелязани и леко зарязани без пробиване различни диаметри на различно ниво.Избиваш от която страна искаш отвор и пъхаш тръбата вътре, като се показва най много 5 см. Уплътняваш със силикон там където си вкарал тръбата и готово.
добре де аз се чудя няма ли да мирише от тази шахта все пак е мръсен канал \\ :-D
zdravcho - специалист
VLADO66 написа:
Принципно е добре двата вида води да ги изведеш поотделно от двора.Забранено е водостоци да се вкарват в канализационни съоръжения.Ако не сега, то някога това ще ти създаде проблем и ще трябва пак да копаеш.
http://www.vodite.com/naredba4sgrViK.pdf
28-29страница

Тема "Свързване към мръсен канал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: