• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
preslav - майстор
infomar написа:
preslav написа:



Пластмасите използвани за целта са "леко" специални - осмозната вода е идеален разтворител и такова мамата на всички цветни метали - ползвай поне полипропилен!
Разбирам те, но нямам голям избор какво да ползвам освен това от фирмите вносителки а те предлагат практически едно и също. Ориентирал съм се към реномирана марка... ама знам ли.... :?
Не, ти не ме разбра - не случайно всичко е от пластмаса. Разкарай всички чугунени, хромирани и тем подобни фитинги (особено след RO мембраните), за да не береш ядове!
А бустерната помпичка защо ти е не знам, ти и така си заявил, че имаш 5-6 бара след хидрофора. Ще береш ядове, защото и помпичката трябва да се спира ако си спрял водата да не говорим, че това е първото нещо дето ще даде фира.
И все пак някой те попита с колко се оръси за всичката тази галимация?
infomar
preslav написа:

Не, ти не ме разбра - не случайно всичко е от пластмаса. Разкарай всички чугунени, хромирани и тем подобни фитинги (особено след RO мембраните), за да не береш ядове!
А бустерната помпичка защо ти е не знам, ти и така си заявил, че имаш 5-6 бара след хидрофора. Ще береш ядове, защото и помпичката трябва да се спира ако си спрял водата да не говорим, че това е първото нещо дето ще даде фира.
И все пак някой те попита с колко се оръси за всичката тази галимация?
Сега те разбрах.
Ще огледам дали имам нещо метално след мембраната за обратна осмоза, (ако я ползвам), но на пръв поглед не виждам такива детайли освен чешмичката и свързването около нея.

Когато ползвам вода от ВиК, налягането основно е нормално, но има чести моменти, когато намалява чувствително, а това ще ми е основно водоподаване, докато не реша генерално да мина за водоснабдяване от кладенеца. В момента го ползвам само за поливане, но имам готова система за директно вкарване в къщата и спиране водата от ВиК. Трябва само да превключа кранове....
Когато ползвам хидрофора на кладенеца налягането на което съм настроил WILO-то е мисля че беше 3.5-4.0 атмосфери горна граница, защото инак при поливане става доста напечено с един цол тръби и не виждам смисъл от повече. Това налягане за момента ме устройва.
След поставяне на манометрите ще видя колко е реално налягането на идващата вода от външните тръби. Ако налягането при ползване на капилярна мембрана е достатъчно, ще видя за вариант без помпа, като тя ще се ползва само при слабо налягане.
За парите - това е еднократна инвестиция и считам, че колкото и да струва е оправдано, понеже до сега подценявах каква вода пия, а водата е по-важна от храната :? Използвал съм бюджетни - т.е. не от най-скъпите компоненти, но съм гледал да няма компромис с качеството. Не са малко парите, но и няма да си ги нося в гроба я... яж пий и си носи новите дрехи, направи си живота хубав тук на Земята, че не се знае какво те чака ТАМ горе :partyman:
Храната толкова я замърсиха, че не ми се говори.... Полека лека ще гледам да отстранявам проблемите...
preslav - майстор
infomar написа:
За парите - това е еднократна инвестиция и считам, че колкото и да струва е оправдано, понеже до сега подценявах каква вода пия, а водата е по-важна от храната :?
Храната толкова я замърсиха, че не ми се говори.... Полека лека ще гледам да отстранявам проблемите...
В голяма грешка си, но това си е твое право!
- не е еднократна инвестиция
- храната е поне толкова мръсна колкото водата, но я приемаш в по-големи дози - хайде филтрирай ги
- приказката за саксийното цвете чувал ли си я - извън колибата си какво ще ядеш и пиеш, или ще си направиш бункер
всичко е в психиката - пий вино, радвай се на живота, яж свинско (че в другия живот може и да няма), носи си новите дрехи и не си обувай новите чехли (очаквам да ме попиташ защо).
djendov - специалист
Каква е крайната цена? В смисъл 50лв / 150лв. / 500лв? Аз съм с кладенец и ще има все някакви филтри, но за сега е на заден план. На цимента и бетона не им пука много от къде е водата :)
П.с. извинявайте за спама, пропуснал съм последните 10 поста. Явно няма да се сподели цената на тея филтри и лампи. Иии още нещо- На кораба тестваме водата с малко по - професионален КИТ. Въпреки това, много пъти нашите резултати са в граници, а лабораторните са доста по-лоши. Затова ще е хубаво и контролен тест в лаборатория. Да не се окаже, че Девина е по-безопасен от кладенеца
Последна промяна от djendov на чет яну 12, 2017 6:43 pm, променено общо 1 път.
burkov - специалист
Ув лампите на какво ще се вържат?
Ако мислиш целия дебит на къщата да минава през тези, по-добре се откажи.
Тези я имат 600 литра в час я не. За цяла къща ти трябва поне 1600, да не казвам и повече.

От къде пазаруваш нещата? И аз имам да накупя някои неща и напоследък нещо ме напрягат локалните магазини.
infomar
Така е. Аз не натрапвам това което правя - правя го за себе си и споделям проблемите които ще имам при неговата направа, за да се имат в предвид, ако някой друг реши да си прави някаква подобна система. Може да се направи в по-ограничен вид, но аз така съм решил - ако ще е гарга, да е розова.
Не съм отказал винцето и ракийката, сланинката... и др. в умерени граници. Не мога да се огранича напълно от това което не ми харесва, но това е живота... ще направя това което мога...

п.с.
Живота на село няма нищо общо с този в града... 58 години съм живял в град... повече не искам... искам да се събудя и да скъсам един голям червен домат, да седна под асмата и кучето да скача около мен... да се чудя коя чепка грозде да скъсам... онова едро бяло без семки, или едрия Кардинал... или.... чакай че се окапах :partyman:
preslav - майстор
djendov написа:
Каква е крайната цена? В смисъл 50лв / 150лв. / 500лв? Аз съм с кладенец и ще има все някакви филтри, но за сега е на заден план. На цимента и бетона не им пука много от къде е водата :)
Минимум 500, да не говорим, че може да е над 1000 - устройва ли те?
infomar
burkov написа:
Ув лампите на какво ще се вържат?
Ако мислиш целия дебит на къщата да минава през тези, по-добре се откажи.
Тези я имат 600 литра в час я не. За цяла къща ти трябва поне 1600, да не казвам и повече.

От къде пазаруваш нещата? И аз имам да накупя някои неща и напоследък нещо ме напрягат локалните магазини.
Системата не е за цялата вода в къщата а само за тази за пиене, затова дебитите са достатъчни.
Ако се прави за цялата вода в къщата... цената ми е непосилна...
djendov написа:
Каква е крайната цена? В смисъл 50лв / 150лв. / 500лв? Аз съм с кладенец и ще има все някакви филтри, но за сега е на заден план. На цимента и бетона не им пука много от къде е водата :)
Пазарувам от различни места и при по-голяма поръчка ти правят отстъпка, а и използвах новогодишните намаления. Коректни към мен бяха основно фирма ФРЕНЕЛ и ПАВИРАНИ. В сайтовете им има цени и те са почти еднакви. Има и готови системи с цени. При мен има много екстри които не са задължителни (помпи, UV... кранчета, маноментри, и др.) и за сума от 150-250-350лв. може да си вземеш една обикновена стандартна система според желанието...
Последна промяна от infomar на чет яну 12, 2017 6:49 pm, променено общо 1 път.
djendov - специалист
djendov написа:
Каква е крайната цена? В смисъл 50лв / 150лв. / 500лв? Аз съм с кладенец и ще има все някакви филтри, но за сега е на заден план. На цимента и бетона не им пука много от къде е водата :)
П.с. извинявайте за спама, пропуснал съм последните 10 поста. Явно няма да се сподели цената на тея филтри и лампи. Иии още нещо- На кораба тестваме водата с малко по - професионален КИТ. Въпреки това, много пъти нашите резултати са в граници, а лабораторните са доста по-лоши. Затова ще е хубаво и контролен тест в лаборатория. Да не се окаже, че Девина е по-безопасен от кладенеца
едитнах си поста, че по някаква причина не ми показваше последните мнения.

Не, 1000не ме устройват точно заради съмнителния резултат. Вече споделих относно тестовете, а една такава система трябва да се тества постоянно. Утре някой ще изкопае септична яма до кладенеца ти и ако някой филтър даде фира, детето веднага с чревна инфекция.
Може и да е наивно, но имам повече доверие в купешката вода. Вкъщи от години, никой не е близвал чешмянка, а от кладенеца на бъдещата къща пък хич....
infomar
djendov написа:
.......... Утре някой ще изкопае септична яма до кладенеца ти и ако някой филтър даде фира, детето веднага с чревна инфекция.
.........
Точно поради тази причина и съм поставил UV лампата, за да се застраховам от подобни инфекции. Не съм правил изследване за тях поради високата им цена, но лампата ще убива паразитите ако ги има... а ако ги няма, водата няма да стане по-лоша. Ако пък ползвам обратната осмоза... ще имам пълно покритие, но трябва после да алкализирам водата с други филтри.
Цената при мен може да е една,(между 500 и 800) а на теб да излезе съвсем друга...
djendov написа:
....Може и да е наивно, но имам повече доверие в купешката вода.....
Доверието ти ще бъде докато не видиш какво плава в питевите шахти ,на ВиК и какви са тръбите под улиците от вътрешната им страна....

http://btvnovinite.bg/article/112667-Ra ... _voda.html
Разбиха цех за фалшива минерална вода


Точат „минералната” вода от чешмата!
Бутилки с 200 млн. литра - с фалшиви етикети
http://retro.bg/obshchestvo/tochat-bdqu ... _5565.html
Последна промяна от infomar на чет яну 12, 2017 7:01 pm, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Сглоби си сам филтрираща система за малка къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: