Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
djendov - специалист
Аа не, не! Аз в този филм няма да влизам. При мен има частен канал (то пак към ВиК се присъединява де...)на 100-200 метра през комшийски места. Никакви проекти и общини.
1 Вариант - едно багерче копае напред, един манго трамбова пясък и един техник задава нивата.
2 вариант - наемаме някой от ВиК да го изпъллни, излиза ни 2 пъти по-скъпо, после същия този човек ни праска една глоба и озаконяват канала. Само дето за тоя вариант само ми говорят, а още търсим човека :)
Проблема при мен е, че дворчетата са оформени вече и на никой не му се разкопава. В същото време, знаят, че ще поема голяма част от направата, само и само да си решя въпроса един път за винаги. Общо взето се надявам да склонят. Иначе минавам на изгребна или варианта на Преслав. Ще видим....първо борба за канализация!
preslav - майстор
djendov написа:
Аа не, не! Аз в този филм няма да влизам. При мен има частен канал (то пак към ВиК се присъединява де...)на 100-200 метра през комшийски места. Никакви проекти и общини.
1 Вариант - едно багерче копае напред, един манго трамбова пясък и един техник задава нивата.
2 вариант - наемаме някой от ВиК да го изпъллни, излиза ни 2 пъти по-скъпо, после същия този човек ни праска една глоба и озаконяват канала. Само дето за тоя вариант само ми говорят, а още търсим човека :)
Проблема при мен е, че дворчетата са оформени вече и на никой не му се разкопава. В същото време, знаят, че ще поема голяма част от направата, само и само да си решя въпроса един път за винаги. Общо взето се надявам да склонят. Иначе минавам на изгребна или варианта на Преслав. Ще видим....първо борба за канализация!
Предупреждавам, че вариантът на Преслав е приложим ако почвата е с голяма попивност или в съседство минава естествено дере. Колкото и водата от пречиствателната да не мирише не е редно да се пуска по пътя - никой не му се гази вода, а винаги ще се намери кой да каже, че гази лайна.
kr1100 - майстор
preslav написа:
После следва и яката прегръдка с ВиК - http://vikvarna.com/bg/prices_water_sup ... vices.html - само канала е 85 ст. на кубик (за сега).
Е колко вода ще се изхаби за няколко чаши вода ? Има си хидрофор за непитейни нужди.
Не са започнали да слагат "мръсномер" на канализацията още. :?

djendov - цените на ВиК са "човешки" :-D 2009г при съгласуването на проектите ВиК ми снесоха ми снесоха 1 супер оферта - за 120 м прокопаване на водопровод и свързване - само някакви си 24 000лв. :? Веднага в басейнова дирекция и след само 40дни им занесох документа във ВиК за собствен водоизточник. Мотаха се още 1 месец и клекнаха / подписаха и подпечатаха проекта.
preslav - майстор
kr1100 написа:
preslav написа:
После следва и яката прегръдка с ВиК - http://vikvarna.com/bg/prices_water_sup ... vices.html - само канала е 85 ст. на кубик (за сега).
Е колко вода ще се изхаби за няколко чаши вода ? Има си хидрофор за непитейни нужди.
Не са започнали да слагат "мръсномер" на канализацията още. :?
Лъжеш се - вярно на частните (битовите) канали не слагат мръсномер, а канала го изчисляват по собствена си методика, ако си пил 10 кубика, значи си излял толкова, мръсномера е за онези дето имат басейни и производства. Нашата паничка е "отвеждане" и "пречистване", сумарно 0.85 лв. на кубик. Изобщо не ми се мисли как ще ти извият ръцете ако установат, че си се закачил незаконно.
Гадният монополист не могат да го принудят да си стопанисва сам водомерите, по едно време се заговори, че щели да начисляват пари и за дъждовната вода, която отивала в канализацията - ама къса е паметта ни, за това все гащите ни са на букаи!
kr1100 - майстор
preslav написа:
kr1100 написа:
preslav написа:
После следва и яката прегръдка с ВиК - http://vikvarna.com/bg/prices_water_sup ... vices.html - само канала е 85 ст. на кубик (за сега).
Изобщо не ми се мисли как ще ти извият ръцете ако установат, че си се закачил незаконно.
Прочети пак - съвсем законно съм закачен на мръсен канал. Просто използвам питейната вода на капки :)
На кладенеца никой не още не може да ми постави водомер.
preslav - майстор
kr1100 написа:
preslav написа:
kr1100 написа:
Изобщо не ми се мисли как ще ти извият ръцете ако установат, че си се закачил незаконно.
Прочети пак - съвсем законно съм закачен на мръсен канал. Просто използвам питейната вода на капки :)
На кладенеца никой не още не може да ми постави водомер.
Мълчи, че ще си променят методиката и ще плащаме на човек + котките и кучетата.
kr1100 - майстор
preslav написа:
На кладенеца никой не още не може да ми постави водомер.
Мълчи, че ще си променят методиката и ще плащаме на човек + котките и кучетата.[/quote]
а немой се коси / май беше по трънски/ махам 2 та горни пръстена и 1 плоча отгоре - нЕма го вече.
Абе ти остави майтапа, ама май натам отива работата. Аз за куче не плащам - кокера е ловна порода :-D
preslav - майстор
kr1100 написа:
Абе ти остави майтапа, ама май натам отива работата. Аз за куче не плащам - кокера е ловна порода :-D
Аз нямам кладенец, няма и да имам, за това не следя какво се случва с новите разпоредби, ама май нещо се говореше за данък или такса или декларирне. Като знам къде живеем няма да се учудя и водомери да сложат на кладенците.
kr1100 - майстор
има регистрация в Басейнова диекция. Сега е времено в ХЕИ то. На батак и правят нова сград а/имаше пожар/ - метална консрукция със стени като гипскартон. Оградено е- не мога да пипна. Интересно е ,че е софийска фирма и работниците .
За кладенеца лимит 10 куб м на ден можеш да точиш . и как ше сложат водомер, нали мога да пусна още 1 или 2 помпи временно?

Тема "Изгребна яма - бидон или правена от бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: