Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
jorkataG - специалист
Вчера смених всичките 4 набивки. Нова беше само първата а трите навътре бяха се поспекли и твърди. Както и да е следвах съветите от тема във форума как да се урегулират и се получи. Помпата си тегли сега перфектно. Извадих снощи тръбата и имаше шепа пясък в клапана, което затрудняваше затварянето му.
Изчистих го и сложих ситна мрежа да не събира пясък и пуснах тръбата отново но не съм включвал помпата.
Сега съм на ход да си направя съда и ще видим кво ще се получи. Ако не става обявявам я за продан и ще си търся самозасмукваща.
MamaMy - майстор
Жорка, престарал си се с дължината на смукателната тръба. Тя се забива в дъното и заорава пясък и помпата спира. Уточни си на колко ти е дъното и пусни тръбата един метър над него. Смукателя трябва да виси и да не опира. :)
jorkataG - специалист
Това което казваш съм го направил по препоръка на един приятел. Благодарско все пак
lov - майстор
У друго следващия път кат я подкараш полей и на комшиите градините :lol:
Не се шегувам. Щом не ти е ползвам отдавна сондажа газ до дупка да се поочисти. Иначе все ще има по малко пясък на всяко спиране а така ще се изчисти що годе.
jorkataG - специалист
Изкарвам маркуча на шосето да измие пясъка + градините :)

Тема "Захващане на полиетиленова тръба към поцинкован тройник?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: