Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Mortos - помощник
Здравейте,
В нас намерих центробежна водна помпа, която искам да монтирам с функцията на хидрофор. Мощността на помпата е 1.5 kW. Диаметъра на сондажа е Ф500. Дължината на прокараните тръби от сондажа до къщата е 15 метра, мястото е равно до къщата. На първият етаж има кухня + баня, но има втори етаж, в който ще има само баня. Мисля да монтирам и пръскачки за трева към системата. Ето и въпросите:
- Не знам, къде е най-удачното място да се сложи тази помпа и дали не е необходима допълнителна потопяема помпа ?
- Бихте ли ми казали какъв е начина на свързване, някакъв примерен план ?
- Какъв пресостат трябва да купя и какви други компоненти са необходими за което ?
kozl - майстор
Колко е дълбочината на водното ниво в сондажа спрямо терена?
Каква е H-Q характеристиката на помпата дето е 1,5 kW?
Какъв е дебита на сондажния кладенец?
Резервоар има ли?
Разширителен съд има ли?
Mortos - помощник
Привет,
за H/Q характеристика не знам, тъй като помпата я намерих в мазето.
Мога да кажа, че от кота нула до водата има 2.5 метра и 3.5м от водата до дъното.
Не съм измерил за колко време се изчерпва водата при изпомпване, може би като за начало трябва да купя потопяема помпа и да го измеря и това.
Нямам никакви други закупени компоненти (резервоари и съдове) )към нея, това и ми е основното питане, какво е необходимо да закупя за да осъществя идеята ми ?
kozl - майстор
Може направо със самозасмукваща помпа от кладенеца, но ти не знаеш твоята каква е. Ако има пробки за наливане на вода свържи я в непостедствена близост до сондажа и пробвай дали ще качи вода до чешмите. После ще мислиш за друго и кво става и как.
шоп - майстор
Снимай табелката. Ако е българска помпата най-вероятно е Вида

колко цола са входа и изхода?

Предполагам помпата ще ти върши работа, но е морално остаряла и не се знае в какво състояние е. Ако е със салниково уплътнение смени лоената набивка. Налягането на изхода го премери с манометър. Ако над 2,5-3 бара е добре.

Тема "Центробежна помпа за Хидрофор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: