Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
cvettomirr - специалист
Здравейте, дойде времето да си взема нов шпиндел за cnc то. Спрях се на марката Arel, седалище Турция, Анкара. Като не са в ЕС възможно ли е изпращането с куриер, как седи въпроса с митото и др. такси. Ако и платя по банков път би трябвало да го пратят. Другия вариянт е да се вземе от Анкара и да се прекара през граница. Всякакви съвети ще са ми от полза. Моторчето тежи 23kg.
iliya_i - майстор
cvettomirr написа:
Здравейте, дойде времето да си взема нов шпиндел за cnc то. Спрях се на марката Arel, седалище Турция, Анкара. Като не са в ЕС възможно ли е изпращането с куриер, как седи въпроса с митото и др. такси. Ако и платя по банков път би трябвало да го пратят. Другия вариянт е да се вземе от Анкара и да се прекара през граница. Всякакви съвети ще са ми от полза. Моторчето тежи 23kg.
Като пристигне в Бг, куриера щети даде документи да минеш митница, после ще си получиш стоката (защото той внася депозит за митото). По принцип от Анкара е по-сложно (по-малко транспортни връзки). По-лесно е от Истанбул.
krasi92 - майстор
Ако не го внасяш по вода значи си объркал раздела щото този е за водоснабдяване и канализация
nikolson - майстор
До определена сума при внос няма мито, а само ДДС. Можеш да го купиш от Турция (да го изнесеш) без ДДС. Друг вариант (зависи от кой край на България си) е да ти го купят/пренесат през границата.
torbalan - Дървен философ
За какви пари става въпрос?

23 кила по куриер от турция няма да е малка сума.

Нямат ли представител в Одрин примерно тези търговци?
Свържи се с тях, питай от къде в Одрин да си купиш мотора...

Запали си колата, разходи се, купи си го от Одрин. От зеленчуковия пазар натовари краставици, домати, ядки - какво ти хрумне... Но не много, а колкото за лична консумация ;)

На границата зорлем, ако не се набуташ да кажеш на митинчаря "нося един мотор в багажника", никой няма да ти иска нито мито нито ДДС...
kabel96 - специалист
Каква му е цената в Турция.Ей тия са представители на тия шпиндели,можеш да звъннеш утре и да питаш за цена тук.После пиши и двете цени че ми е любопитно.Има и трета схема но не знам с кого говориш в Турция.Пращат ти го до Одрин те си имат човек там а ти отиваш и си го вземаш.
Нещо им се бъгнал сайта. http://www.hid-tek.net/
nikolson - майстор
Общо взето тия работи, които казват торбалан и кабел имах предвид. Но ако е от Видин, да речем, трябва друга схема. Иначе, има и други схеми.

Тема "Ел. мотор от Турция/Анкара/ как да го доставя до БГ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: