Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Sevdo2000 - напреднал
Здравейте. Скоро се нанесох в "ново" жилище, в което беше монтиран почти нов бойлер ЕЛДОМ. Месец вече живеем и няма проблеми реално с него, но преди 1-2 дена забелязах, че "къркори" при пускане на топлата вода. Може и досега да си го е издавал, просто е много тихо и реално много трудно се забелязва. Звука е както прочетох в друг форум като вода течаща върху опънат найлон. Там се оказа че е възвратния клапан, но човека имаше проблем, че той изпускаше в обратна посока. Тук звукът се чува като от вътрешността на бойлера, а не точно от самия възвратен клапан. С усилване на топлата вода се усилва и звука. При по - слаба струя - не се чува. При мен всичко си е наред, включва - изключва, стига ни водата, настроена е на 60-65 град. Само този шум ме притеснява. Не че е много шумно, но все пак да питам - има ли някакъв проблем?
romanpm - майстор
От възвратния клапан е , не е страшно :wink:
Sevdo2000 - напреднал
Да и аз така мислех. Благодаря за отговора! При условие че всичко си работи нормално ...
Като прочетох колко негативни отзиви има за ЕЛДОМ бойлерите, даже се бях засилил да го сменям по принцип. Но интересно, той е на около 2 години и не се чува като загрява (не шуми). А преди ползвах един ТЕСИ пак на толкова год. - чуваше се как "ври", водата като от кана за вода (а водата е една и съща, в един квартал). Но пък не се чуваше възвратния клапан. Тук пък това "къркори".Той клапана с бойлера ли върви? той може да се смени, но явно този си е купен с бойлера, ще го следя като опусне ще го сменям. Абе няма оправия с тия бойлери :)

Тема ""Къркорещ" бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: