Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Junak - майстор
djendov, тази цена не е за сондаж, а за готов кладенец... :)
lov - майстор
vsm написа:
Това с котешката тоалетна /бентонит/ имам комшия който за 16 метра сонда само,
от две години му се плаче! Филтри през 5 дни на хидрофора чисти и мърмори.
И то филтри които се почистват! Иначе не сменяеми цифрички. #-o
Той явно не знае ама и ти също за какво се ползва бентонита и къде отива той след като се приключи сондажа. Та недей бърка двете думи бентонит и бетон нищо че звучат почти еднакво. Кат не си е промил сондажа може и на всеки час да чист и филтри. Да не е драмал кат са се договаряле с тези дето са му го правили.. А за в самия сондаж няма да питам дали му е сложен филтър или е бодната някоя тръба със смукател или пък е цопнал някоя вибрационна помпа да дъното.
djendov - специалист
Не виждам, защо се дърпате...стана ли "зорлем" сондьор, поне всички от форума ще се сдобиете със сондажи :supz:
Аз от много ровене, останах с впечатлението, че за 50лв на метър мога да получа само това- дупка в земята. Видях оферти за напълно изградени сондажи, ама там вече е около 100лв. Сега, като погледнах, видях, че само обсадните тръби са по 20лв на метър грубо...тя работата е, че със сондата мога да дупча докато излезе. А плащайки, мога да платя веднъж и ако излезе - излезе. Но и със сигурност нямам познанията да го извърша професионално, по-скоро ще е едно снаждане на тръби и дупчене...
Хубаво един колега спомена "ако излезе вода тогава плащаш" ама не успя да намери кординати на бригадата. Тогава вече и 100те лв на метър си заслужават.....
SEV - специалист
Здравей,моя кладенец го копаха една бригада от Провадия или околия,не съм сигурен.Хората ползваха услугите на един пожарникар,който с един чатал от някакво си дърво показа къде има вода и на каква дълбочина.Щом той каза ,че има вода,въпросните копаят и ако не излезе вода не плащам.Твърди,че не имало такива случаи.Копаят с техника,не на ръка.
Единия вариан е като моя;Изкопаха 10 метра,от които 5.5 метра воден стълб.Дупката е с диаметър 800-900мм. пуснаха една тръба,пластмасова около ф 350мм. разпробита във зоната на водата.После от страни напълнихме с речни-кръгли камъни,за филтър,взети като отпадък от една кариера за пясък до Провадия.После излях на повърхноста бетонна плоча 2х2 метра като площадка,от горе един бетонен пръстен с диаметър един метър,изместен максимално центрово от дупката на сондажа.В пръстена наврях помпата,хидрофора и клапана.Там също има и кран,по който пускам вода за поливане по предварително създадена водна система от закопани плстмасови тръби до 6 места в двора.Целта е да не опъвам дълги маркучи.Стига толкова :) .
Другия,по скъпия вариант който практикуват,въпросните които ми правиха сондажа е копане и полагане на бетонни пръстени с диаметър 1 метър,става по добре,но е и по скъпо.
Zoro5 - специалист
SEV написа:
...Стига толкова :) .
Е-е-е, все на най-интересното спирате! Колко ти струвА метъра и колко е по-скъпия вариант?
SEV - специалист
Моя вариант -100 лева за метър, с бетонните пръстени мисля искаха 400лв. за метър.
bigdragon - майстор
2009 год. септември, 200 лева на метър за всичко,с пръстени, без капака и рудана (макарата), по схема няма вода, не плащаш.
kr1100 - майстор
djendov написа:
Търсих и някакъв геоложки доклад, да знам с каква почва ще си имам работа, но не успях да открия.
Въпрос : Сградата в поарцела кога е строена? Ако е след 2007г / може и преди това , не съм сигурен / при проектирането има и геоложки проучвания - бият ръчна сонда Т.,е трябва да имаш папка "геоложки" в проекта.
djendov - специалист
Сградата се строи сега, след 10 дни се прибирам и ще погледна там. Чак сонда не са пробивали, по скоро май на някакви общи приказки я караха. Може и да се лъжа...
kr1100 - майстор
2009 на етап проектиране ми биха 2 пъти сонди на по 10 м 1 от друга/ над последните резервоари на ВиК. 2010 започнах да строя

Тема "Да платя за сондаж, или да купя сондажна машина?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: