Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
benimm8808 - специалист
gnt69 написа:
benimm8808 написа:
Още в първия пост писах,ще се опитам и сега да дам пояснение:
Водата идваща от централния водопровод е с налягане 3 бара(имам парна инсталция и при пълнене на системата съм я засичал- барометъра спира точно на 3 бара).Преди да сменя бойлера с 200л и да го кача на тавана.
Тавана е на третия етаж и до там са може би 10 метра денивелация значи минус 1 бар и останаха 2 бара.
Не, имам пелетна камина и тя е на стълбището м/у 2-рия и тавана,там имам издов за пълнене на камината и там е барометъра. Остава при водомера трябва да е по високо налягането.
kozl - майстор
benimm8808 написа:
Още в първия пост писах,ще се опитам и сега да дам пояснение:
Водата идваща от централния водопровод е с налягане 3 бара(имам парна инсталция и при пълнене на системата съм я засичал- барометъра спира точно на 3 бара).Преди да сменя бойлера с 200л и да го кача на тавана,бях с хоризонтален монтиран в пред банното пространство и съм нямал проблеми. Поради липса на място сложих 200л бойлер на тавана и пътя до присъединяването към старата инсталация(съществуващата) е 10 м. в едната посока.От тогава и започна проблема.
Влиза някой да се къпе всичко е наред, пуска се пералня, съдомиялна или смесителя в кухнята, и в бяната видимо водата от слушалката намалява(спада налягането) след което тръгва ледено студена вода.При спирането на пералнята или затварянето на смесителя в кухнята-видимо водата в банята(слушалката) си връща първоначалното налягане и водата отново си става тази,която си си нагласил за къпане.
Това е.
Размер на тръбите от централния до водомера - 1".
Размер на тръбите водомера до етажа - ф 25 ППР (3/4").
Не само това [-X
А и това:
kozl написа:
При пусната чешма в кухнята може ли да се нагласи със душ батерията необходимата Т в банята?
Ако в банята е пусната вода само студена и в кухнята се пусне смесител - намалява ли струята в банята осезателно? Ако да -
имаш запушване още при студената вода може и да е в тръбата 1". А все пак провери ли цедката на водомера?
Колко е налягането на манометъра, когато тече вода в банята или кухнята?
Начина по който си отчел налягането може да те ориентира само в максималното статично налягане. За теб е важно динамичното налягане, когато има консумация. За това ти трябва монтиран манометър в дадена точка и отчет без и със консумация. Като се мести водомера в различни точки по тръбата и спрямо отчетите може да се локализира запушването.
krasi92 - майстор
Слагай помпата при водомера и провери цедката на водомера за запушване
benimm8808 - специалист
kozl написа:
.....
Да колега мога да я наглася,дори и при по ниско налягане при завъртане дръжката на ляво нагласяш до желаната температура,но така рискувам при спирането на смесите в кухнята да се попариш при идване на нормалното налягане.
И друго забелязах,през горещите дни от лятото когато топлата вода се е загряла от серпентината-около и над 80 гр.,този проблем не изчезва ,но не е така осезаем.Най много се усеща при температура на водата под 65гр.
Последна промяна от benimm8808 на съб сеп 30, 2017 3:53 pm, променено общо 1 път.
kozl - майстор
Щом тъй и щом сме колеги, слагай термосмесител, за ко ти е помпа :?
Е пример, познат си инсталира слънчев панел с бойлер и гравитачно захранване. Разликата в налягането на топла и студена вода стана голямо, поради това, че слънчевото подгряване при него е отворена система. Смесителите с комбинирани керамични глави изобщо не влязоха в употреба, защото се оказа, че не могат да се настройват при такава разлика в налягането и се наложи да ги подмени с кеклени с глави отделно топла и студена вода (двувръткови). Провери да не ти е такъв случая. И все пак познатия не ползва помпа, а смени смесителите. Но при теб е затворена система за слънчев подгрев и от котел, а с дължината до бойлера си увеличил съпротивлението по пътя на студената вода, която става топла. Щом може да се пререгулира със керамичен смесител с комбинирана глава, приемам че налягането е достатъчно да работи термосмесител.
Помпата ще увеличи налягането по пътя на "топлата" вода, но нямаш регулатор и при всяко пускане на кранче извън банята, къпещия ще го усеща, защото налягането към душ батерията няма да е константа както пред входа на топла така и пред входа на студена вода, а нагласеното смесване е при дадено налягане. Щом налагането се промени, променя се и дебита, променя се смесването и температурата.
Ама като си рекъл помпа та помпа, не забравяй и термосмесителя.
Hoвoceлckи - майстор
Добре де, три дена вече разсъждаваме ли разсъждаваме. При положение, че вече я имаш въпросната помпа какво те възпира просто да я монтираш където можеш? Ако няма ефект ще го мислим пак. Моето лично мнение е, че стане работата с нея.
benimm8808 - специалист
Hoвoceлckи написа:
Добре де, три дена вече разсъждаваме ли разсъждаваме. При положение, че вече я имаш въпросната помпа какво те възпира просто да я монтираш където можеш? Ако няма ефект ще го мислим пак. Моето лично мнение е, че стане работата с нея.
:lol: Чаках съботата за да имам повече време,ако се закучи нещо.Та сега да споделя и ефекта от помпата,като първо отворих филтъра на водомера-беше чист.
Първо източих бойлера,изчистих му дъното ,беше събрало доста котлен камък,монтарах в най горна точка манометър(имаше извод),после помпата на входа на бойлера(студена вода) , и започнаха тестовете
1- без да включвам помпата налагането в бойлера- 1.8 бара при затворени смесители,при пускане на смесителя в банята на вода за къпане, пада на 1 бар, и при пускане на смесителя в кухнята пада на 0.4 бара. :shock:
2- пускам помпата и вдига налягане до 2.4 бара и спира(без да пускам смесители),постепенно налягането пада до 1.8 и така остава.Пускам смесителя в банята с настроена вода за къпане, налягането пада до 1.4 бара,след като пусна и в кухнята смесителя,налягането пада на 1 бар.
Та постигнах ефект като вдигнах налягането от 0.4 бара (преди) до 1 бар в момента. Дали ще има ефект при къпането -ще пиша след няколко дена.
Поздрави и благодаря на писалите в темата.

Прикачен файл

sketch-1506775952992.jpg
При пуснати и 2-та смесителя.
sketch-1506775952992.jpg (112.54 KиБ) Видяна 2056 пъти

Прикачен файл

sketch-1506775921529.jpg
Без помпа, и затворени смесители.
Малко ми си струва тва налягане.
sketch-1506775921529.jpg (109.39 KиБ) Видяна 2056 пъти
benimm8808 - специалист
Сефтосах банята.
Повече от доволен съм,лично аз се къпя на доста топла вода-40 гр., сега при пускане на смесителя в кухнята едва доловим е спада в налягането,но се усеща(лично Аз), хубавото е ,че температурата пада само с 2 градуса- 38 гр.(мерих я с термометър).
Което е супер,целта е изпълнена.Сега остава една батерия с термосмесител да взема и мисля да приключвам с тази сага.
Благодаря на отзовалите се,определено ми помогнахте с това къде да монторам помпата.
Поздрави.
Николай Бонев.

Тема "Проблем с налягане на топлата вода." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: