• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
plamen6703 - майстор
И мен ме е спасявал такъв "аква стоп" и сифон на пода ме е спасявал, но хората си избраха нещо "интересно" като корито за багажник на кола да им свърши работа :-D
Ще им пасне на пералнята като на ген.Марин орден "Стара планина" :partyman:
Jacomo - специалист
Направи стандартно корито от итонг като отвътре повдигни 4-те ъгъла колкото да стъпят крачетата на около 1 см под горното ниво на коритото. така пералнята ще стои не в, а върху коритото. Задължително използвай хубав сифон със суха клапа, за да е затворен, когато няма вода в него. Ако ползваш нормален сифон, ще изсъхне за 2 дена и ще ти вкара миризмите от канала.
Прикачен файл:
korito2.png
korito2.png (4.32 KиБ) Видяна 1325 пъти
Последна промяна от Jacomo на ср мар 15, 2017 4:40 pm, променено общо 2 пъти.
chapara - майстор
Jacomo написа:
Направи стандартно корито от итонг като отвътре повдигни 4-те ъгъла колкото да стъпят крачетата на около 1 см под горното ниво на коритото. така пералнята ще стои не в, а върху коритото.
Това прочете ли го :roll:
Изкарахме пералнята в коридора
Страхотна красива гледка в коридора :-D :-D :-D :-D
Jacomo - специалист
Това цялото спокойно може да си го облече в шкаф, какъв е проблемът? Идеята е коритото да не излиза около пералнята, а да е под нея. Просто ще трябва да повдигне пералнята с 3-4 см. Итонга ест. ще го облицова с нещо. Тя гледката си е станала "страхотна и красива" още при поставянето на пералнята в коридора.
montoya - майстор
акуа стоп маркуч, помага, ако се скъса маркуча или не сработят клапаните на пералнята евентуално. Какво правим обаче ако се е пробил казана или маркуча от казана до водната помпа, или маркуча за мръсната вода? Спасението в тези случаи е само сифон
nikolov333 - майстор
..с датчик за наводнение спираме централния кран с ел.задвижка или друг такъв по линията до пералнята..По системата Направи си сам или с някоя като тази...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KIHpDHDLjgQ[/youtube]
Гост - специалист
chapara написа:
Страхотна красива гледка в коридора
То пък щото в кухнята е точното място на една пералня... Моята е точно в коридора. Беше в кухнята, но я разкарах оттам, за да сложа на нейно място миялна- доста по- практичен уред за кухня.
Този аквастоп нямаше да ме предпази от наводнението, когато се спука казана на пералнята. Писах вече за него и банела ;-)
Като не ти изглежда красиво- вграждаш пералнята в един шкаф и толкоз :rock:
chapara - майстор
Моята си е на място, а съм помислил как и къде се вграждат :wink:

Изображение

Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Борд около пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: