Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
MamaMy - майстор
Снимай смачкания маркуч, че колегата lov не е виждал такъв. При теб явно, че не смуче въздух, ами дълбочината е голяма. Или копай трап до сондата за да свалиш мотора малко на долу, или слагай инжектор и с още един маркуч го пускай в дупката.
jorkataG - специалист
Маркуча който мачка помпата е гумен 40 м тоест аз дърпам вода от помпа на поне 40 м и моята смачква маркуча от вакум което ще рече че всичко е наред с помпата просто водата е ниско. Мога да сваля помпата на около 5-6 м надолу НО преди това трябва да срежа 5-6 външни гуми от камион. Правили са обсада с гуми от камион и отгоре има плоча около 20 - 25 см дебела. Изкопал съм отстрани гумите или поне част от тях ама как да ги срежа? Направо немам думи. Сега ще пробвам с компенсатора а после ще видим. А и под плочата има ламарина около 4-6мм.
krasi92 - майстор
Разстоянието между помпата и смукателя не трябва да е повече от 8 метра а гумите се режат с много остър нож постоянно мокрен с вода и силно дърпане при положение че режеш страниците.Не съм пробвал но може би с резачка за дърва също ве се получи.
jorkataG - специалист
И на мен ми подхвърлиха за резачка ама да жертвам верига за 20 30 кинта не ми се ще
lov - майстор
Чакай сега в началото говорихме за тръба от мрежест полиетилен А сега разправяш за гумен маркуч. И щом водното огледало ти е на 6-7 метра няма какво да сваляш нивото. По ме съмнява че този клапан ти прави проблеми и повече ти пречи от колкото имаш полза от него. Вземи и го махни и щом има от къде да вземаш вода надуй на обратно през помпата така че да може да се обезвъздуши и тогава пусни твоята да видим дали ще ти мачка маркуча.
Пък и не е никакъв проблем да минеш и на полипропилен. Съединителната муфа мисля че ще мине през тръбата.
jorkataG - специалист
Градски(понеже и аз съм от тоя край родом) не съм споменавал ца маркуч д оплетка. Казах че мачка маркуча защото според мен зърпа яко и он нома го мачка. Клапана едва ли прави проблем защото с два удара/нарпомпвания хвърля водата. Полипропилен на къв размер?
Ще пробвам с компенсаторен съд и ке видя кво ще стане.
krasi92 - майстор
На какво разстояние по вертикала от помпата е смукателя.
jorkataG - специалист
18 м. От тях 11са ваден стълб. С този клапан водата остава горе тоес на върха или да падне на метър два. Но аз имам питане понеже снощи четох и др теми тук за набивките и т н та питам. Колко набивки/пръстена трябва да има ? Аз засякох само езна и разбирам че не е достатъчно. Днес ще ги извадя да видя точния брой. Ще сложа 5 мм.
И още нещо как до сега Вида 4 е вадила вода от сондаж с тръба 1 1/4" а след ремонт на лагери и боя вече не може да вади вода и с клапан който държи водата на върха на тръбата.
volf - специалист
Малко е един пръстен набивка.Сложи поне три като ги разпределиш така че,краищата на всеки е на 120гр. спрямо другите.
krasi92 - майстор
Няма как обикновенна помпа да смуче вода от 18 метра-максимума е 8 метра.Щом се губи вода смукателя не държи.Продават се смукателни маркучи в комплект със смукател за 1 цол резба и 8 метра дължина.Ако искаш да вадиш вода от 18 метра има ежекторни помпи или потопяеми но с тази няма как да се получи.Какво те накара да лепиш смукателя за полиетиленовия маркуч вместо да ползваш стандартен фитинг които струва 2 лева.Щом смуче от комшията за какъв дявол ще пипаш салника или искаш натрупването на грешки да продължи.

Тема "Захващане на полиетиленова тръба към поцинкован тройник?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: