• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
crez - майстор
Информаре,извинявай ако с нищо съм те засегнал,ама и твоята мисия си е само твоя. Ако в това имаше хляб, всички нови жилища щяха да ги оборудват с такова нещо. Спомняш си сигурно преди години как рекламираха мелачката за кухненски мивки, е..и...сега някой да ги търси и купува. Има неща които нямат пряко значени за живота, ми тогава защо да го оскъпяваме допълнително (не че е много евтин)
infomar - майстор
Не се засягам въобще.

Поставих темата не за да търся последователи, а да дам информация ако някой има желание да си постави, да добие представа какво представлява реално, а не да се доверява на подобни филмчета които са толкова фалшиви, че чак ми се припи ракийка.... :partyman:
"Въпрос на вкус", рекло кучето и си облизало...

Разбира се не е необходимо да правите това което аз съм направил, но да премахнете хлора и нечистотиите и да намалите твърдостта е нещо нормално и лесно изпълнимо не изискващи големи финанси.

п.с.
Само не ми казвайте, че хлорирането е полезно за зъбите а твърдата вода ни прави по-яки и мускулести.

http://zdravivsekiden.com/hlor-rak-i-su ... oliavania/

https://nanocom-bg.com/test/index.php?o ... 8&Itemid=5
http://www.temanews.com/index.php?p=tem ... &aid=18159
Георги Г Г - напреднал
" infomar" Никой не се заяжжда, всички се опитват да те предпазят от хвърлени пари на вятъра.
Човека с клипчето не говори за "обратна осмоза" а за капилярната мембрана, която ти използваш за пречистване на битовата вода. Сайта от който е купена системата е единия, който ти цитираш. Хората от сайта се ангажират да проверят за проблема при призводителя. Май никой не чете и не гледа?
infomar - майстор
Георги Г Г написа:
" infomar" Никой не се заяжжда, всички се опитват да те предпазят от хвърлени пари на вятъра.
Човека с клипчето не говори за "обратна осмоза" а за капилярната мембрана, която ти използваш за пречистване на битовата вода. Сайта от който е купена системата е единия, който ти цитираш. Хората от сайта се ангажират да проверят за проблема при призводителя. Май никой не чете и не гледа?
При мен към момента системата работи чудесно и забележки нямам, изглежда аз съм един от малкото късметлии. Скоро ще стане месец от ползването му и трябва ли да очаквам водата да става миризлива и негодна за пиене?

Ще уведомявам всеки месец за качеството на водата която пия....
У нас много сайтове предлагат подобни системи и приятели сред тях нямам за да ги защитава.
Аз съм намерил този начин който да отговаря на изискванията ми за пречистване на вода/средства. Може би има и по-добри, но ми излизат прекалено скъпо.
Георги Г Г - напреднал
Радвам се, че си доволен. Ще следя с интерес, как се развиват нещата при теб. :partyman:
infomar - майстор
Георги Г Г написа:
............... Хората от сайта се ангажират да проверят за проблема при призводителя. Май никой не чете и не гледа?
Само за сведение - вече стана месец и половина - никакви забележки към филтрите и мембраната не се е разпаднала и водата няма лош дъх.
infomar - майстор
Георги Г Г написа:
Радвам се, че си доволен. Ще следя с интерес, как се развиват нещата при теб. :partyman:
Вече станаха почти 6 месеца от пускането в работа - не се забелязва промяна във вкусовите качества на филтрираната вода - няма мирис и оцветяване. Мембраната не се е разпаднала и външно не е много замърсена. Надявам се, че няма да има проблем поне още толкова.
Чета, чета.... Малко недостатъчно ми се струва, трябва да сложиш още 70 различни филтъра, 25 лампи, 40 възвратни клапана и поне 30 манометъра !
Опссс, забравих - и още към 600 метра тръби.

И налягането в системата от 4 бара, ще стане 0.0004 бара, което всъщност е и целта де...
Дерзай ! :lol:
MamaMy - майстор
Никой не те задължава да четеш. Ако с нещо не ти харесва идеята за чешмата, бегай до магазина! Продават бутилирана от маркуч. :roll:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Сглоби си сам филтрираща система за малка къща." | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: