• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
preslav - майстор
infomar написа:
4. Алкализиращ, минерализиращ, йонизиращ и понижаващ окислително-редукционен потенциал (ORP) филтър. Специално разработен за нуждите на съвременния човек минерализиращ, алкализиращ, йонизиращ и понижаващ окислително редукционен потенциал линеен филтър за вода. Снабдява тялото с енергия, усилва метаболизма, укрепва имунната система, притежава успокояващ ефект. Със своето положително влияние върху биохимичните процеси подпомага разтварянето на токсини и тяхното изхвърляне извън организма. След преминаването през филтъра водата придобива антоксидантни свойства и става мощно оръжие в борбата със свободните радикали. Известно е, че свободните радикали предизвикват клетъчни мутации, които могат да доведат до туморни образования. Допълнителните функции на филтъра са повишаване на pH и добавяне на полезни минерали. Алкалната вода регулира телесните течности и е най-добро средство за намаляване на повишена киселинност на организма. Алкалната антиоксидантна вода е отличен разрушител на свободни радикали, които освен, че предизвикват по-бързо стареене на огранизмите, също така са отговорни за туморни образования,

Всичко това завършва с една не ОСМОТИЧНА а клетъчна мембрана която отстранява и най-финните механични замърсявания, вируси и бактерии. Конструкцията на мембраната позволява премахването на 99.8% от тези вредни субстанции, без да лишава водата от полезни минерали.

Подбрал съм специални филтри които са съобразени с конкретната моя реално постъпваща вода.
Звучи ми точно като тия ЕКО, БИО и тем подобни магазини - много приятели са се луднали по тях, но най-показателен е един колега, който години беше на "ябълкова диета" - плющиш пържоли, пиеш вино, а накрая изяждаш една ябълка.
Със здраве да си пийваш водата!
Имам само една молба, когато завършиш начинанието кажи какви пари ти е излязло, а аз ще ти ги конвертирам в готова вода - до края на живота си няма да можеш да я изпиеш!
infomar
preslav написа:
............
Имам само една молба, когато завършиш начинанието кажи какви пари ти е излязло, а аз ще ти ги конвертирам в готова вода - до края на живота си няма да можеш да я изпиеш!
Цената ще е около 800 лв. Да вземем за пример една вода като ДЕВИН - изворна или минерална са на почти еднаква цена.
При цена на магазина до нас - 10 лтр. ДЕВИН = 3.50 и консумация 5 л. за ден за пиене и 5 л. за готвене, За месец излиза 150 литра вода = 52 лв. за пиене и + още толкова 150 л. за готвене.
Раздели 800 на 52 лв. и ако се ползва само за пиене, ще се изплати за 15 месеца, а ако включим и за готвене - двойно по-малко или 8 месеца.
Така става ли... или ще ме караш да ходя с колата да наливам от чешми от които уж тече някаква уж минерална или непроверена изворна вода :?

http://spring-bg.com/%D0%B2%D0%BE%D0%B4 ... D0%BD.html
20 литра = 7 лв. без ДДС !!!! в 20 литрови...

п.с.
Информацията за филтрите е от това което пише на тях и сайтовете които ги продават... нали уж от ЕС ги контролират :rock:
preslav - майстор
infomar написа:
preslav написа:
............
Имам само една молба, когато завършиш начинанието кажи какви пари ти е излязло, а аз ще ти ги конвертирам в готова вода - до края на живота си няма да можеш да я изпиеш!
Цената ще е около 800 лв. Да вземем за пример една вода като ДЕВИН - изворна или минерална са на почти еднаква цена.
При цена на магазина до нас - 10 лтр. ДЕВИН = 3.50 и консумация 5 л. за ден за пиене и 5 л. за готвене, За месец излиза 150 литра вода = 52 лв. за пиене и + още толкова 150 л. за готвене.
Раздели 800 на 52 лв. и ако се ползва само за пиене, ще се изплати за 15 месеца, а ако включим и за готвене - двойно по-малко или 8 месеца.
Така става ли... или ще ме караш да ходя с колата да наливам от чешми от които уж тече някаква уж минерална или непроверена изворна вода :?

http://spring-bg.com/%D0%B2%D0%BE%D0%B4 ... D0%BD.html
20 литра = 7 лв. без ДДС !!!! в 20 литрови...

п.с.
Информацията за филтрите е от това което пише на тях и сайтовете които ги продават... нали уж от ЕС ги контролират :rock:
Скъпчии, мамка им - при нас 10 литра вода обработена по метода на обратната осмоза е под 2 лева. Нека ги приемем, че са 2 - за 800 лв. ще си взема 400 литра (на дребно), 10 литра посмъртно не можеш да изпиеш за 5 дена т.е. на мен тези 400 ще ми стигнат за 200 дена - определено си на далавера!
Готвенето не го броя, никой не прави супа с хладка вода.
Последна промяна от preslav на нед яну 15, 2017 6:39 pm, променено общо 1 път.
olelemaiko - специалист
я виш тез сметки дето си писал.или пак бързам.800 делено на 2 лева прави400 по 10литра прави 4000 литра.
infomar
preslav написа:
......
Скъпчии, мамка им - при нас 10 литра вода обработена по метода на обратната осмоза е под 2 лева. Нека ги приемем, че са 2 - за 800 лв. ще си взема 400 литра (на дребно), 10 литра посмъртно не можеш да изпиеш за 5 дена т.е. на мен тези 400 ще ми стигнат за 200 дена - определено си на далавера!
Готвенето не го броя, никой не прави супа с хладка вода.
Не знам дали съм на далавера, но поне ще знам каква вода пия... а готвенето го правя със студена чешмяна вода - не я топля предварително. Наливам в тенджерата и на печката... там се топли и завира.... нещо глупаво ли правя и трябва да наливам топла от бойлера ли?

:partyman:

п.с.
Я покажи сайт дето продават 10 литра за 2 лева.... :?
preslav - майстор
infomar написа:

Не знам дали съм на далавера, но поне ще знам каква вода пия... а готвенето го правя със студена чешмяна вода - не я топля предварително. Наливам в тенджерата и на печката... там се топли и завира.... нещо глупаво ли правя и трябва да наливам топла от бойлера ли?

:partyman:

п.с.
Я покажи сайт дето продават 10 литра за 2 лева.... :?
Неее, просто включи в сметките и готвенето - забрави ли си мисълта?
Сайт нямам, имам магазин на две крачки, някой ден ще снимам касов бон за всичките Тома неверни.
djendov - специалист
preslav написа:
Кептън не се извинявай, когато ми се каже "хайде стига глупости" аз разбирам само едно, че съм казал глупости, а в случая може да се окаже, че едва ли не лъжа или подвеждам хората. Позаинтересувай се от къде се доставя "Девин", а още по-добре е да си направиш една разходка до там - разкошна е природата, готини са хората, всичко е на 6 докато не стигнем до бизнеса, който в същност не се прави от местните. Защо приказвам всичко това - точно "Девин" ми е най-блудкава от всички минерални води, не знам как я докарват на вкус като варненската, но все пак вкусът е нещо индивидуално.
За връзката между механика и водата не е нужно точно на теб да обяснявам, че на почти всички кораби питейната вода се произвежда от морска, но в същност най-напред се прави дестилирана или дълбоко деминерализирана вода, а после и се добавят соли, за да стане питейна. Инфомар е ентусиаст (в което няма нищо лошо), но и при теб и при него има едно леко залитане ли, преиграване ли, вторачване ли - не знам как да го нарека, но не с цел обида, а с цел осаферясване.
По повод на децата ще ти кажа, че имам и дъщеря на 27, почти 28 години - тя също никога не е пила минерална вода, не бях се замислял, но може точно поради тая причина да нямам още внуци. Деминерализирана вода ползвам само за кафеварката, че се трупа много котлен камък, ползвам също и за орхидеите, че не обичали варовита вода, акумулаторите отдавна са необслужваеми - не се сещам за какво друго ми трябва нещо различно от чешмянка. Под сурдинка ще ти кажа, че също не съм механик, а съм навигатор - сам знаеш, че Капитанът трябва да е на ясно с всичко, което става на кораба, та доста съм се врял, ама после не ми се е налагало да се извинявам на този или оня.
Живи и здрави!
Никога не съм бил на кораб, на който да се пие описаната от теб вода. Ползва се само за миене и къпане. Водата за пиене се зарежда в отделен танк. Тече по отделна магистрала. В настройката минава през УВ лампа(за която споменах, че се сменя доста често). След това във всеки един от "фунтаните за пиене" минава през филтър. Честно казано незнам какъв е, поръчваме го по номер от производителя. Тези филтри се сменят на 4 месеца. Не се чистят, а се сменят. Затова мисля, че и една домашна система на това ниво хич няма да е само първоначалната инвестиция от 800лв.
И за Девина, просто като пример. Хич не го пепоръчвам, нито съм акционер...всеки да пие каквото си иска. Ама сравнението с чешмянка е голяма Глупост. Нямал съм удоволствието да се разходя до извора, може и да имам някой ден. Може и да е друг вкуса там. Все тая....въпроса беше в икономическата обстановка. За 800лв аз купувам около 3000литра вода и ми стигат за 3 години. За тея три години, незнам колко пъти трябва да се сменят УВ лампите и филтрите. А и един тест в лаборатория годишно....де Илия на кирия?

Извинението ми беше по-скоро от куртоазия, няма нужда да ме пунтираш. Не ти приляга на пагоните. Щом съм ти засегнал толкова гордоста, да приключим до тук, че оспамихме темата.

Давах пример от практиката си, защото не се занимавам професионално с пречистване на вода, ама пък и корабособственицете ми нямаше да се ръсят излишно за УВ лампи, щом старите си "светят"...
preslav - майстор
djendov написа:

Извинението ми беше по-скоро от куртоазия, няма нужда да ме пунтираш. Не ти приляга на пагоните. Щом съм ти засегнал толкова гордоста, да приключим до тук, че оспамихме темата.

Давах пример от практиката си, защото не се занимавам професионално с пречистване на вода, ама пък и корабособственицете ми нямаше да се ръсят излишно за УВ лампи, щом старите си "светят"...
Споко, няма нищо на пагоните ми, а и ако забелязваш никога не съм ги афиширал, ама и куртоазия не ми е нужна - черно-бял ми е образа!
infomar
djendov написа:

Все тая....въпроса беше в икономическата обстановка. За 800лв аз купувам около 3000литра вода и ми стигат за 3 години. За тея три години, незнам колко пъти трябва да се сменят УВ лампите и филтрите. А и един тест в лаборатория годишно....де Илия на кирия? ..
Добро утро колега, опираме до икономическа обосновка.
Когато пуснах темата не съм искал с нея да агитирам и други да правят това което аз правя, а просто споделям нещо от типа " направи/сглоби си сам" нещо което за себе си съм счел за полезно и съм в състояние да отделя необходимите средства за това. Може на друг да му е полезно това и в обсъжданията по нея да намери нещо полезно и за себе си.
За разлика от теб, при мен 3 литра вода на ден са много малко като количество - само кафетата и чаят които пия ден, са малко под литър, ако прибавя тези на приятелите които ми идват постоянно на разговорка, на съпругата, двете ми дъщери със съпрузите им.. внучката.... за готвене... то количеството питева вода на ден надхвърля десет литра а в летните дни и повече.

Прав си, че безплатен обяд няма, затова купуваме и скъпо сирене, скъпи меса и т.н.т. а не консумиране най-евтиното. Аз не питам пушачите които дават по 4 лв/кутийка на ден, колко дават на месец, всеки си има своя представа за здраве и за какво да си харчи парите.

Системата я бях замислил за правене от няколко години, но имах други приоритети преди да и дойде времето. Да, има разходи за смяна на филтри през 6 месеца и година-две, но такъв е живота.

Относно годишна цена за поддръжка след изплащане на първоначалната инвестиция: разходи за филтри и UV лампа 100-140 лв. Приемам максимума 140 лв. но аз нощем ще изключвам лампата и живота и от 8000 часа ще бъде около две години, както и удължен живот на останалите сменяеми филтри поради наличие на допълнителни механични. Ежегоден тест на входящата водата няма да правя, на вас когато зареждате брегова вода никога не са ви давали тест за химическият състав на водата която ви подават за питева, а само бележка за количество. От опит го зная. Оставям на страна периодичното вътрешно почистване на питевия танк, цената на боядисването му със специална епоксидна боя за питева вода, хлориране, филтри и т.н.т.

Годишен разход на вода по 10 л/ден - 3650 литра.
Цена на литър вода - 4 ст. (140:3650 = 0.038) Цена за 10 л - 0.40 лв.
Ако не ползвам 10 а 5л. на ден, цената ще нарасне двойно и ще е 0.075лв. (149:1852=0.075). или за 10 литра - 0.80 лв.
Кажете ми къде ще купите питева вода 10 литра в магазин за 0.80лв. или 0.40 лв. ?

п.с.
Когато си купите кола за 35000 лева, правите ли сметка кога ще я "избиете" след включване в цената последващо гориво, данъци, застраховки, ремонти.... :?

Имам питане към тези които имат съдомиялни - какъв разход за препарати годишно имат - миещ препарат/хапчета, регенерираща смола/сол, гланц.. при ежедневното и пускане в действие по веднъж :? Това е следващото в което ще инвестирам.... заедно с домашна хлебопекарна...
- Ток - ?
- вода -?
- миещ препарат - таблетки 40 бр.=8-10 лв. при 250 миенета - 8 комплекта/год.?
- регенериращ препарат/специална сол - 1.2 кг.= 3 лв. около 10 кг/год.?
- гланц - 0.5л = 4 лв. годишно 2 литра?
Дали годишният разход, ще е колкото на моята система?


Кеф цена няма :partyman:
djendov - специалист
Чакай де, къде скочи на хлебопекарката :)))
Още в началото изразих адмирациите си, за споделения опит. Аз само черпя от този форум и благодарение на постове като твоя научих много, много неща. Въпросите ми нямат за цел да обезсмислят труда ти. Даже казах, че ще се възползвам от част от нещата, които си предложил.
Както всяко друго нещо, обаче и кефа си има цена. Тук е най-доброто място да я разберем и да си преценим дали е за нас или не е за нас. Ти си си преценил за себе си, аз след като разбрах цените ще преценя за мен. Никога не съм казвал, че си се набутал или нещо такова. Не виждам нищо лошо да разчепкаме темата докрай, защото пък утре ще прочете някой, ще види, че за 80 стотинки може да си произвежда 10 литра вода и ще скочи с главата напред. Нека всички да знаят и черната страна на нещата. Ще има филтри за чистене, ще има лампи за смяна, за изгасяне и включване и т.н. Относно лабораторните тестове, може и да не са веднъж годишно, но щом ще пиеш тази вода мисля, че все пак от време на време няма да е лошо да проверяваш. Както всички знаем, силно опасно / вредно е за организма да се приема вода с една и съща минерализация дълго време. А изграждането на такава система предразполага на пиене на една и съща вода цял живот. Не, че първите 20 години не пиех една и съща вода от чешмата(още съм жив), но учените са се произнесли по въпроса.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Сглоби си сам филтрираща система за малка къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: