Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
enviro - специалист
Добре а какви тръби трябва да купя е въпроса :? Мисля утре да купя нещата да е подготвено всичко.
Вчера звъннах в един голям магазин за строителни материали да питам за цени но продавачката ме закопа имало тънки дебели с муфа без муфа сумати неща ми каза и буквално ме закопа :D вика говори с някой който се занимава защото това е специфично как се прави за да нямаш ядове и т.н. :D
nikolovvd - майстор
Ето обещаната снимка. Тръбата и коляното Ф110 са в земята. Бетона е на нивото на ръба на коляното без 1 см. и в него е вкарано парче тръба Ф110 около 1 метър. Тръбата от улука влиза 10-20 см в ПВС тръбата.
Прикачен файл:
Вода.jpg
Вода.jpg (80.54 KиБ) Видяна 2343 пъти
enviro - специалист
VLADO66 написа:
http://www.shop.bg-maistor.com/gofriran ... ast-detail
Тези няма ли да дойдат с прекалено тесен диаметър отвътре? Аз мислих даже че самите оранжеви 110 са тънки камоли тези :-D
VLADO66 - майстор
Мери се вътрешния диаметър.И защо трябва да слагаш по-големи от 110?Няма смисъл.
enviro - специалист
VLADO66 написа:
Мери се вътрешния диаметър.И защо трябва да слагаш по-големи от 110?Няма смисъл.
Еми на чудя се дали няма да дойде прекалено малко това да не се запуши нещо знам ли :?
enviro - специалист
Мисля да направя нещо такова даже утре мисля да купя тръби и прочия и да взема 5-6 торби по 25кг пясък и ако не мине котка път да видя кво ще измайсторя :-D
Или там където е задната чешма да пусна един ъгъл първо надолу за да слезе малко по надолу че ме притеснява да не замръзне нещо и да стане сакътлък :?

Прикачен файл

20161023_171007х.JPG
nikolovvd - майстор
Не си притеснявай! Цените са много добри.
Тръба Ф110 е 1 лв. на метър.
Колена, дъги и разклонения са около 3 лв. парчето. Тапата за Ф110 е под левче.
Когата се снаждат отделните съединения, първо се намазва гуменото уплътнение с някакъв концентриран миещ препарат, както му казваме "Веро".
jekasus - майстор
nikolovvd написа:
Тръба Ф110 е 1 лв. на метър.
От сивите за отвън не стават, там има значение повърхностно натоварване .
enviro - специалист
Чак днес успях да отида да накупя нещата малко съм се улял с тръбите но карай кво да се прави.
Сега търбата която идва от чешмата мисля да и пусна някво малко парче около 10-15см да я изведа още напред и от там да тръгна. Този изход за тоалетната който оставям какво да правя с него той така ще дойде над тръбите и над този "бетон" който е излят там някакъв съвет за него? И от ревизията където е ще се наложи да пусна отново някакво парче за да мога да вкарам улука под наклон в "У" Там където ще се съединяват тръбите от къщата и тази от задната страна ще бъде свързано с "У" и бяхме писали от това "У" да сложа един уголемител или както се казва там :lol: от ф110 на ф160 но мисля от това У да продължа с ф110 и вече там където влиза в централната тръба която се намира до оградата само там да сложа този "уголемител" тъй като тръба ще ми остане цяла и затова не купих друга която е ф160 или не е добре така? :?

Прикачен файл

20161103_121618f.jpg

Тема "Свързване към мръсен канал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: