Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
MamaMy - майстор
lov написа:
А и силиконите не са за употреба в за такива тръби. там си има гумени О пръстенчета и огледай да не си ги затрил при монтажа.
То има и други теми в които обяснявам защо полиетилена не е подходящ за засмукване. Самата тръба се мачка, но това е по-малкия проблем. Неговите връзки са проектирани да уплътняват при налягане. При вакуум обаче пропускат на вътре. Разгледайте ги и помислете. ще се сетите сами.

Има начин и Видата да изкара вода от по-дълбоко. Нарича се ежектор. Дълбочината е за сметка на дебита. Колкото по-дълбоко, толкова по -малко дебит.

http://www.argo-market.com/Products/Details/2507
lov - майстор
О пръстена ляга на двоен конус и не го бърка дали ще е на налягане или на вакум. По честата грешка е че де знаят как се събира възела ами тъпчат тръбата направо в дупката и викат не става. Резнали я с ножовката на криво па и с чаплъци та не може да стигне до края в леглото. Да не говорим че съм виждал и пръстена да го няма защото го загубили при разглабянето и не видели че паднал. :x Отделно гайката се стяга в несвяст докато почне да прескача резбата. И още една купчина безумия. Но нека колегата да си каже задържа ли се вода в тръбата защото ми се струва че не успява да я обезвъздуши.
А аз не съм виждал смачкана полиетиленова тръба все още. Възможно е да има някакви съвсем тънкостенни на които аз не съм попадал.
krasi92 - майстор
MamaMy написа:
lov написа:
А и силиконите не са за употреба в за такива тръби. там си има гумени О пръстенчета и огледай да не си ги затрил при монтажа.
То има и други теми в които обяснявам защо полиетилена не е подходящ за засмукване. Самата тръба се мачка, но това е по-малкия проблем. Неговите връзки са проектирани да уплътняват при налягане. При вакуум обаче пропускат на вътре. Разгледайте ги и помислете. ще се сетите сами.

Има начин и Видата да изкара вода от по-дълбоко. Нарича се ежектор. Дълбочината е за сметка на дебита. Колкото по-дълбоко, толкова по -малко дебит.

http://www.argo-market.com/Products/Details/2507
Колега би ли споделил как си монтирал ежектора на видата и от колко метра вадиш вода.Колегата питащ защо не смуче помпата ползва темата на колегата дето пита дали може да снади маркуч с поцинкован фитинг. Неговия смукател за които ме съмнява да е ползвал готов фитинг а искаше да лепи смукателя за полиетиленов маркуч е на 18 метра надолу от помпата като има 11 метра вода в кладенеца.
MamaMy - майстор
Нямам Вида за да вадя вода с нея. Въпроса е принципен и който се интересува има къде да прочете дори има и картинка в линка.
jorkataG - специалист
Така да обясня някои неща.
Това не ми е първия срез на тръба, имам си ножица за тръба и съм се постарал да я отрежа както трябва. Не съм с две леви ръце у гъза. Всичко си е на мястото - и О пръстени и т н . Не съм стягал до - 1 идея преди да го прецакам а е стегнато нормално без да го напъвам излишно.
Месинговият смукател-клапан е навит на тръбата и е ползвано адхезионно лепило. Снадките са сложени както трябва мисля. Срезове на тръби и т н всичко си е нормално.
Направих и следния опит. От сондата на съседа прекарах маркуч до моята помпа и ги пуснахме едновременно. Моята Вида направо смачка маркуча така че смукателна мощност има но явно до определена дълбочина, която аз превишавам с моите 6-6,5 м воден хоризонт. Сега ще довърша направата на компенсаторен съд и ще видим кво става. Колегата от Ловеч ми каза някои неща така че ми остава да пробвам.
Човек се учи от грешките си и от чуждите.
MamaMy - майстор
Снимай смачкания маркуч, че колегата lov не е виждал такъв. При теб явно, че не смуче въздух, ами дълбочината е голяма. Или копай трап до сондата за да свалиш мотора малко на долу, или слагай инжектор и с още един маркуч го пускай в дупката.
jorkataG - специалист
Маркуча който мачка помпата е гумен 40 м тоест аз дърпам вода от помпа на поне 40 м и моята смачква маркуча от вакум което ще рече че всичко е наред с помпата просто водата е ниско. Мога да сваля помпата на около 5-6 м надолу НО преди това трябва да срежа 5-6 външни гуми от камион. Правили са обсада с гуми от камион и отгоре има плоча около 20 - 25 см дебела. Изкопал съм отстрани гумите или поне част от тях ама как да ги срежа? Направо немам думи. Сега ще пробвам с компенсатора а после ще видим. А и под плочата има ламарина около 4-6мм.
krasi92 - майстор
Разстоянието между помпата и смукателя не трябва да е повече от 8 метра а гумите се режат с много остър нож постоянно мокрен с вода и силно дърпане при положение че режеш страниците.Не съм пробвал но може би с резачка за дърва също ве се получи.
jorkataG - специалист
И на мен ми подхвърлиха за резачка ама да жертвам верига за 20 30 кинта не ми се ще
lov - майстор
Чакай сега в началото говорихме за тръба от мрежест полиетилен А сега разправяш за гумен маркуч. И щом водното огледало ти е на 6-7 метра няма какво да сваляш нивото. По ме съмнява че този клапан ти прави проблеми и повече ти пречи от колкото имаш полза от него. Вземи и го махни и щом има от къде да вземаш вода надуй на обратно през помпата така че да може да се обезвъздуши и тогава пусни твоята да видим дали ще ти мачка маркуча.
Пък и не е никакъв проблем да минеш и на полипропилен. Съединителната муфа мисля че ще мине през тръбата.

Тема "Захващане на полиетиленова тръба към поцинкован тройник?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: