Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nеwage - специалист
Имам тук една помпа Gardena 6000, art. 1777
Успях да я разглобя, но мотора не ми е ясно как се разглабя, някой знае ли?

Прикачен файл

motor.JPG

Прикачен файл

motopr1.JPG
dragozow - майстор
Тия направо ги заменят до като са в гаранция. Нямат челно уплътнение и горят като се разшири един гумен пръстен от много работа. Много от нещата им са така, ползваш и хвърляш.
nеwage - специалист
dragozow написа:
Тия направо ги заменят до като са в гаранция. Нямат челно уплътнение и горят като се разшири един гумен пръстен от много работа. Много от нещата им са така, ползваш и хвърляш.
И все пак, как се отваря?
dragozow - майстор
Не се отваря, поне според Gardena, виж за някаква пресовка дали има, но дали ще я направиш по същия начин не е сигурно. 19 и 20 позиция от схемата не се продават като резервна част, ползваш и хвърляш. Виж схемата в прикачения файл.

Прикачен файл

Page2.jpg
Page2.jpg (76.02 KиБ) Видяна 1367 пъти

Прикачен файл

Page1.jpg
Andri01 - майстор
Срязване с ъглошлайфа внимателно по пръстена
hidrazin - майстор
За да извадиш бакъра от тъпата китайска помпа не е необходимо да е толкова внимателно... :-D
:partyman:
mirochukov - напреднал
Дали има бакър в нея? :?
nеwage - специалист
Благодаря. Няма да се занимавам да я правя, не си заслужава, ще я дам на вторични. А и като гледам, от кабела ще излезе хубав удължител.
hidrazin - майстор
Е поне я отвори де че да видим какво има вътре...
Може пък на друг да му е от полза.
:partyman:
dragozow - майстор
Ако мислите че има много бакър вътре....единствено кабела е ценен. В този ценови клас почти никой не ги ремонтира. Аз имам едни други подобни с челно уплътнение, но са доста по-качествени като изпълнение, дори и при тях ако е изгорял мотора се заменя или хвърля.

Тема "Как се разглобява Gardena 6000?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: