Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Pooh - майстор
Alfa_D написа:
... една изгребна яма няма да ми излезе под 3-4000 лв...
:shock:
Абе ... уж всички са се засилили към "Направи си Сам", но една дупка не можете сами да си изкопаете ...
Първата бабичка, която хванете, във въпросното селище, ако разбере колко струва дупка за кенеф - 3 ще Ви изкопае!
Слезте на земята бе хора!
От друга страна ... за половината пари, АЗ лично ще Ви изкопая дупката за мечтаното помещение ... ако и да съм полу-инвалид в момента :wink:
plamen6703 - майстор
Alfa_D написа:
Проблемът ми е сериозен - не знам дали мога да искам проектиране само на тоалетна, макар че една изгребна яма няма да ми излезе под 3-4000 лв, което е доста за 5-6 съботи в годината.
Една изгребна яма, ако разбира се няма да я ползва цял полк да я пълни ще ти излезе около 200 лв. изкопаването от двама мангали на ръка... после една плоча върху нея и една тухлена или метална контструция... ако не използваш благородни метали може да се справиш с едни 1000 лв., а може и да не се справиш... въпрос на организация и възможности...
Antonii - майстор
Колега, не се учудвай.
Доста съвременни Българи даже не знаят що е това селска външна тоалетна и как се ползва.
За тях външната тоалетна е само съвременната химическа такава.
Не твърдя, че колегата пуснал темата е от тях.
Но действително едва ли е толкова трудно да се изкопае една яма, да се покрие с дъски и да се огради с някаква тента.
preslav - майстор
plamen6703 написа:
Alfa_D написа:
Проблемът ми е сериозен - не знам дали мога да искам проектиране само на тоалетна, макар че една изгребна яма няма да ми излезе под 3-4000 лв, което е доста за 5-6 съботи в годината.
Една изгребна яма, ако разбира се няма да я ползва цял полк да я пълни ще ти излезе около 200 лв. изкопаването от двама мангали на ръка... после една плоча върху нея и една тухлена или метална контструция... ако не използваш благородни метали може да се справиш с едни 1000 лв., а може и да не се справиш... въпрос на организация и възможности...
200 лв. може да излезе само изкопаването на дупката за изгребната яма (в зависимост от почвата, на ръка или с техника и т.н.), после идва ред на кофраж, бетон (евентуално арматура), хидроизолация. Едва след това може да се говори за плоча и колиба над нея. Нали ти беше човекът, който пледира нещата да се правят както трябва!
plamen6703 - майстор
preslav написа:
plamen6703 написа:
Alfa_D написа:
Проблемът ми е сериозен - не знам дали мога да искам проектиране само на тоалетна, макар че една изгребна яма няма да ми излезе под 3-4000 лв, което е доста за 5-6 съботи в годината.
Една изгребна яма, ако разбира се няма да я ползва цял полк да я пълни ще ти излезе около 200 лв. изкопаването от двама мангали на ръка... после една плоча върху нея и една тухлена или метална контструция... ако не използваш благородни метали може да се справиш с едни 1000 лв., а може и да не се справиш... въпрос на организация и възможности...
200 лв. може да излезе само изкопаването на дупката за изгребната яма (в зависимост от почвата, на ръка или с техника и т.н.), после идва ред на кофраж, бетон (евентуално арматура), хидроизолация. Едва след това може да се говори за плоча и колиба над нея. Нали ти беше човекът, който пледира нещата да се правят както трябва!
Нали това съм написал само изкопа за 200 лв. като сумата може и да е по-малка, спред договорката... имам на едно от местата ми външна тоалетна и сумата за нея не може да ми хване 1000 лв.... но не знам кой какво разбира под външна тоалетна... моята е зидана от тухли четворки на "калъч" измазани с хоросан... покрива е от цигли, вратата е сковавна от дъски... Изкопа ми го правиха мангали за 100 лв., но нарочно пиша двойна цена, че това е по договаряне, другото всичко си правих сам... Иначе няма ограничения в цената, може и 5-10 к лв. да не стигнат... ама това е въпрос на личен избор... Мисля си, че всичко съм направил както трябва, даже и осветление има в нея :-D
preslav - майстор
plamen6703 написа:

Нали това съм написал само изкопа за 200 лв. като сумата може и да е по-малка, спред договорката... имам на едно от местата ми външна тоалетна и сумата за нея не може да ми хване 1000 лв.... но не знам кой какво разбира под външна тоалетна... моята е зидана от тухли четворки на "калъч" измазани с хоросан... покрива е от цигли, вратата е сковавна от дъски... Изкопа ми го правиха мангали за 100 лв., но нарочно пиша двойна цена, че това е по договаряне, другото всичко си правих сам... Иначе няма ограничения в цената, може и 5-10 к лв. да не стигнат... ама това е въпрос на личен избор... Мисля си, че всичко съм направил както трябва, даже и осветление има в нея :-D
Писал си "Една изгребна яма, ако разбира се няма да я ползва цял полк да я пълни ще ти излезе около 200 лв. " - за изгребна или попивна яма говорим?
Попивни може нелегално, изгребни по проект и по над 4 бона.
plamen6703 - майстор
preslav написа:
plamen6703 написа:

Нали това съм написал само изкопа за 200 лв. като сумата може и да е по-малка, спред договорката... имам на едно от местата ми външна тоалетна и сумата за нея не може да ми хване 1000 лв.... но не знам кой какво разбира под външна тоалетна... моята е зидана от тухли четворки на "калъч" измазани с хоросан... покрива е от цигли, вратата е сковавна от дъски... Изкопа ми го правиха мангали за 100 лв., но нарочно пиша двойна цена, че това е по договаряне, другото всичко си правих сам... Иначе няма ограничения в цената, може и 5-10 к лв. да не стигнат... ама това е въпрос на личен избор... Мисля си, че всичко съм направил както трябва, даже и осветление има в нея :-D
Писал си "Една изгребна яма, ако разбира се няма да я ползва цял полк да я пълни ще ти излезе около 200 лв. " - за изгребна или попивна яма говорим?
Попивни може нелегално, изгребни по проект и по над 4 бона.
Може да ме обявиш за престъпник, не съм искал разрешително за изгребна яма... явно ще трябва да споделя и детайли...изкопа споменах, че ми правиха мангали, в изкопа има вкопан как да го нарека.... пластмасов /полиетиленов/ бидон 3 тона... бидона го бях купил 2-ра ръка за 300 лв. и мислех да го ползвам за друго, но влезна в употреба за кенеф...
Всяка година викам "маслобойната" да го изпразни... макар да не го пълним понеже по-често ходя сам или само с жената в този имот... с попивна яма щеше да ми излезе почти без пари.... но имам кладенец и да послушам жената, че може да отиде нещо в кладенеца... а на съседните имоти къде отива...може и в кладеца ми.... но не се притеснявам, защото човек не знае от какво може да се излекува :)
lov - майстор
Днеска с една англичанка стана на приказка защо кога се разболее там човек дофторите предписвали да се храни изключително с пилешка супа.
:?
Ми щото пилетата били наблъскани с антибиотици тъкмо в лечебна доза като за болен човек. Та с един крушум два заека. Хем мръвка, хем и цяр. И най важното последното безплатно. :lol:
vbs - напреднал
Използвам темата, ако автора няма против, да помоля и аз за съветите ви. [-o<
И при нас мястото е без тоалетна, защото старата е в окаяно състояние и направо рисковано да се ползва. Ще я затрупваме или каквото се казва там.

Обмисляхме прости варианти, като почнеш от дупката , четирите кола и рогозки отстрани, до нещо от плоскости или в краен случай някаква паянтова постройка.
Сега съм еволюирала до помещение, разделено на две. В едното малка тоалетна около 120х70, а в другото малка баня 160х120. или нещо с още по 20 см отгоре. Общата му площ излиза около 3 кв.м.

При положение че все още нищо не се знае за основната постройка в парцела, може да я има, а може и не...не знам как да изберем някакво неутрално място, което да си стои и след като /ако се появи жилищна постройка.
Аз мисля, че дори ако се появи някакво къще, не пречи да си има една външна тоалетна и баня, вероятно с някакъв бойлер тип слънчев.
lov - майстор
Бе на мен в тая къща ми е интересно мивка няма ли и къде им отиват отходните води. То вярно казва само лятото ама едва ли предишните обитатели са живели в такава мизерия и са ходили да ползват тоалетната на общината.

Тема "Временна тоалетна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: