Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kdobrev - специалист
Здравейте, искам да сваля водомерите и крановете надолу, за да са под окачена мивка и да са достъпни през шкафа на мивката. На снимките съм показал как са разклонени щранговете - нямам място да се вържа директо на разклонението в посока надолу.

Въпроса ми е как да подходя?

1. Ако срежа вертикалните щрангове дали ще мога да втъкна тройници лесно, при положение, че разклонението ще бъде на около 50см от пода? И ако после как да запуша сегашните раклонения? Да оставя тръби до където е първото място за тапа за тръба?

2. Дали има вариант да залепвам при залепените съединения?

3. Дали да правя лабиринти от колена за да прекарам водата до там където ми трябва от там където е лесно. За студената вода е лесно - след първото коляно. За топлата след спирателния кран и в последствие той да си остане винаги отворен, а аз ще ползвам новия долу.

Прикачен файл

20170425_212912.jpg
20170425_212912.jpg (96.45 KиБ) Видяна 1223 пъти

Прикачен файл

20170425_212922.jpg
20170425_212922.jpg (93.47 KиБ) Видяна 1223 пъти
Последна промяна от kdobrev на ср апр 26, 2017 5:00 pm, променено общо 2 пъти.
lov - майстор
Вертикалните щрангове не ги барай щото може да се видиш в приключение. Режи изводите и преправяй с колена. Долния водомер ти е лесен има къде да срежеш и да споиш отново но горния ти е проблемен защото няма остатъчно парче тръба за спояване. Там ще трябва да срежеш коляното от тетката на вертикалния и с малко магия да споиш ново коляно но насочено на доло. Номера става с разпробиване и махане на старата слепена тръба и нова спойка на същото място. Правил съм го този номер и става. Е поне за сега държи вече доста години. Дупчи се с пластинчато средло за дърво като диаметърра му е 19мм но пробвай на друго място да видиш колко разбива. Отвора трябва леко даже да е по малък от колкото е стандартно на такъв фитинг за да може главата да разтопи по добре и старите остатъци от предишната тръба.
kdobrev - специалист
Това ли е свредлото? http://www.tashev-galving.com/101+PRH11 ... %81%D0%BAo

Няма ли да ми бъде по-лесно да центрирам разпробването, ако стените на свредлото са скосени, така че да се самонасочва към центъра. Като на свредло за метал.

Може ли да загатнеш проблемите, в които мога да се видя ако стигна до вертикалния щранг?
lov - майстор
Да същото само че моето с доста по широк водач та си води много добре по старата тръба. Пробвах и с такова за метал и много разбива а и не можах да разбера защо. Пробвах дори с две като с последното да калибровам. Дърпа веднага на вътре щот мек материала и граби. А с това стана от раз.
А с вертикалните съм го играл и е голяма мъка. Зор се повдига горния щранг за да има място да вкараш поялника. И в тая теснотия е хептен забавление.Става по лесно с два но после пак си иска сила за да потдаде и да ги насочиш. Капят води от горе нищо че уж източено и продухано. И нали се сещаш че имаш право само на един опит.
Пробвай така пък ако не стане се гласи за по сложното.

Тема "Разпробиване на спойки полипропилен / ремонт без остатъчни тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: