• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
LazarGanev - "Велик майстор"
Стана ми интересно и на мен, препрочетох обяснението, става ясно че е пирамида с основа квадрат, но защо да е пресечена? :)
nikolov333 - майстор
Понеже е плавно скосена, ако не е пресечена ще стане много дълга и няма да влиза в колената и "глухата" страна на тетките, където няма как да го набуташ напред..
"Инструмента" е правен за 1/2 тръба по вътрешния и диаметър и е дълъг към 15 санта..изглежда като плътен цилиндър от машина от някаква специална стомана.
Прикачен файл:
New Bitmap Image.jpg
New Bitmap Image.jpg (8.54 KиБ) Видяна 1903 пъти
Сега като се замисля по-добре ще е да се направи от плътен квадратен профил, заради захвата на гаечните ключове, но явно като са правили моя са имали такъв материал под ръка или по-скоро е заради вида на стоманата, понеже като е по-твърда се врязва по-лесно в тръбата.. В моя случай беше счупено парче от ексцентрика на смесителя, който е от бронз и излезе без усложнения. Не трябва да се набива прекалено много, а само колкото да се заклини достатъчно.
infomar
Моето бе същото но правено от секач, обработен в края който влиза вътре - скосен и вадене по същата технология.
preslav - майстор
SMITH 357 написа:
Не знам моята тръба от какво желязо е правена, но бих като трудовак с каменарски чук и само леко огъване, но мърдане или чупене - не.
Греене му е майката, но очаквай да "мръдне" и другата страна на коляното.
montoya - майстор
SMITH 357 написа:
Има ли начин да се извади парчето или ще се наложи да направя голямо мазало от къртене и да развия коляното?
Е колко пък да е мазалото от къртене за едно коляно!?, 3 до 5см за да може да направи оборот коляното
VLADO66 - майстор
Брах ядове с едно такова парче над каса на врата.Няколко пъти се пука, явно там остава вода въпреки източването.Накрая смених целия водопровод.
  • 1
  • 2

Тема "Скъсана водопроводна тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: