• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
valentino76bs - майстор
Здравейте, какви елементи са ми необходими за да се прикачи тръба за питейна вода(32,черна) в тази шахта? И как да стане? Съответно с чертеж ще е по добре.Трябва да има спирателен кран за нея.Шахтата е 50/50, входящата тръба е 32.С червените стрелки съм показал евентуалните места от където може да влезе тръбата.

Прикачен файл

DSC_0274.jpg

Прикачен файл

P_20170412_191736.jpg
P_20170412_191736.jpg (64.87 KиБ) Видяна 3623 пъти
infomar
След като нямаш никаква представа, извикай водопроводчик, който има необходимите инструменти и той ще прецени на място какво ти трябва. Нямам представа водомерът твой ли е, трябва да се разкачват вече положените тръби, да се лепи... респективно кранчета и т.н.т.
Ако не си го правил, не се хващай.Може да изкопаеш място за входящата тръба, да пробиеш отвор и да извикаш специалист, който за два часа да ти навърже нещата.
Ако бялата изходяща тръба ти е 1/2, ти трябва един преходник от черната тръба на 1/2, после ти трябва да се направи извод от където да вземеш водата, където поставяш и кранче, и на края купуваш една стоманена гъвкава тръба с дължина около 70 см. и свързваш кранчето и входа на водата. С тази тръба ще е по-лесно, от колкото да правиш кривки или др. но ще е по-скъпо....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
valentino76bs - майстор
Водопроводчик ще го прави да,обаче бих искал да чуя и мнения от форума щото повече идеи е по добре!Водомера си е на вик.Всичко остава само се добавя нова тръба и кран.Държа и на грамотните изпълнения та за това питам.
И ето това за гъвката ми хареса добра идея е ще предложа!
Hoвoceлckи - майстор
В шахта 50/50 си се работи трудно. Как ще се оправи майстора - си е само негова работа да прецени на място. Има вероятност да се наложи местене на водомера. Не съм сигурен, че с меката връзка ще се получи, предвид теснотията (при тях 90 градуса се получава със значителен радиус).
plamen6703 - майстор
valentino76bs написа:
Водопроводчик ще го прави да,обаче бих искал да чуя и мнения от форума щото повече идеи е по добре!Водомера си е на вик.Всичко остава само се добавя нова тръба и кран.Държа и на грамотните изпълнения та за това питам.
И ето това за гъвката ми хареса добра идея е ще предложа!
Изобщо не е сигурно, че повече идеи е по-добре, може да се разочароваш, че си попитал :-D
На твое място бих подсигурил стоманената гъвкава връзка и бих оставил водопроводчика да си свърши работата. С такава връзка съм свързал водомера на вилата и шахтата не е по-голяма от твоята.
Успех :partyman:
valentino76bs - майстор
plamen6703 написа:
може да се разочароваш, че си попитал :-D
А не няма как аз не съм в този форум от вчера!Нали знаеш едно семенце да хване може да даде изобилен плод така ,че от тоз нещо от друг нещо и накрая като се обединят и нещата се получават досега не съм се разочаровал и няма да бъда.....може да се джафкаме понякога но то е за спорта :) Та то ако е тая шахта само бива ми ще прокарвам и мръсна към 80 ,90 метра ей там ще е големия кючек( мръсна ,чиста и кабел в една дупка :)).И на всичкото отгоре се явиха някакви приятели и не искат да взимат пари за тая цялата тази дандания и мен ей от това много ме е страх...:)
Та тука някак си така ми се иска да стане....картината,ама ми се иска дали ще стане е друг въпрос...
Прикачен файл:
P_20170412_191736.jpg
P_20170412_191736.jpg (76.56 KиБ) Видяна 3574 пъти
Уф забрайх кран за съществуващата тръба!
infomar
Hoвoceлckи написа:
В шахта 50/50 си се работи трудно. Как ще се оправи майстора - си е само негова работа да прецени на място. Има вероятност да се наложи местене на водомера. Не съм сигурен, че с меката връзка ще се получи, предвид теснотията (при тях 90 градуса се получава със значителен радиус).
Не си прав за гъвкавите връзки. Правят и малки закръгления 7-8 см. и за неговата цел ще свършат работа.

Ако беше мой проблем при тази ситуация, щях да отрежа полипропиленовата тръба на мястото където съм показал (точно зад коляното), ще запоя един тройник, на тройникът от двете страна ще запоя външни метални резби, На едната ще захвана кранчето а другата с гъвкава връзка ще свържа с водомера, където трябва също да има 1/2 външна резба. Ако няма трябва да се постави. Всичко ще направя предварително а вътре в шахтата само ще свържа тройникът и гъвкавата тръба, която не иска голямо натягане - има си гарнитура и където лежи гарнитурата трябва да е равна повърхност. Разстоянията са достатъчни.
Не виждам изхода на водомера 1/2 или 3/4 е. Ако няма как, прехода към 1/2 ще направя на тръбичката която отива на горе.... а ако няма място, тройникът ще го изнеса с една тръбичка 10 см. към свободното място. Поставяне 1/2 на изхода на водомера може да направиш и като свалиш изходящата тръбичка - разкачаш я от холендъра и монтираш на нея съответния преходник от 3/4 на 1/2.
Външната тръба ще вкарам през лявата стена и ще и сложа на края преходник с външна резба на 1/2, колкото излиза от кранчето (на него също трябва да излиза външна резба 1/2) Свързвам с друга гъвкава връзка и готово!!!

Гъвкавите връзки се правят по размер/дължина според мястото + резерва и им се слагат специални накрайници с вътрешна резба. продават се в комплект с гарнитури.
Изображение

п.с.
Разположи тръбите за чиста вода в лявата част на шахтата, а тези за мръсната в дясната част.
plamen6703 - майстор
valentino76bs написа:
plamen6703 написа:
може да се разочароваш, че си попитал :-D
А не няма как аз не съм в този форум от вчера!Нали знаеш едно семенце да хване може да даде изобилен плод така ,че от тоз нещо от друг нещо и накрая като се обединят и нещата се получават досега не съм се разочаровал и няма да бъда.....може да се джафкаме понякога но то е за спорта :) Та то ако е тая шахта само бива ми ще прокарвам и мръсна към 80 ,90 метра ей там ще е големия кючек( мръсна ,чиста и кабел в една дупка :)).И на всичкото отгоре се явиха някакви приятели и не искат да взимат пари за тая цялата тази дандания и мен ей от това много ме е страх...:)
Та тука някак си така ми се иска да стане....картината,ама ми се иска дали ще стане е друг въпрос...
Прикачен файл:
P_20170412_191736.jpg
Уф забрайх кран за съществуващата тръба!
Това е много добър начин да си преброиш приятелите :) Преди години един стар морски вълк колега на баща ми като звъни по телефона и ни в клин ни в ръкав казва, че ще мести мебели, 4 крилен гардероб, холна секция и ред други неща и татко му казва, че даже и мен ще вземе да помагам... Отиваме и там още двама човека и холната маса отрупана с ядене и пиене... Човека се обадил на още 5-6 "приятели", но само тате и още двама се отзовали за хамалска работа :-D Внука му правел една година и решил покрай това да си преброи приятелите...
Голямо ядене и пиене падна :-D
Та и при теб се отваря възможност да направиш същото :-D
Иначе работата ти е готова шахтата си я направил, останало е само гъвкавата връзка да осъществиш и да сядате на масата :partyman:
kr1100 - майстор
Не знам ка е в Бургас, но при нас при ново свързване от водопровод е : кран , филтър, водомер с дистанционно отчитане, кран.
И каква е тази фантасмагория във външна шахта - водомер. Водомера е в шахта на 1м навътре от от оградата според изискванията на наше ВиК.
valentino76bs - майстор
infomar написа:
Ако беше мой проблем при тази ситуация, щях да отрежа полипропиленовата тръба на мястото където съм показал (точно зад коляното), ще запоя един тройник, на тройникът от двете страна ще запоя външни метални резби, На едната ще захвана кранчето а другата с гъвкава връзка ще свържа с водомера, където трябва също да има 1/2 външна резба. Ако няма трябва да се постави. Всичко ще направя предварително а вътре в шахтата само ще свържа тройникът и гъвкавата тръба, която не иска голямо натягане - има си гарнитура и където лежи гарнитурата трябва да е равна повърхност. Разстоянията са достатъчни.
Не виждам изхода на водомера 1/2 или 3/4 е. Ако няма как, прехода към 1/2 ще направя на тръбичката която отива на горе.... а ако няма място, тройникът ще го изнеса с една тръбичка 10 см. към свободното място. Поставяне 1/2 на изхода на водомера може да направиш и като свалиш изходящата тръбичка - разкачаш я от холендъра и монтираш на нея съответния преходник от 3/4 на 1/2.
Външната тръба ще вкарам през лявата стена и ще и сложа на края преходник с външна резба на 1/2, колкото излиза от кранчето (на него също трябва да излиза външна резба 1/2) Свързвам с друга гъвкава връзка и готово!!!

Гъвкавите връзки се правят по размер/дължина според мястото + резерва и им се слагат специални накрайници с вътрешна резба. продават се в комплект с гарнитури.
Здравейте,дойде време да закача тръбата сигурно ще го направя сам и понеже няма да спирам водата ,че крана е общ за няколко къщи и ще ревнат ще го направя по начина по който си описал.Имам няколко въпроса само.
Понеже не знам изхода на водомера колко е успях само да измеря гайката с шублера на изхода е 37 а на входа е 42(измерих и вх. и изх. тръби размера е 23 на 27) .Това означава ли ,входа е 3/4 а изхода 1/2?На водомера пише 25м3.
Стоманената връзка може ли да я навия направо на изхода на водомера?
Връзките има ли ги някъде готови .........като меките връзки за бойлерите по стандартни размери?
  • 1
  • 2

Тема "Ново присъединяване в шахта!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: