• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
infomar
Първата група предварителни очистващи филтри:
Изображение

Изображение
Омекотяващият филтър който се пълни с йонообменна смола и тя се сменя периодично.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Първата група в събран вид готова за експлоатация.
infomar
Соленоида с който ще спирам и пускам водата в системата.



Изображение


Изображение

Изображение
preslav - майстор
Прави ли ти впечатление, че всико, което ти идва за тази система е с пластмасови фитинги??? Задавал ли си си въпроса защо пластмаса, а не чугун, стомана, месинг, бронз и т.н.?
infomar
preslav написа:
Прави ли ти впечатление, че всико, което ти идва за тази система е с пластмасови фитинги??? Задавал ли си си въпроса защо пластмаса, а не чугун, стомана, месинг, бронз и т.н.?
Материалът е пластмасов, но е по стандартите на ЕС и отговарят за целите за които се ползва - не е пластмаса за шир потреба.

Предполагам, че има и метални, въпреки, че не съм срещал в нито една система за филтрация за домашни цели (не професионални) които се предлагат в интернет от САЩ и страните от ЕС или други - няма.

Теоретично идеята е на всеки 5-6 години да се сменят тръбичките и фитингите поради натрупванията в тях. Не са голямо перо в системата. Аз за сега едва ли ще ги сменям в последствие.... ама ще видим.... :?

Ние едва ли си сменяме водопроводните тръби.
infomar
Изображение
Тестване водата идваща от ВиК:
Има само повече желязо, алкалността е на границата,останалото е в нормите.



Изображение

Тестване водата идваща от кладенеца в двора:
Желязото е почти в нормата, алкалността е по-малко от граничната стойност,останалото е в нормите.

И двете води са равностойни, дори моята е с по-добри показатели.
Изображение
Последна промяна от infomar на чет яну 12, 2017 4:42 pm, променено общо 1 път.
preslav - майстор
infomar написа:
preslav написа:
Прави ли ти впечатление, че всико, което ти идва за тази система е с пластмасови фитинги??? Задавал ли си си въпроса защо пластмаса, а не чугун, стомана, месинг, бронз и т.н.?
Материалът е пластмасов, но е по стандартите на ЕС и отговарят за целите за които се ползва - не е пластмаса за шир потреба.

Предполагам, че има и метални, въпреки, че не съм срещал в нито една система за филтрация за домашни цели (не професионални) които се предлагат в интернет от САЩ и страните от ЕС или други - няма.

Теоретично идеята е на всеки 5-6 години да се сменят тръбичките и фитингите поради натрупванията в тях. Не са голямо перо в системата. Аз за сега едва ли ще ги сменям в последствие.... ама ще видим.... :?

Ние едва ли си сменяме водопроводните тръби.
Пластмасите използвани за целта са "леко" специални - осмозната вода е идеален разтворител и такова мамата на всички цветни метали - ползвай поне полипропилен!
infomar
preslav написа:



Пластмасите използвани за целта са "леко" специални - осмозната вода е идеален разтворител и такова мамата на всички цветни метали - ползвай поне полипропилен!
Разбирам те, но нямам голям избор какво да ползвам освен това от фирмите вносителки а те предлагат практически едно и също. Ориентирал съм се към реномирана марка... ама знам ли.... :?
infomar
Помпа към системата:
Прикачен файл:
Snap62.jpg
Snap62.jpg (88.28 KиБ) Видяна 1762 пъти
Прикачен файл:
Snap60.jpg
Snap60.jpg (113.46 KиБ) Видяна 1762 пъти
Прикачен файл:
Snap61.jpg
Прикачен файл:
Snap59.jpg
Snap59.jpg (83.71 KиБ) Видяна 1762 пъти
Прикачен файл:
Snap58.jpg
Изображение
Изображение
Изображение

Помпата идва с всички клапани и накрайници които са необходими. остава само да се свърже.
radius - майстор
Е такъв филм не бях гледал. Ти си готов за полет до Марс. :lol:
Всичко това за едната вода, не знам къде ти е сметката, но явно ти е интересно.
Колко ще ти излезе всичко?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Сглоби си сам филтрираща система за малка къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: