Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
radius - майстор
Трябват ми 2 бр.
Естествено ще взема и цели кранове, но ми трябват само главите. Ако са нови от старото материал - най-добре. Не искам да сменям и крановете, защото не знам откъде какво ще се скъса като напъна да ги свалям, а мястото е за ювелирна работа.
Не търся нови заместители за главите, защото тук компромис не трябва да се прави ( в краен случай ще обиколя ВиК складовете), това са крановете преди и след водомера и се спира водата на входа за работа.
Лошото е, че има различни стандарти, намерих едни глави, но са с по-голяма резба, моите са с 25,4 външно цолова резба. Крановете са 3/4.
Ето я скъсаната глава:
Прикачен файл:
глава.jpg
Не се сетих да снимам целите кранове, но са нещо подобно, но с черни бакелитови врътки Изображение
iliya_i - майстор
Това става за старите 3/4" (дето и главата е 3/4"):
http://www.praktiker.bg/bg/bg/Pipes-and ... I/p/444156
Също съм вземал и ППР кеклов кран ф20, на който горницата пасна на 1/2" от старите. Може да провериш дали от ф25 или 32 няма да пасне.
radius - майстор
Мерси и аз гледах тия кекли, но нещо ми кекавеят (а и за 3/4 канела ми се виждат по-малки долу гумената част). Обаче си остават вариант. От ППР също може да проверя, че там поне може да търся нещо с марка.
iliya_i - майстор
radius написа:
...а и за 3/4 канела ми се виждат по-малки долу гумената част
Преди 5-6 години си смених този преди водомера с такава кекла. Става. Държеше. Махнах я преди година при подмяната на цялото ВиК.
kr1100 - майстор
за 1" с кекла преди 3-4 г купих от Орекс до ВиК. Може да имат за 3/4
radius - майстор
Те са първите в списъка, че са ми най-близо. Мерси .
nikolson - майстор
Преди имаше в продавалника доста от старите, сега май са се пообрали
https://www.olx.bg/ad/chuguneni-spirate ... 099b0f086d
PCL82 - майстор
Имам запазени използвани кранове 3/4 и 1/2 с бакелитови врътки. София. Ще мога обаче да ти ги изровя след 25 април.
radius - майстор
Мерси, ако дотогава не намеря, ще те търся. Дано да са и същия размер на главата (25.4), защото както писах, има и пак стари бакелитови, но с по-голяма резба.
PCL82 - майстор
До колкото си спомням на кекловите кранове с кръглата тънка бакелитова врътка пише Севлиево. На шибърните с дебела ръбата бакелитова врътка пише Свиленград. Един от крановете е с метална врътка, но изглежда съвместим с бакелитовите с кекла.

Крановете са били монтирани 71г. и демонтирани 2008г се оказаха запазени по едно инстересно обстоятелство. Водопроводната тръба преди да влезе в къщата преминаваше през дренажните камъни пред къщата. Тези камъни съдържат мед, а тръбата е поцинкована. Получила се е галванична реакция при която цялата корозия на инсталацията е протекла при дренажа. Там инсталацията е станала на решето а вътре тръбите бяха без грам ръжда. Но водата имаше гаден цинков вкус.

Тема "Търся глави за стар спирателен кран 3/4" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: