• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Virtex - майстор
preslav написа:
Аз пък съм сигурен, че септичните ями са вече забранени - все още може изгребни, ама и те ще паднат в канала!
Когато изградят канализация навсякъде може и да ги забранят...иначе до тогава няма как да стане. Само че е по-лесно да се усвояват пари за пътища, че са по-лесни, но не и канализация.
preslav - майстор
potrebitel22 написа:
preslav написа:
Аз пък съм сигурен, че септичните ями са вече забранени - все още може изгребни, ама и те ще паднат в канала!
Когато изградят канализация навсякъде може и да ги забранят...иначе до тогава няма как да стане. Само че е по-лесно да се усвояват пари за пътища, че са по-лесни, но не и канализация.
Закон за водите - Чл. 87. (1) (Доп. - ДВ, бр. 65 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 65 от 2006 г., в сила от 11.08.2006 г.) В населени места и селищни образувания със зони за ниско застрояване или в части от тях без канализация битовите отпадъчни води се заустват в индивидуални съоръжения за отвеждане и пречистване на водите (водоплътни изгребни ями), които отговарят на техническите и санитарно-хигиенните изисквания.
gnt69 - майстор
preslav написа:
potrebitel22 написа:
preslav написа:
Аз пък съм сигурен, че септичните ями са вече забранени - все още може изгребни, ама и те ще паднат в канала!
Когато изградят канализация навсякъде може и да ги забранят...иначе до тогава няма как да стане. Само че е по-лесно да се усвояват пари за пътища, че са по-лесни, но не и канализация.
Закон за водите - Чл. 87. (1) (Доп. - ДВ, бр. 65 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 65 от 2006 г., в сила от 11.08.2006 г.) В населени места и селищни образувания със зони за ниско застрояване или в части от тях без канализация битовите отпадъчни води се заустват в индивидуални съоръжения за отвеждане и пречистване на водите (водоплътни изгребни ями), които отговарят на техническите и санитарно-хигиенните изисквания.
Къде го прочете това.
В ЗВ не пише такива работи.

Чл. 87. (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2006 г., в сила от 11.08.2006 г.) В случаите по този раздел засегнатите водоползватели и техните абонати не могат да търсят отговорност от държавата за причинените вреди.
preslav - майстор
gnt69 написа:
preslav написа:
potrebitel22 написа:

Когато изградят канализация навсякъде може и да ги забранят...иначе до тогава няма как да стане. Само че е по-лесно да се усвояват пари за пътища, че са по-лесни, но не и канализация.
Закон за водите - Чл. 87. (1) (Доп. - ДВ, бр. 65 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 65 от 2006 г., в сила от 11.08.2006 г.) В населени места и селищни образувания със зони за ниско застрояване или в части от тях без канализация битовите отпадъчни води се заустват в индивидуални съоръжения за отвеждане и пречистване на водите (водоплътни изгребни ями), които отговарят на техническите и санитарно-хигиенните изисквания.
Къде го прочете това.
В ЗВ не пише такива работи.

Чл. 87. (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2006 г., в сила от 11.08.2006 г.) В случаите по този раздел засегнатите водоползватели и техните абонати не могат да търсят отговорност от държавата за причинените вреди.
Понеже не съм юрист и не познавам законите в детайли се доверявам на всеизвестният ни Чичко Гугъл, а той ме заведе в един друг форум, където някой беше цитирал въпросния закон. Знам, че работата е като "една жена на пазара каза", ама това се чува не само от едно място, спряга се членството ни в Еврото, звучи логично, а е и въпрос на лично отношение към околните. Само не ми казвай, че съм се набутал да дам 7000 за прчиствателна станция като е можело да си сера в дупка на двора. В същност къде е записано обратното с примерен текст "правете си септични ями и да не ви пука на каскета, че на комшията кладенеца ще мирише, на онова, което сте яли вчера"? За кой ли път да цитирам някой по-здраво мислещ от мен "Малка нация с големи джипове, с тесни пътища и широки пръсти, с бавно мислещи и бързо каращи хора, с празни мозъци и пълни гробища" - лъжа ли е???
gnt69 - майстор
За септичните ями има търпимост, заварено положение. При ново строителство трябва пречиствателно съоръжение или водоплътна изгребна яма и договор с пречиствателна станция която да приема битовите води. Това ако няма изградена канализация.

Ето тука виж какво пише в ЗУТ.
Чл. 46. (1) (Доп. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) Второстепенни постройки на допълващото застрояване (летни кухни и леки постройки за отоплителни материали и инвентар, кладенци, чешми, септични ями и временни тоалетни) могат да се изграждат в урегулирани поземлени имоти за ниско жилищно или за вилно застрояване.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) Второстепенните постройки на допълващото застрояване са с височина до 2,5 м над прилежащия терен и до 3 м до най-високата част на покрива. Когато постройките се разполагат на вътрешната граница на урегулирания поземлен имот, най-високата част на покрива при калканната стена може да има височина до 3,6 м.


Чл. 47. (1) Летни кухни се разполагат свободно или свързано, без да се спазват изискванията за разстояния от сградите на основното застрояване.
(2) Басейни, кладенци, чешми, септични ями и временни тоалетни се изграждат в урегулирания поземлен имот съобразно техническите и санитарно-хигиенните изисквания на разстояние не по-малко от 3 м от границите на имота.

А във Чл. 195. (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2007 г., в сила от 27.07.2007 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2015 г.)

(5) (Изм. - ДВ, бр. 19 от 2009 г., в сила от 10.04.2009 г., изм. - ДВ, бр. 82 от 2012 г., в сила от 26.11.2012 г., доп. - ДВ, бр. 101 от 2015 г.) Кметът на общината може да задължи със заповед собствениците на заварени или търпими строежи да премахнат, преобразуват или ремонтират неподходящи по местонахождение, разположение, вид и материали огради, гаражи, второстепенни, селскостопански и други обекти по чл. 151, ал. 1, временни постройки, септични ями, канализационни съоръжения, насаждения, както и да извършат необходимите работи в интерес на сигурността, безопасността на движението, здравеопазването, хигиената, естетиката, чистотата и спокойствието на гражданите.
Така че ако те е яд на комшията можеш да пишеш жалба. Но трябва и твоя кладенец да е деклариран. :partyman:
preslav - майстор
gnt69 написа:
За септичните ями има търпимост, заварено положение. При ново строителство трябва пречиствателно съоръжение или водоплътна изгребна яма и договор с пречиствателна станция която да приема битовите води. Това ако няма изградена канализация.
Така че ако те е яд на комшията можеш да пишеш жалба. Но трябва и твоя кладенец да е деклариран. :partyman:
Не става въпрос за "яд на комшията", не става въпрос и за кладенец - такива в района няма, става въпрос за култура, за хигиена и най-вече за булгаристан! Кретеноидите си изпомпват нощем септичните ями, крият се зад завареното положение, а после сами си газят фъшкиите - букви, точки, алинеи и всичко това вместо прост закон защитаващ масата от единиците.
gnt69 - майстор
Съгласен съм има хитреци със възможности но има и обикновени хорица за които сумата от няколко хиляди лева колкото струва пречиствателно съоръжение или изгребна яма с последващите ежемесечни идвания на фекалка са непосилни. За тях говоря че има търпимост. За новите които сега строят къщи трябва да си направят. Щом като имат пари за къща ще имат и пари за пречиствателно съоръжение. :partyman:
preslav - майстор
gnt69 написа:
Съгласен съм има хитреци със възможности но има и обикновени хорица за които сумата от няколко хиляди лева колкото струва пречиствателно съоръжение или изгребна яма с последващите ежемесечни идвания на фекалка са непосилни. За тях говоря че има търпимост. За новите които сега строят къщи трябва да си направят. Щом като имат пари за къща ще имат и пари за пречиствателно съоръжение. :partyman:
Някъде да съм писал, че съм човек с възможности? Всичко се свежда до Държавната политика, регулации, безлихвени заеми, принуда за тъпанарите, а не ако искаш и ако имаш възможност. Пак опряхме до политиката ще каже някой, ама не ти ли прилича на Ком. принципа "от всекиго според възможностите - всекиму според потребностите"?
И нека да съм ясен - семейство от 2ма души с 3 коли и джип, гъза си не свалят от колите, ама се топлят на дърва и серат в септични ями. Пари ли нямат, търпимост ли трябва или сопа?
MamaMy - майстор
Стига сте дрънкали глупости за ЕС и септичните ями. Ако има вярно нещо от това, то не е решено в много по-стари членки от нас. Половината Гърция и цял Кипър са на септични ями. Все ние ли ще бъдем по-католици от папата? Докато има такива като вас "Защо те са на ями, пък на мен ми искат пречиствател?" ще страдаме общо и групово. Никой от вас не си мисли, че хората доброволно живеят зле, нали? Ако някой от бедните може да си позволи пречиствателна станция, няма ли той да го направи за да повиши собственото си качество на живот? Съмнявам се. Само богатите и сити не вярват на бедните и гладните. Със закани за глоби няма да стане нищо. Държавата трябва да поеме своята отговорност за положението на социално слабите, но на истинските такива, а не на тези които се водят в разни списъци за помощи. Това се постига много лесно. Веднага се вижда кой живее с доход над средното. Лесно става с една комисия която да обиколи и да види домовете на хората.
preslav - майстор
MamaMy написа:
Стига сте дрънкали глупости за ЕС и септичните ями. Ако има вярно нещо от това, то не е решено в много по-стари членки от нас. Половината Гърция и цял Кипър са на септични ями. Все ние ли ще бъдем по-католици от папата? Докато има такива като вас "Защо те са на ями, пък на мен ми искат пречиствател?" ще страдаме общо и групово. Никой от вас не си мисли, че хората доброволно живеят зле, нали? Ако някой от бедните може да си позволи пречиствателна станция, няма ли той да го направи за да повиши собственото си качество на живот? Съмнявам се. Само богатите и сити не вярват на бедните и гладните. Със закани за глоби няма да стане нищо. Държавата трябва да поеме своята отговорност за положението на социално слабите, но на истинските такива, а не на тези които се водят в разни списъци за помощи. Това се постига много лесно. Веднага се вижда кой живее с доход над средното. Лесно става с една комисия която да обиколи и да види домовете на хората.
То пък гърчолята един пример за членове на ЕС - между другото то от целия ти пост нищо не разбрах. Каква ти е идеята, Държавата да раздава безплатна тоалетна хартия на социално слабите?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Тема "Сглоби си сам филтрираща система за малка къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: