Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Багериста - специалист
Черната водопроводна тръба е от друга пласмаса и като се нагрее става като желе ,мисля че няма да стане номера. При лепене на по големи диаметри машината която ги лепи ги нагрява челно след това ги държи под налягане докато изтинат и заварката е много здрава.
jorkataG - специалист
Така да кажа какво се получава при мен.
Взех тръбата и клепана от снимките от поста по горе и ги пуснах в сондажа. Тръбата е дълга 18 м от които 11 м са във вода. водния хоризонт в тръбата е на 6 м от помпата. Помпата е Вида 5. Проблема е че Видата не може да изпомпва.
Искам да направя още един опит НО как да разбера дали не дърпа въздух от някъде. Помпата е проверена и работи - проверена с варел 100 л и си хвърля вода на 70-100 см. Засмуква си доста сериозно.
Да намажа със силикон всички снадки ли? Как да хвана дали дърпа и от къде дърпа въздух.
krasi92 - майстор
Няма как с такава помпа да извадиш вода на повече от 8 метра като ми се струва че дори на 7 метра Видата ще и е проблем.Ако държиш на Вида скъси маркуча до 7 метра .
jorkataG - специалист
Старата помпа е била Вида 4 но са я краднали преди да купя къщата. Сутринта говорих с един приятел и инфото е че за нашия район нивото на водата е паднало сериозно. До колкото разбрах под 5,5-6 м е нивото.
Миналата седмица на същия приятел в содажна шахта 15 м и воден хоризонт на 1,5-3 м с тоя начин не можаха да изкарат вода.
lov - майстор
Че то нивото му е 6 метра поне по обяснението в началото на темата и ще трябва да си дърпа вода и да пее.
Колега някъде нещо бъркаш в нещата. Като налееш вода в помпата през пробката за обезвуздушаване губили се или си стои там. То ако изтича някъде това са две места при теб Тъй като имаш само две връзки. Еданата ти е долу на смукатяля а другата горе на самата помпа. те най лесно се проверяват. А и силиконите не са за употреба в за такива тръби. там си има гумени О пръстенчета и огледай да не си ги затрил при монтажа.
Виж темата как се сменя салника на твоята помпа защото ако си се мъчил дълго време сама да засмуче на сухо е заминал. Намери някой комшия дето е наясно с тези помпи да ти покаже и обясни.
MamaMy - майстор
lov написа:
А и силиконите не са за употреба в за такива тръби. там си има гумени О пръстенчета и огледай да не си ги затрил при монтажа.
То има и други теми в които обяснявам защо полиетилена не е подходящ за засмукване. Самата тръба се мачка, но това е по-малкия проблем. Неговите връзки са проектирани да уплътняват при налягане. При вакуум обаче пропускат на вътре. Разгледайте ги и помислете. ще се сетите сами.

Има начин и Видата да изкара вода от по-дълбоко. Нарича се ежектор. Дълбочината е за сметка на дебита. Колкото по-дълбоко, толкова по -малко дебит.

http://www.argo-market.com/Products/Details/2507
lov - майстор
О пръстена ляга на двоен конус и не го бърка дали ще е на налягане или на вакум. По честата грешка е че де знаят как се събира възела ами тъпчат тръбата направо в дупката и викат не става. Резнали я с ножовката на криво па и с чаплъци та не може да стигне до края в леглото. Да не говорим че съм виждал и пръстена да го няма защото го загубили при разглабянето и не видели че паднал. :x Отделно гайката се стяга в несвяст докато почне да прескача резбата. И още една купчина безумия. Но нека колегата да си каже задържа ли се вода в тръбата защото ми се струва че не успява да я обезвъздуши.
А аз не съм виждал смачкана полиетиленова тръба все още. Възможно е да има някакви съвсем тънкостенни на които аз не съм попадал.
krasi92 - майстор
MamaMy написа:
lov написа:
А и силиконите не са за употреба в за такива тръби. там си има гумени О пръстенчета и огледай да не си ги затрил при монтажа.
То има и други теми в които обяснявам защо полиетилена не е подходящ за засмукване. Самата тръба се мачка, но това е по-малкия проблем. Неговите връзки са проектирани да уплътняват при налягане. При вакуум обаче пропускат на вътре. Разгледайте ги и помислете. ще се сетите сами.

Има начин и Видата да изкара вода от по-дълбоко. Нарича се ежектор. Дълбочината е за сметка на дебита. Колкото по-дълбоко, толкова по -малко дебит.

http://www.argo-market.com/Products/Details/2507
Колега би ли споделил как си монтирал ежектора на видата и от колко метра вадиш вода.Колегата питащ защо не смуче помпата ползва темата на колегата дето пита дали може да снади маркуч с поцинкован фитинг. Неговия смукател за които ме съмнява да е ползвал готов фитинг а искаше да лепи смукателя за полиетиленов маркуч е на 18 метра надолу от помпата като има 11 метра вода в кладенеца.
MamaMy - майстор
Нямам Вида за да вадя вода с нея. Въпроса е принципен и който се интересува има къде да прочете дори има и картинка в линка.
jorkataG - специалист
Така да обясня някои неща.
Това не ми е първия срез на тръба, имам си ножица за тръба и съм се постарал да я отрежа както трябва. Не съм с две леви ръце у гъза. Всичко си е на мястото - и О пръстени и т н . Не съм стягал до - 1 идея преди да го прецакам а е стегнато нормално без да го напъвам излишно.
Месинговият смукател-клапан е навит на тръбата и е ползвано адхезионно лепило. Снадките са сложени както трябва мисля. Срезове на тръби и т н всичко си е нормално.
Направих и следния опит. От сондата на съседа прекарах маркуч до моята помпа и ги пуснахме едновременно. Моята Вида направо смачка маркуча така че смукателна мощност има но явно до определена дълбочина, която аз превишавам с моите 6-6,5 м воден хоризонт. Сега ще довърша направата на компенсаторен съд и ще видим кво става. Колегата от Ловеч ми каза някои неща така че ми остава да пробвам.
Човек се учи от грешките си и от чуждите.

Тема "Захващане на полиетиленова тръба към поцинкован тройник?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: