Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Alfa_D - специалист
Здравейте,
Започвам ремонт на една малка селска къща (35-40 кв.м.) и се оказа, че единствената външна тоалетна е съборена и затрупана.
Вариантите да наемам химическа или да купувам WC за каравана не ми харесват.
Някакви идеи как се правят тези външни тоалетни?
Прочетох разни неща за изгребни ями, пречиствателни станции и т.н., но стигнах до извода, че май ще трябва да тичам всеки път в близката горичка, ако имам нужда, в противен случай щял съм да замърся околната среда :-)
preslav - майстор
Alfa_D написа:
Здравейте,
Започвам ремонт на една малка селска къща (35-40 кв.м.) и се оказа, че единствената външна тоалетна е съборена и затрупана.
Вариантите да наемам химическа или да купувам WC за каравана не ми харесват.
Някакви идеи как се правят тези външни тоалетни?
Прочетох разни неща за изгребни ями, пречиствателни станции и т.н., но стигнах до извода, че май ще трябва да тичам всеки път в близката горичка, ако имам нужда, в противен случай щял съм да замърся околната среда :-)
Зависи как смяташ да ползваш къщичката в бъдеще, зависи и къде е къщичката. Иначе вариантите са много, като се мине през изброените от теб и се стигне до памперса, който не знам къде се хвърля после, но вероятно в найлонова торбичка и в най-близкия контейнер.
torbalan - Дървен философ
Полева тоалетна знаеш ли какво е?

Няколко копки с лопатата, свършваш работа и заравяш... :)

Така ни учеха в армията :)
preslav - майстор
torbalan написа:
Полева тоалетна знаеш ли какво е?

Няколко копки с лопатата, свършваш работа и заравяш... :)

Така ни учеха в армията :)
+ 4 кола и брезент между тях.
А ти знаеш ли какво е ПКМ-4К?
lov - майстор
А бе вие не знаете ли основното правило кога се почне строеж на къща. Първото което се прави е кенефа.
torbalan - Дървен философ
preslav написа:
...
А ти знаеш ли какво е ПКМ-4К?
Цъ?
preslav - майстор
torbalan написа:
preslav написа:
...
А ти знаеш ли какво е ПКМ-4К?
Цъ?
Отговаря се с Тцъ - по-изискано е!
Иначе това е Полеви Кенеф Моторизиран с 4 Клекала - има и с по 8, но предполагма в случая не са необходими.
vlax - майстор
lov написа:
А бе вие не знаете ли основното правило кога се почне строеж на къща. Първото което се прави е кенефа.
Не е това.Първото нещо е да си направиш оградата с комшиите докато още сте в добри отношения.
Говоря за България,за другаде не знам.
lov - майстор
Е да де ама нали се слага в кюшето и две от стените са продължение на огдадата. :lol:
Alfa_D - специалист
Къщата няма да се използва за живеене, а само за показване и атракция. Посещенията ще са само за летни барбекюта и без преспиване.
Все пак гостите трябва да ходят някъде по нужда след толкова бири, а кметството е на 500 метра и не работи в събота вечерта :-)

Проблемът ми е сериозен - не знам дали мога да искам проектиране само на тоалетна, макар че една изгребна яма няма да ми излезе под 3-4000 лв, което е доста за 5-6 съботи в годината.

Тема "Временна тоалетна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: