Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasi92 - майстор
Тичай при стругар и слагай един гумен О пръстен какви мотоболтове те гонят.
kaishew - специалист
Стругаря е за препоръчване,защото имам съмнение дали резбата е метрична,каквато е на болтовете.Със другата пробка нещата ще станат точни,иначе развалена резба на корпуса,разпробиване,нарязване на друга резба и т.н...
gnt69 - майстор
Най лесно, най бързо и най евтино ще стане с чеп. :partyman:
iliya_i - майстор
gnt69 написа:
Най лесно, най бързо и най евтино ще стане с чеп. :partyman:
Чеп, чеп, ама то когато човек и за чеп не става.... :lol:
toolegittoquit - майстор
Благодаря на всички умни мрънкачи. Аз сложих болт М10 и навих тефлонова лента и не изпуска вода.
Проблемът е, че поради факта че съм сложил М10 с резба 1.5 най-вероятно съм развалил резбата, въпреки че не съм стягал.
Търсих пробка М10 с резба 1 и 1.25, за да мога да пробвам, защото болт М10 влиза, но не се навива повече от половин оборот.
Пробвах с М10 на 1.25 от спирачна тръбичка - същото. Явно или резбата не е стандартна или съм успял да я замажа.
Помпата трудно може да бъде демонтирана, заради ръждясали тръби. Няма как да се закара цялото тяло на стругар.
Ще купувам болтове М10-1 резба и ще видя дали с тях ще стане. Краен вариант е да се завари една гайка на мястото на отвора и болт за пробка. :evil:
Последна промяна от toolegittoquit на пон апр 24, 2017 9:32 pm, променено общо 1 път.
Junak - майстор
Като набиеш чепа в дупката, ама хууубаво го набий. Завърти го един оборот завиване и после го развий. Стъпката на резбата ще се отпечата и после се ползва резбомер :)
toolegittoquit - майстор
Junak написа:
...
Благодаря. Това вече е идея.
kaishew - специалист
Аз писах нещо по горе,ама кой да чете.
kaishew - специалист
Нали има още една пробка,защо не ползвате нея за модел.

Тема "Търся пробка за помпа!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: